İçeriğe Yönlendir

Renault Clio 2 - Sıcak Motorda Geç Çalışma Sorunu

Ahmet Karslıoğlu

Recommended Posts

Ahmet Karslıoğlu

Clio 2 1.4 rna aracım abiler başımda şöyle Bir durum var araç soğukken tekde marş alıyor ama motor ısınınca marşi Uzatıyor çok geç alıyor benzinde de gazda da denedim aynı sorun sıcakken geç alıyor marşı

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Ahh ahh aynı problem benim Vectra aracımda vardı kışın hava eksideyken yarım marşta çalışır dı motor ısınınca yada hava sıcakken zor çalışırdı ne yaptıysam problemi bulamadım

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Benim araca yaptıklarım 

Buji Buji kabloları

Motor elektrik tesisatı komple değişti hava akışmetre sensörler vs 

Hepsi elden geçti sadece benzin pompasına bakılmadı fakat problemi bir türlü bulamadım

Yorum bağlantısı
Ahmet Karslıoğlu

Abi genel olarak krank sensörü diyolar

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Aracın elektrik tesisatı eski ise en ufak bi kopukluk problemi bulmanızı engeller  önce tesisatı yenileyin sonra probleme odaklanın derim 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Vag grubunda ısı sensörü bu probleme yol açar genelde.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Soğuk sıcak farkı varsa sıcaklık ile alakalı ısı sensörü sorunludur. Fişini çekip denemek lazım 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Karslıoğlu

Selamün aleyküm abiler.  Tüp beynini değiştim, krank sensörünü değiştim ( Delphi marka orjinal bulamadım), ısı Müşürünü değiştim ama hala araç sıcakta geç çalışıyor.. ben anlamadım,  sabah soğukta tek marşta alıyor ama motor ısındımı bi kapatıp 2 dk bekleyince geç alıyor ne yapmam lazım acaba? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

krank sensörü soketi ne durumda ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Karslıoğlu
Mustafa Şahin2 yazdı:

krank sensörü soketi ne durumda ?

Abi oda yeni krank sensörü de yeni

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor nedir? ısı sensörü orjinal mi tofaş mı

Yorum bağlantısı
Ahmet Karslıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

motor nedir? ısı sensörü orjinal mi tofaş mı

Çağlar abi motor 1.4 8 valf ısı sensörü de orjinal abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

renoymuş da ben esocrt zetec sandım. sıcakken uzun marşta önce gaz kelebeği pozisyon sensörüne bakmalı müşürü eledi isek

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

manyetik kaptör kontrol edildi mi? Bu parca boyle garip hatalara sebep olabiliyor.. bi baktırın derim.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Daha geçen hafta aynı sorundan ustaya gittim birisi beyinden dedi.baska ustaya gittim.benzin pompası dedi.değistirdim.sorun düzeldi.aracim Ford C Max.aslinda ilk bakılacak yer pompa.emin olmak için.araci stop ettikten sonra marş basmadan 3 defa kontağı kapatıp açın.pompanin sesini duyun.4 cüde marş basın.eğer kısa sürede alıyorsa yüzde yüz benzin pompasidir.sıcakken geri kaçırıyor dur.tecrube ile sabit.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karslıoğlu
Alpay Köse yazdı:

Daha geçen hafta aynı sorundan ustaya gittim birisi beyinden dedi.baska ustaya gittim.benzin pompası dedi.değistirdim.sorun düzeldi.aracim Ford C Max.aslinda ilk bakılacak yer pompa.emin olmak için.araci stop ettikten sonra marş basmadan 3 defa kontağı kapatıp açın.pompanin sesini duyun.4 cüde marş basın.eğer kısa sürede alıyorsa yüzde yüz benzin pompasidir.sıcakken geri kaçırıyor dur.tecrube ile sabit.

Abi dediğini yaptım yine geç çalışıyo pompa sağlıklı galiba

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Lpg Regülatörüne bakıldımı ? Komşunun araçta kaçırıyormuş benzer sorun ondada vardı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzinde denediniz mi?

Yada stop etmeden önce benzine alıp bı dk çalışırtirip oyle stop edip de deneyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Karslıoğlu

selamın aleyküm abiler clio 2 1.4 8 valf araca sahibim yalnız bir sorun  var  ne sivasda ne kayseride çözememedim aracım soğukta tek marşda alırken sıcakda marşı uzatıyor benzin pompası dediler değiştim krank sensörü dediler değiştim tüp beyni dediler değiştim ısı sensörü dediler onuda değiştim sorun hala devam ediyor ne yapmam lazım abiler bana bi yardım edin başına gelen oldumu hiç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...