İçeriğe Yönlendir

Ford Focus At 2.0 MK4 Dizel 2018 Enjektör Sorunu yardım lutfen

Ercan Demir
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Ercan Demir

merhaba aracım Ford Focus MK4 st

60.000 kmh da daha

disel 2.0 motor aracı aldığımda beri sorunlarım vardı aracım titreme vardı  Ford garantisi motorumu degistirdi sandık motor taktılar yeni dediler sorun bir silindirde komperesor yapmıyor diye kompile motoru değiştirdiler ve 1 ay iki kez felan ilk kalkışta sonra duzeliyor sürekli yapmıyor ayda motor soğukken bu sorunu yapıyor tekrar Ford servise götürdüm  enjektör biri tıkalı dediler temizledik yaptık dediler bir ay sonra tekrar tekleme yaptı geri götürdüm baktılar sonra enjektörler hepsi bozuk dediler dördünü yeni takmanız lazım dediler ama enjektörlerin yüzde 20 sen Ödemen lazım dediler sigorta  gerisini karsiliyormus dediler bende kaç para söyledim 2400 Euro dediler sizde 400 ile 500 Euro ödemeniz lazım dediler bende ok dedim bu hafta takılacak ama ben forscan obd ile enjektorleri baktım anlamadığım dan anlayan arkadaşlara fotoğraf paylaşacak lütfen fotograflara bakım yorumda bulunabilirmisiniz hangisi bozuk yada iyi teşekürler yardımcı olanlardan

IMG_20240303_190237.jpg

IMG_20240303_190251.jpg

IMG_20240303_190204.jpg

IMG_20240303_190221.jpg

IMG_20240303_190116.jpg

IMG_20240303_190145.jpg

IMG_20240303_190051.jpg

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Siz bu aracı 0 km mi aldınız? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

yok 50.000 khmaldim bir seneden beri dikiş tutmadı durmadan Ford servisten çıkmıyor şimdide enjektorleri degistirmek istiyorlar bende forscan obd ile aracın grafik enjektör değerlerini grafik degerlerini koydum bilgisi olan varmi

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Konularınıza baktım ve aracın başına gelmeyen kalmamış. Sanki depoya benzin konmuş da, sonrasında ne kadar aksilik varsa hepsi olmuş gibi.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

karışık mevzu gibi, görmedik ellemedik ama bence ilk servisten başlayan hatalı veya eksik teşhis var, bu motor bu km de tek silindir sıfır kompresyona inmez inemez, yani inmişse ne olmuş o çözümeli idi, belki basit bir tapet arızası idi, sonra sök tak yaparken başka yerlerinde işçilik sorunu olabilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

karışık mevzu gibi, görmedik ellemedik ama bence ilk servisten başlayan hatalı veya eksik teşhis var, bu motor bu km de tek silindir sıfır kompresyona inmez inemez, yani inmişse ne olmuş o çözümeli idi, belki basit bir tapet arızası idi, sonra sök tak yaparken başka yerlerinde işçilik sorunu olabilir

2.0 TDCİ en sorunsuz motorlardan. Ve 180-220 ps yerine, 150 ps daha da sorunsuz olması gerekiyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir
(düzenlendi)

yeni motor takmislardi 3 ay önce şimdide enjektör değişiyor bugün inşallah su arada sirada tekleme sorunu artık kalkar vallahi bıktım birdaha Ford alır mıyım ben,🤬

tarihinde Ercan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

enjektörlerin değiştirdiler arabayı ertesi gün motor soğukken sürdüm yine tekledi servise bıraktım adamlar tekleme yaşamadık dedi arıza koduda yokb diyip arabamı verdiler ne yapacağımi bilemiyorum  Ford ne sorunlu arabaymis

herhalde avkata vereceğim  bu teklemede haftada bir yada ayda bir yapıyor kafayı yiyecem bir türlü bulamadilar kompile sandık motor taktılar düzeldi dediler enjektörü değiştirdiler işin içinden çıkamayınca biz görmedik teklemeyi diyip beni savusturdular

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangi durumda ne kadar süreyle tekliyor ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

en sorunsuz motorlardan

zaten bu konuda sorun motorda değil ki , tamircisinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi durumda ne kadar süreyle tekliyor ? 

teklemesi  sabah işe giderken birşey yok ama işten paydos yapınca ayda  2 yada 3 kere yapıyor ilk harekette yapıyor şöyle 5 saniye felan böyle sakirdama sesi geliyor sonra normale dönüyor gaza basıyorum sanki ayami bir gaza basiyom bir basmiyom gibi tekliyor

burdaki ustalar bir şeye yaramıyor Türkiye deki ustalara kurban olsunlar hemen sorunu buluyorlar

Çağlar Bayur yazdı:

zaten bu konuda sorun motorda değil ki , tamircisinde

aynen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakıt aldığınız istasyonu değiştirin. Yakıt filtrenizi değiştirin. 

Herhangi mekanik bir sorun tekrarlamak için 1 hafta 10 gün beklemez bence. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

26 sında aldığım yerle randevum var arabaya birde kendi bakmak istiyor  hatayı cozemedem dedi arabayı geri alırım dedi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

arkadaşlar fren müşiri mi acaba bozuk teklemeyi o yuzdenmi yapıyor ama stop lambaların frene basınca yaniyor

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ercan Demir yazdı:

arkadaşlar fren müşiri mi acaba bozuk teklemeyi o yuzdenmi yapıyor ama stop lambaların frene basınca yaniyor

Fren müşürü bu tip bir arızaya sebebiyet vermez bence, şanzımanla alakalı sorun yaratır, geri vitese geçmeye izin vermez vs. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...