İçeriğe Yönlendir

Ustaya/Servise Uzun Süre Araç Bırakma

Hakan Yurtkuran

Recommended Posts

Hakan Yurtkuran

Değerli arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum, forumda yeniyim umarım doğru yere yazıyorumdur, teşekkür ederim.

Bayiden sıfır bir araç aldım, bir tanıdığım vasıtasıyla aracı komple kaplama yaptırmaya karar verdim. Yalnız ben de eskiden beri gelen bir şüphe var. Mesela aracımı servise bıraktığımda bahsedilen parçalar acaba değişiyor mu? diye düşünmüyor değilim. Aracı teslim edeceğim firma kurumsal bir firma fakat ben yine aynı şeyleri düşünüyorum. Aracın kaplama işlemleri 2-3 iş günü sürecek. Aracı bayiden alıp 500 metre kadar götürüp bırakacağım. Bu 2-3 iş günü süre zarfında aracın motoruna ne bileyim sök-tak parçalarına değiştirme/zarar verme/kullanma gibi bir sorun yaşar mıyım? Evet haklısınız düşünce çok anksiyete ürünü ama söylemek zorundayım. İşletmeci arkadaşa da alay eder diye ya da onu rencide ederim diye söylemek istemiyorum. Bu konu hakkında somut önerileri olan varsa okumak isterim. Teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Selamlar, biraz kuruntu gibi geldi bana.

Nereye bıraktığınızı bildikten ve düzgün referanslı bir yer olduktan sonra sorun olmayacaktır. Bilinen bir yerse zaten ne arabalar girip çıkıyordur oraya, eğer o potansiyeli görüyorsanız kaplamayı da yaptırmayın zaten.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yurtkuran
Selim Bilgin yazdı:

Selamlar, biraz kuruntu gibi geldi bana.

Nereye bıraktığınızı bildikten ve düzgün referanslı bir yer olduktan sonra sorun olmayacaktır. Bilinen bir yerse zaten ne arabalar girip çıkıyordur oraya, eğer o potansiyeli görüyorsanız kaplamayı da yaptırmayın zaten.

Evet Selim Bey bana da kuruntu gibi geliyor. Ne yapabilirler ki? Sıfır araç.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kaplamanın ne faydası oluyor?

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Hakan Yurtkuran yazdı:

Evet Selim Bey bana da kuruntu gibi geliyor. Ne yapabilirler ki? Sıfır araç

Hallaeriz abinmm tarzı bir yer ise aksam haberlerinde sizin aracın makas videosunu izleyebilirsiniz 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben kaplama yaparken kullandıkları malzemeleri sorgularım. Diğer riskler her yerde olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kurumsal ve tercih edilip tavsiye edilen bir yerde yaptırırsanız bir şey olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaplama derken? üstüne folyo yapıştırmak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kaplama niye?

arada uğrayın her gün çay içmeye eğer kuruntu yapıyorsanız.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben bakıma araç bırakırken polen filtresine işaret koyuyorum artık. Birkaç kez değişmedi gibi hissetmiştim. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Benim değiştirin dediğim şeyleri de yok aq abartma deyip değiştirmiyorlar bazen.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2-3 saatlik iş için aracın başından ayrılmak ya da ayrılmamak bir tercih olabilir ama 3 gün için zaten başında bekleyemezsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...