İçeriğe Yönlendir

Oksijen Sensörü Spacer

Anıl Görkem Polat

Recommended Posts

Anıl Görkem Polat

Herkese selamlar, bir konuyu danışmak istiyorum. 2005 9N benzinli Polo aracım için 1 adet oksijen sensörü uzatması aldım. Birkaç gün içerisinde katalizör çıkışındaki 2. sensöre takmayı düşünüyorum p0420 hatası almamak için (1. sensörle bir işim yok). Aslında bakarsanız belirli aralıklarla Liqui Moly enjektör temizleyici (ya da katalizör temizleyici) kullandığım için eskisi kadar sık arıza ışığı yakmıyor. 1 sene önce aracı ilk aldığımda 3 günde bir yakarken artık 3 ayda bir yakıyor diyebilirim tahmini olarak. Her ne kadar araçta herhangi bir problem olmasa da yine de hiç yakmamasını tercih ederim. Sormak istediğim şu: Araçta bu parçanın var olması muayenede yasal bir sorun çıkarıyor mu? Geçerli egzoz ölçümünün olduğunu varsayıyorum. Sadece fiziksel olarak varlığının sorun olup olmayacağını merak ediyorum. Daha önce kullandıysanız olumlu veya olumsuz tecrübelerini paylaşırsanız sevinirim. Verdiğiniz cevaplara göre takma kararı alırsam taktıktan sonra da bir paylaşım yapacağım. Aracı sehpaya alıp kendim takacağım.

20240327_151058.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence fark etmezler. zamanında ben kullanmıştım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İşlevi tam olarak ne ki bunun?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

katalitik konvertörden sonraki ikinci oksijen sensörünü biraz dışarı alıyor bu şekilde ikinci sensör birinciden daha az oksijen gazı ölçüyor. katalitik konvertör yok ise arıza işaretini kaldırmak için.

Yorum bağlantısı
Anıl Görkem Polat
Doğan Arşiray yazdı:

bence fark etmezler. zamanında ben kullanmıştım.

Anladım. Deneyeyim o zaman.

Çağlar Bayur yazdı:

takınız

İnşallah abi deneyeceğim birkaç gün içinde.

Yorum bağlantısı
Anıl Görkem Polat

Operasyon tamam.

IMG_20240329_152302.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...