İçeriğe Yönlendir

1.4 TDCI Sarı Dişli İçinde Ünlem Uyarısı

Hakkı Bulut
Çözüme git Hakkı Bulut tarafından,

Recommended Posts

Hakkı Bulut

Merhabalar

1 ayda ikinci sefer bu hatayı aldım sürekli olan bir durum değil, 2 seferde benzer durumlarda oldu , Arabayı yeni çalıştırdıktan ortalama 2-3 dk sonra bu uyarıyı verdi motordaki sarsıntı arttı sarı dişli içinde ünlem işareti çıktı (teyip tarafında motoru servise götürün yazdı) kontağı kapattım açtım düzeldi, kenara çektim 1-2 dk bekledim bu sırada kendi kendine gaz verdi hafif hafif sonrasında düzeldi. bu süreçte çok nadir motor hafif tekler gibi oldu  (1900 devirde 2700 devirde )daha önce enjektörlerim sorunluyken teklediği kadar şiddetli değil ama çok daha hafif bir şekilde.

Son olarak dip gaz hızlanmalarda sanki bir tık performans azalması var gibi ama bundan emin değil bana öyle geliyorda olabilir.

ben tahminimi mazot pompası,basınç sensörü,veya oksijen sensörü. 

Enjektörler ve bujiler 3 ay önce tamir edildi bundan sonra ciddi bir performans ve konfor artışı artış oldu.

Araç km : 145bin yıl 2009

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sarı işaret şanzıman arızası 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Hakkı Bulut

Sorun enjektör bobinlerinden kaynaklanmış şuan giderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun ekranda eac fail yazısı da çıkmış mıydı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakkı Bulut
(düzenlendi)

sağolun, yok çıkmamıştı. şuan eskisinde de iyi oldu nerdeyse benzinli gibi titreşim 0 performans arttı

tarihinde Hakkı Bulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. Bu tür arıza görüntülerinde ilk yapılacak şey düzgün bir cihaz ile arıza koduna bakmaktır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakkı Bulut

sağolun hocam. Bu enjektörler biraz yordu bizi ,yaşı ve km gereği yavaş yavaş bazı parçalar su koymaya başladı sanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...