İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2001 TDCI 2.0 115 Bg Motor Sıcakken Çalışmıyor

Ergun Mutlu

Recommended Posts

Ergun Mutlu

İyi günler

Aracimda bir arıza oluştu nerden kaynaklandığını bulamadık.

İlk v kayışı koptu tek bilye olan parça kırılma sonucu sonra tüm bilyalar ve kayış değişti mazot filtresi değişti ve sorun kalmadı sonradan fark ettim ki motor ısısı 90 derece olunca yani 20 - 30 km sonra stop ettim ve tekrar çalışmadı çalışıyor gibi ve stop ediyor 2 aydır böyle uzun yol yapmadım için idare ediyor. Ancak motor soğudu zaman çalışıyor neden olabilir tespit edemedik.. teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Akü ne durumda?

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Akü inci 72 amper 1 senelik sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ergun Mutlu

Merhabalar 

15 km den sonra stop ediyor çalışıyor ve kopma gibi yapıyor sonra stop ediyor.

Usta ya gittim obd ye bağlandı yakıt pompası hatası vermiş yani trigerdeki bağlı olan

bu arızayı mazot filtresi değişti v kayışı değişti dinamo yenilendi sonradan bu arıza çıktı daha önce bi sorun yoktu 

Usta demesi tamire gerek yok yakıt pompası aracın değeri ile aynı başka bi arizadan bu hatayı verirmi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

connect motoruna aşina bir usta bulun, yarı elektronik bir parça var o bölümde, o zarar görmüş olabilir.

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Teşekkürler 

Yaşadığım şehirde yok maalesef 

Acaba mazot filtresinde sorun olabilirmi yani tikanma veya yetersiz yakıt geçmesi filtre yi yaklaşık 2 sene önce aldım yeni değişti kutusunda duruyordu..

Bu sebeple aynı hata kodu verirmi.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mazot filtresinde sorun olursa motor hiç çalışmaz veya çalışır stop eder ısınamaz rölantide duramaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...