İçeriğe Yönlendir

Akvaryum Hobisine Geri Döndük

Arif Aykın

Recommended Posts

Murat Sürmeli
Arif Aykın yazdı:

😂

Fotoğraflar görülmüyor bende mi sorun var acaba?

Bende de görünmedi :)

Tekrar yükleyeyim

20190624_080143.jpg

IMG_20190415_212416_231.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

Tekrar yükleyeyim

20190624_080143.jpg

Vay vay vay maşallah çok güzel görünüyor bilgisayarda daha detaylı bakarım. Nazarlardan saklasın gerçekten güzel kaplanmış bitkiler. Benim durum neden olmuştur bilirsin öyleyse abi bu kadar bitki varken. 

Fırat Önal yazdı:

Bitkili akvaryum çok güzel görünüyor ancak bitkilerin bakımı gerçekten çok zor. Camların temizliği için vatoz yoksa vatoz al bence. 

Cüce vatoz var abi. Bir tane daha alıp almama konusunda kararsızım. Katil salyangoz alacağım bitkinin tekinde iki tane salyangoz aldım mercimekten daha ufak acaba diye şüphe ettim ezdim ve emin oldum. Çoğalmadan temizlemem lazım. Hiç sevmiyorum kendilerini 😊

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Vay vay vay maşallah çok güzel görünüyor bilgisayarda daha detaylı bakarım. Nazarlardan saklasın gerçekten güzel kaplanmış bitkiler. Benim durum neden olmuştur bilirsin öyleyse abi bu kadar bitki varken. 

Cüce vatoz var abi. Bir tane daha alıp almama konusunda kararsızım. Katil salyangoz alacağım bitkinin tekinde iki tane salyangoz aldım mercimekten daha ufak acaba diye şüphe ettim ezdim ve emin oldum. Çoğalmadan temizlemem lazım. Hiç sevmiyorum kendilerini 😊

Algler içün bir balık vardı adını hatırlayamadım. Vatozdan daha verimliydi. Birde nerite salyangozu al bulabilirsen 2 tane. Ufaklardan al ama daha hırslılar. Alg bırakmaz akvaryumda yosunun önüne geçersin abi. 

Küçük bir kaç tane çivi koyabilirsin kumun içine bitkikerin yanına. Ben komple tel koymuştum. Paslanınca bitkilere vitamin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Algler içün bir balık vardı adını hatırlayamadım. Vatozdan daha verimliydi. Birde nerite salyangozu al bulabilirsen 2 tane. Ufaklardan al ama daha hırslılar. Alg bırakmaz akvaryumda yosunun önüne geçersin abi. 

Küçük bir kaç tane çivi koyabilirsin kumun içine bitkikerin yanına. Ben komple tel koymuştum. Paslanınca bitkilere vitamin

Akvaryumcu da demir eksikliği var akvaryumu komple taşımak için boşalttığınızdan kum temizlenmiştir dedi. Bu sebepten dolayı bitkiler bu hali almıştır ama toparlar dedi. Katil salyangoz nerite salyangozunu da yok eder mi?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Akvaryumcu da demir eksikliği var akvaryumu komple taşımak için boşalttığınızdan kum temizlenmiştir dedi. Bu sebepten dolayı bitkiler bu hali almıştır ama toparlar dedi. Katil salyangoz nerite salyangozunu da yok eder mi?

Neeite katilden büyük. Ölmediği sürece yiyemez. Neriteyi zor bulursun ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sürmeli yazdı:

Tekrar yükleyeyim

Gurami güzelmiş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Arif Aykın yazdı:

Bitkinin rutini değişince alışma süresi olacaktır, sen düzenini koru, sürekli değiştirme bir şeyleri, oturur yada iyice ölür :D

Zor bitki değil onlar, bence düzelir çok ellemezsen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Akvaryumcular bitkilere çoğunlukla CO2 veriyorlar eve gelince ortama alışana karar da ölüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Pet şişeyle hamur mayası ile co2 düzeneği yapmıştım. Faydası olur mutlaka öneririm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

Bitkinin rutini değişince alışma süresi olacaktır, sen düzenini koru, sürekli değiştirme bir şeyleri, oturur yada iyice ölür :D

Zor bitki değil onlar, bence düzelir çok ellemezsen

Şu sıralar çürüme vs işi bitti gibi ellemiyorum birtek akvaryumcunun verdiği misket gibi şeyleri köklerin altına koydum. Bu sizdeki balık türü bende ki türlerle yaşar mı? Güzel balıkmış. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Pet şişeyle hamur mayası ile co2 düzeneği yapmıştım. Faydası olur mutlaka öneririm.

Eğer herşey sarpa sararsa nasıl olacağını anlatırsın.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Fırat Önal yazdı:

Ben bitki çürümesinden bıktığım için ciklete geçtim. 

Büyük akvaryum alıp geçesim var benimde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Arif Aykın yazdı:

Bu sizdeki balık türü bende ki türlerle yaşar mı? Güzel balıkmış. 

Bendeki ufaklar büyüğün hakkından gelmişti :)

Normalde yaşar ama saklanma alanı olmadığından her ekleneni gözlemlemek gerek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Eğer herşey sarpa sararsa

O zaman kamyonete koy akvaryumu bana getir :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

O zaman kamyonete koy akvaryumu bana getir :crazy:

Kamyonete gerek yok benim arabayla taşıdım tek seferde :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...