İçeriğe Yönlendir

2023 Model Nissan Qashqai 5000 km Test Yorumum

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Tamer Topaç
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

yok istediğim gibi çıkmadı daha can alıcı olması gerekir bu hafif oldu @Tamer Topaç

dedim vuracak 90 ama olmadı tamam gol ama kalecinin yanından geçti kaleci atlamadı bile topa :) 

Malum ekonomi çok kötü. İnsanlar varını yoğunu ortaya koyuyor ve bir şeyler yapmaya, almaya çalışıyor. Tamam bi dünya para verip almışlar hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullansınlar. Şimdi bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda psikolojik sonuçları düşünmemiz gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Herkesin tercihi farklı. Amaca göre araba almak lazım. 

bu arada cvt ve edc şanzımanlardaki dişli ve parça sayısı hibrit toyota’dan kat kat fazla. Analizleri buna göre yapmak lazım :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Hibrit toyota kraldır

Dedi ve land a binip gün batımına sürdü :D

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

niye? Biten pilleri buzdolabına koymaz mıydık, biraz daha dayansın diye

köyde full tırmanış. 3,3km %10 eğimli tırmanış. Çıkış iniş 10lt ortalama. Dizel makine burada tahmini 7-8’i geçmezdi. Tce’yi bilemiyorum. 

rampa derken?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

rampa derken?

Zarha dağı. Rakım 750. Sahilden 6km. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Rakım 750.

everest mübarek

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zarha dağı. Rakım 750. Sahilden 6km. 

8 km de 1050 metre çıkıyorum 9-10 litre yakıyor tigu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Sani Gerşon yazdı:

Sen büyüteç al da, gözün görmez şimdi, dikiş mi baskı mı karar verirsin.

Mehmet abim hala ilk tanıdığım gibi genç ama sen bi yaşlanıyorsun gibi abi 😅 yok yok inanmiyor, emmi büyüteci kullanirsan sonra Sani abinin de kullanmasi gerekecek 🙃

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bak bakalım ne yapacak, şanzımanlarımız farklı tabii, bendeki motor bağımsız kendi çalıştığı için stop etsende P ye almana izin veriyor ama sonrası geri çıkarmıyor tabii...

D'de arabayi durdurup, motor stop yaptim, hemen vitesi P'ye aldi (araba calistirmadan baska bir sey yaptirmadi sonra)

Elektronik fren devreye girdi mi bilemiyorum (isigi yanmadi, ayagim da frendeydi, cektigini hissetmedim de), ben gayri ihtiyari onu kendim devreye aldim

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Gökhan Tuna yazdı:

D'de arabayi durdurup, motor stop yaptim, hemen vitesi P'ye aldi (araba calistirmadan baska bir sey yaptirmadi sonra)

Elektronik fren devreye girdi mi bilemiyorum (isigi yanmadi, ayagim da frendeydi, cektigini hissetmedim de), ben gayri ihtiyari onu kendim devreye aldim

auto hold aktif ise el freni de çekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Gökhan Tuna yazdı:

öyle değil, aracı N ye alıp, ayak frende yada değil duruma göre, motoru stop et, el freni çekmeli, sonra freni bırak, P ye almayı dene...

Auto Hold farketmeksizin çekmesi lazım, bu kapalıyken çekmiyorsa güvenlik hatası bence, her türlü  çekmeli, dururken kapıyı açarsan yine çeker mesela ve sonra kapıyı kapatıp gaza basınca D de olsa bile uyarı vermeli ve gitmemeli, önce P ye sonra D ye al demeli, ayrıca kapın tam kapalı değilken yürürsen önce uyarı, devam edersen kendi N ye alıp el freni çeker yapışırsın direksiyona :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan Tuna yazdı:

Emniyet kemeerin takılı ise el frenini de çeker. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Fatih Keskin yazdı:

auto hold aktif ise el freni de çekiyor

auto hold ile barisamadim / alisamadim bir turlu Honda Civic'ten beri; yuzden kapali birakiyorum.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

öyle değil, aracı N ye alıp, ayak frende yada değil duruma göre, motoru stop et, el freni çekmeli, sonra freni bırak, P ye almayı dene...

Auto Hold farketmeksizin çekmesi lazım, bu kapalıyken çekmiyorsa güvenlik hatası bence, her türlü  çekmeli, dururken kapıyı açarsan yine çeker mesela ve sonra kapıyı kapatıp gaza basınca D de olsa bile uyarı vermeli ve gitmemeli, önce P ye sonra D ye al demeli, ayrıca kapın tam kapalı değilken yürürsen önce uyarı, devam edersen kendi N ye alıp el freni çeker yapışırsın direksiyona :)

Araci N'de iken kapatinca da vitesi P'ye alacagindan hemen hemen eminim (araci kapatinca kafadan vitesi P'ye aldigini dusunuyorum)

