İçeriğe Yönlendir

Ayna Isıtma için Bilgi Lazım

Yakup Paçacı

Recommended Posts

Yakup Paçacı

selamlar elektrikli olmayan ayna ısıtma için bilgilerinize ihtiyacım var aracın elektrik aksamının en fazla 10 amper verebildiğini öğrendim genel olarak buna göre 10 amper lik bir sigorta ve 10 amperlik bir aç kapa düğmesi uygun olur sanırım arka cam rezistansına bağlı olmasın kendim açıp kapatayım ancak ısıtma için  nasıl yapavvcağım hakkında bilgim yak aynadaki ısıtıcının birine artı birine şase mi vermeliyim araya direnç filan koymalı mıyım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zaman rölesi de koyun. açık unutursunuz.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynna ısıtması için 10A çok gibi? ayna reziastans direncini ölçerseniz hesabı kolay.

Mehmet Ozyurek yazdı:

tecrübe var sanırım bu konuda?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Evet.. tecrübe ile sabit :)

Mondeoda bir kaç defa akü bitirmişliğim var.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
(düzenlendi)
Yakup Paçacı yazdı:

selamlar elektrikli olmayan ayna ısıtma için bilgilerinize ihtiyacım var aracın elektrik aksamının en fazla 10 amper verebildiğini öğrendim genel olarak buna göre 10 amper lik bir sigorta ve 10 amperlik bir aç kapa düğmesi uygun olur sanırım arka cam rezistansına bağlı olmasın kendim açıp kapatayım ancak ısıtma için  nasıl yapavvcağım hakkında bilgim yak aynadaki ısıtıcının birine artı birine şase mi vermeliyim araya direnç filan koymalı mıyım 

Sonradan takılan ayna ısıtma alıdınız montajını mı soruyorsunuz yoksa böyle birşey alma planınız var tavsiye mi istiyorsunuz ?

tarihinde Bahadır TÜFEKCİ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yakup Paçacı

ısıtmalı ayna camları aldım bunları monte etmem gerek ama arka cam rezistansından olmasın bir düğme ile aç kapa yapayım istiyorum 

WhatsApp Image 2024-02-14 at 21.15.24 (2).jpeg

Mehmet Ozyurek yazdı:

düğmeli ve kontaklı olacak araç çalışmadığında çalışmayacak

Çağlar Bayur yazdı:

aynna ısıtması için 10A çok gibi? ayna reziastans direncini ölçerseniz hesabı kolay.

zaten 10amper demedim maksimum tesisattan çekebileceği akım o kadar akü 75lik zaten

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

aynna ısıtması için 10A çok gibi? ayna reziastans direncini ölçerseniz hesabı

Standart ısıtmalı ayna pedleri beher başına 1 amper akım çekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yakup Paçacı
Koray Demir yazdı:

Standart ısıtmalı ayna pedleri beher başına 1 amper akım çekiyor. 

tamam multimetreyle ölçtüm yarım amper çekiyor buna göre bana 3a anahtar yeterli olacaktır doğru mu

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yakup Paçacı yazdı:

tamam multimetreyle ölçtüm yarım amper çekiyor buna göre bana 3a anahtar yeterli olacaktır doğru mu

%15-20 fazlası kullanırsanız yeterli olacaktır. Kablo kalitesi önemli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...