İçeriğe Yönlendir

Mercedes ML320 W163 💙

Talha Bilgi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

depo değişmişse belki o kalmıştır aklında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hayırlı olsun kaça aldın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun kaça aldın

Teşekkürler, üstad, valla önceki w124'ü 350'ye sattım üzerine çok eklemeden geniş bir jip istiyordum KJ ve ML bakındım bu denk geldi, ertesi gün 480'e aldım.

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Arkadaşlar yakın zamanda bakım yaptırdım eMeL'e... Kalter altından boşaltmak yerine mercedes ustası üstten makine ile vakumlayarak aldı eski motor yağını... işlem vakumlama uzun sürdü sanki alttan boşaltmaya göre ve hazne 8 lt felan doldu tabi önceki yağ seviyesini açıkcası bilmiyorum. Ama bazı arkadaşlar kafamı karıştırdı, içinde tortu kalır diyen oldu, bazı yetkili servisler böyle yapıyor daha iyi oluyor hemde kalter tapası zarar görmüyor diyen var kimi iyi dedi kimi kötü ... sizlere danışayım dedim.

grqkcgk.jpeg

4edqhny.jpeg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

Arkadaşlar yakın zamanda bakım yaptırdım eMeL'e... Kalter altından boşaltmak yerine mercedes ustası üstten makine ile vakumlayarak aldı eski motor yağını... Ama bazı arkadaşlar kafamı karıştırdı, içinde tortu kalır diyen oldu, bazı yetkili servisler böyle yapıyor daha iyi oluyor hemde kalter tapası zarar görmüyor diyen var kimi iyi dedi kimi kötü ... sizlere danışayım dedim.

grqkcgk.jpeg

tüm yetkili servisler bu şekidle yapıyor artık. tortu filan kalmaz zaten tortu filtrede kalıyor. motor içini yıkamayacaksak ( ki zaten bu da son derece gereksiz birşey bence) alttan boşaltmak amelelik başka birşey değil. özel servislerdeki aletlerin bazılarının hortumu yetmiyor bu nedenle tapayıo açıyorlar.

Talha Bilgi yazdı:

Teşekkürler, üstad, valla önceki w124'ü 350'ye sattım üzerine çok eklemeden geniş bir jip istiyordum KJ ve ML bakındım bu denk geldi, ertesi gün 480'e aldım.

daha ne olsun. mis gibi araba.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ticarilerde daha yaygın olan bir sistem tüm dünyada var, temiz iş oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

tüm yetkili servisler bu şekidle yapıyor artık. tortu filan kalmaz zaten tortu filtrede kalıyor. motor içini yıkamayacaksak ( ki zaten bu da son derece gereksiz birşey bence) alttan boşaltmak amelelik başka birşey değil. özel servislerdeki aletlerin bazılarının hortumu yetmiyor bu nedenle tapayıo açıyorlar.

daha ne olsun. mis gibi araba.

Tek eksiği .... Azcık yükte mavi duman verir gibi oluyor aldığımda yoktu hatta özel servisde ısıtıp denediler ama bakım sonrası lpg bakımı için gittiğim yerde dip gaz yaptılar duman saldı, lpg ustası mavi duman veriyor bilgin olsun dedi... ben şok :shok:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olur o kadar , dumansız yaşansa mangal yapmazdık

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

Tek eksiği .... Azcık yükte mavi duman verir gibi oluyor aldığımda yoktu hatta özel servisde ısıtıp denediler ama bakım sonrası lpg bakımı için gittiğim yerde dip gaz yaptılar duman saldı, lpg ustası mavi duman veriyor bilgin olsun dedi... ben şok :shok:

valf lastikleri filan ölmüş olabilir. en kötü açılır motor sekman atılır.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Doğan Arşiray yazdı:

valf lastikleri filan ölmüş olabilir. en kötü açılır motor sekman atılır.

Ustam subap lastiği ve üst kapak açılıp bakılır halledilir ama bir bakım süreci bin dedi... Takiribi 60 bin-100 bin arası bulur dedi...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

100 bin... bozuk olmayan üst kapak vs için çok yüksek bence. açmışken valf değiştireyim diyorsa bilmem tabi. 100 bin tl ye komple om642 dizel rektifiyesi yapılıyor blok sağlam olduğu sürece.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Doğan Arşiray yazdı:

100 bin... bozuk olmayan üst kapak vs için çok yüksek bence. açmışken valf değiştireyim diyorsa bilmem tabi. 100 bin tl ye komple om642 dizel rektifiyesi yapılıyor blok sağlam olduğu sürece.

Konya o bakımdan biraz fiyat yüksek çıkabiliyor abi, ama sanırım sübap lastikleri vs hatta sübaplara bakarız filan dedi, o kıvama gelirse belki Ankara'da felan tavsiye üzere başka servislere bakarım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bi 10bin km kullanın durumu ölçün .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...