Kapi acikken manevra yapmisligim var; ancak hic uzatmadan kendim durup kapatmistim. Trafige kapali alanda daha detayli testler yapacagim :-)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sapkasiz ve emniyet kemersiz cikmam Mehmet Abi :-)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

durdun bekliyorsun, kemeri çıkardığın an el freni çeker, takılı değilse yine çeker, bende böyle, hiç affetmez çeker, çok hızlıdır redkit gibidir :)

Gökhan Tuna yazdı:

Araci N'de iken kapatinca da vitesi P'ye alacagindan hemen hemen eminim (araci kapatinca kafadan vitesi P'ye aldigini dusunuyorum)

Kapi acikken manevra yapmisligim var; ancak hic uzatmadan kendim durup kapatmistim. Trafige kapali alanda daha detayli testler yapacagim :-)

bunu neden diyorum, N ye aldın direk motoru kapat freni bırak P ye al, yeni el freni çekeyim diye birde düğmeye basma diye, sana kolay geliyorsa ayrı tabii..

valla bende kapı aralıkken D ye alıp yürürsem önce bir kızıyor, sonra hızlanmana izin vermeden kazık fren yapıyor, affı yok valla :D  sonrad utanmadan kapıyı kapat, P ye al sonra D  ye al devam et diyede fırça atıyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

durdun bekliyorsun, kemeri çıkardığın an el freni çeker, takılı değilse yine çeker, bende böyle, hiç affetmez çeker, çok hızlıdır redkit gibidir :)

Yada stop mu etmiyordu. kemeri hep taktığım için emin değilim.. Bişeyi yapmıyordu kemeri takılı olmayınca. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunu neden diyorum, N ye aldın direk motoru kapat freni bırak P ye al, yeni el freni çekeyim diye birde düğmeye basma diye, sana kolay geliyorsa ayrı tabii..

valla bende kapı aralıkken D ye alıp yürürsem önce bir kızıyor, sonra hızlanmana izin vermeden kazık fren yapıyor, affı yok valla :D  sonrad utanmadan kapıyı kapat, P ye al sonra D  ye al devam et diyede fırça atıyor :)

Sabah N'de kapattim, direkt vitesi P'ye aldi. Kullanim kilavuzunu biraz kurcaladim; anlasilan park frenini de otomatik uyguluyor.

Alıntı

Araç sabit konumdayken, aşağıdaki koşullardan bir gerçekleştiğinde
elektrikli park freni otomatik olarak uygulanır.
z Motor stop ettiğinde.
z Sürücü emniyet kemeri bağlı
değilse.
z Sürücü kapısı açıldığında.
Xtronic şanzımanlı araçlar:
Şanzıman D (Sürüş) veya R (Geri) konumundayken, gaz pedalına
bastığınızda park freni otomatik olarak devre dışı bırakılır. Güvenlik
nedenleriyle, sürücü kapısı açıkken park freni otomatik olarak bırakılmayacaktır.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

20240229_000214.jpg

20240229_000208.jpg

Emminin arabanın dikişleri bızdıkladık. Gerçekmiş :)

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlkay Başaran yazdı:

20240229_000208.jpg

Tabi ya.. gerçek dikiş..  :rolleyes: Şu estetiğe baksana. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
İlkay Başaran yazdı:

Emmiyi nerede gördün? :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

yerinde :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Gökhan Tuna yazdı:

Sabah N'de kapattim, direkt vitesi P'ye aldi. Kullanim kilavuzunu biraz kurcaladim; anlasilan park frenini de otomatik uyguluyor.

hımm, P ye almayı ve el freni çekmeyi aynı anda yapıyorsa olmaz, o zaman sıkışma olabilir şanzımanda,  bende kapatınca el freni çeker N de kalır, ben P ye almadıkça geçmez, böyle olunca frenden ayağımı çekip sonra P ye alabiliyorum, yükü el frenine yüklemek tüm olay...

Bunları bilmek lazım, mesela serviste lifte alırken aracı iterler hani, N de bırakman lazım, bu nasıl olur, yada başka örnek, arka disklerin balataları değişirken el frenini indirip, inik bırakıp sonra balataları çıkarırsan yeni balatayı takamazsın, yeterli aralık olmaz, pistonu geri itmen lazım ama arkadaki motor izin vermez, servis moduna alman gerekir gibi, bunları özellikle servis dışında bakımda bilmek lazım, zarar veriyorlar yada gereksiz yere el freni motorunu sökerler zorlarlar yada fişini söküp akım vererek açarlar, halbuki al servis moduna sıfır sorunla değiş, neyse böyle işte...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

• Mutlu 9
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

naylon poşet elinde gezenleri otoparkınıza almayınız BOO9

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yada stop mu etmiyordu. kemeri hep taktığım için emin değilim.. Bişeyi yapmıyordu kemeri takılı olmayınca. 

kemer sadece durdun kemeri çıkarırsan otomatik el freni çektirir, başka etkisi yoktu sanırım, buda iyi birşey daldın durdun D de araç indin araçtan ahaaa, oto holdada güvenme, tam emin değilim denemedimde ama oto holdda 3 dk. sonra freni salıyor diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...