İçeriğe Yönlendir

308 T9 Bi Led Dönüşümü Hk.

Atacan Keskin

Recommended Posts

Atacan Keskin

Herkese selam. 2016 model 308 aracım var. Farları merceksiz halojen. Aydınlatmasından bir şikayetim olmadı fakat farlar merceksiz olduğu için aracın ön görünüşü çok basit duruyor. Bende bi led dönüşümünü araştırdım, farlara mercek eklenince istediğim görüntüye ulaşıyor.

Aydınlatma olarak herkes uçuyor kaçıyor süper gibi bahsetti fakat eklenen örnek videolara baktım, sonra karanlık bir yere inip kendi halojen farlarımı yakıp baktım, fark olarak sadece ışık rengi var gibime geldi. Video çekimlerinden mi bi ledlerin performansını anlayamadım yoksa gerçekten uçurum farklar yok mu? 

Kendi aracımdan çektiğim fotoğrafı da ekliyorum, bi led bana bundan aydınlatma olarak daha fazla ne sunabilir? Özellikle dönüşüm yapmış arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. 

20240227_201856.jpg

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bunun halojen olduğundan emin misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atacan Keskin
Selim Bilgin yazdı:

Bunun halojen olduğundan emin misiniz?

Evet hocam eminiz, farın görüntüsünü de aşağıya ekliyorum. Şimdi çektiğim fotoğrafları da ekliyorum.

Boş arazide çektiğim fotoğraf, gözümün gerçekte gördüğü neyse o.

Işıklandırmalı yolda çektiğim fotoğrafta sanırım telefon kamerasından dolayı olduğundan daha parlak çıkmış. Gerçekte o parlaklığın yüzde 70 ini ancak görüyorum.

20240228_235951.jpg

20240228_235710.jpg

Screenshot_20240227_132356_Gallery.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Fotoğraf yanılttı muhtemelen beni, beyaz gibi görünüyordu ilk fotoda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biled beyaz bir renk getirecek ve ciddi bir kesilme çizgisi getirecek.. 

BBu modifiyeyi bilerek yapanların % 90'ı kesilme çizgisi için yapar.. % 50 si kesilme çizgisi ve renk için yapar.. 

Sadece renk isteyenler direk led ampulü çakıp geçer. Çoğu da daha fazla ışık led takar ancak piyasadaki ledlerin çoğu halojenden daha fazla ışık vermez.. 

Ben sizin aydınlatmanızı beğendim. Amacınız kesilme çizgisi değil ise led işine girmenize gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Emmiye katılıyorum , ben aydınlatmamdan memnun olmadığım için biled montajı yaptırdım. Harika bir kesilme çizgim de oldu. Gece ve karanlık yollarda çok memnunum ama yağmurda pek memnun etmedi beni ..

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Aydınlatma gayet iyi bence ama kaliteli bir bi-xenon la yer gök aydınlanır.Mondeo aracımın eski 2,5 '' mercekleri söküp biraz modifiyeyle  3,5'' hella bi-xenon takmıştım böyle bir aydınlanma yoktu.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu halojen lambaların aydınlatması epey iyi gibi. belki ince soğutucu gövdeli 4200k CSP ledli ampullerle daha iyi bir aydınaltma elde edilebilir. ama aracın ön görünüşünü düzeltmek ise amaç tabi pek fazla secenek yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ferhat Yavuz yazdı:

Aydınlatma gayet iyi bence ama kaliteli bir bi-xenon la yer gök aydınlanır.Mondeo aracımın eski 2,5 '' mercekleri söküp biraz modifiyeyle  3,5'' hella bi-xenon takmıştım böyle bir aydınlanma yoktu.

MK3 veya MK4 olanların farları ki hele mk3 doğuştan sakat .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...