İçeriğe Yönlendir

Fiat Tipo Sol Ayna Sorunu

Kadir Güvener

Recommended Posts

Kadir Güvener

Arkadaşlar Merhaba, tiponun sol aynasına bir türlü alışamıyorum. Sağ ayna bir nebze daha iyi ama sol ayna yakın gösteriyor ve bu araç sollamalarında kararsızlığa neden oluyor. Geniş açı ve uzak aynaya alışmışız, o nedenle tuhaf geliyor. Bu aynaya ne gibi bir çözüm üretebiliriz?  Tam uyumlu başka bir araç aynası var mı? Ve ya aynın iç kısmını değiştirebiliyor muyuz? Daha önce bu aracı kullanmış ve önerisi olacak birileri var ise çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İki ihtimal var, ya geniş açılı ayna kestirip takılacak yada sürücü kurslarının kullandığı küçük geniş açılı aynalardan takılacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Güvener
Selçuk Bakış yazdı:

İki ihtimal var, ya geniş açılı ayna kestirip takılacak yada sürücü kurslarının kullandığı küçük geniş açılı aynalardan takılacak.

Oto cam/aynacılarda varmıdır bu aynalardan? Bir ara palio araçların aynasını takanları duymuştum ama uyumlumudur değil midir bilemedim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arabanın kendi aynasına göre camını kesip taktıran oluyordu. Camcılarda vardır sanırım, kendime hiç lazım olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sol ayna camı kalitesiz yan sanayi değişmiş olmasın? yakın gösteriyorsa düz bir cam olmalı

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)

Muhtemelen sol ayna yan sanayi

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Aynanız geniş açı mı düz mü önce bunu öğrenmek lazım. Dar açı yani düz bir ayna ise, obje uzaklık olarak nerdeyse orda görünür ama tam görünmez. 

Geniş açı ayna ise obje daha net görünür ama bu sefer olduğundan daha uzak görünür. O yüzden ayna üzerinde bazı ülkelerde uyarı vardır

Yeni araçlarda ise genelde sadece aynanın belli bir kesimi kavislidir. 

Why does only the right hand mirror say 'objects are closer than they  appear' and not the one on the driver's side? - Quora

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Güvener
Çağlar Bayur yazdı:

sol ayna camı kalitesiz yan sanayi değişmiş olmasın? yakın gösteriyorsa düz bir cam olmalı

Hocam Aracı yeni aldığım için açıkcası bunu bilmiyorum. Sağ ayna daha iyi ama fiat tipo ve unolarda bu tür şeyleri duymuştum. Yani orjinalide bu şekilde olabilir ama emin değilim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...