İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Motor Sistem Arızası

Himmet Yüksel

Recommended Posts

Himmet Yüksel

arkadaşlar merhaba 

4 gündür araç motor sistem arızası verip kendini kasıyordu, 3 tane tamirciye gittim hepsi farklı şeyler söyledi. aracın kaputunu açtığımda fare pislikleri vardı, motorda bulunan sigorta kutusunda bir kaç kabloyu ısırmış onları onarmak için sigorta kutusunu söktüm kabloları onardım. ancak sigorta kutusunu taktıktan sonra ekranda yine aynı motor sistem arızası ve yakıtta su var arızası çıktı. Araç marş basmıyor. sorun neden olabilir. 

Not Gösterge panelindeki lehimleri yeniledim sonuç aynı. ustalardan kızdırma bujisi diyen var, egr diyen var, varda var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

geçmiş olsun umarım tez zamanda bulursunuz sorunları

başka yerde kablo sıyrılması falan varmı onları da kontrol edilmesinde fayda var maalesef kemirgen işin içine girdimi olmadık yerden çıkabiliyor hatalar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Himmet Yüksel yazdı:

sigorta kutusunda bir kaç kabloyu ısırmış

yabani hayvan zararı görülen yerde olduğu kadar görülmeyen yerde de olur, kestirme bir çözümü olmayacak ehil bir elektrikçi girmlei tüm motor içi tesisata, kasko varsa ödeyebilir?

Himmet Yüksel yazdı:

Gösterge panelindeki lehimleri yeniledim

siz mi yenilediniz, bu işi yapan bir yer mi yeniledi

Yorum bağlantısı
Himmet Yüksel
Çağlar Bayur yazdı:

yabani hayvan zararı görülen yerde olduğu kadar görülmeyen yerde de olur, kestirme bir çözümü olmayacak ehil bir elektrikçi girmlei tüm motor içi tesisata, kasko varsa ödeyebilir?

siz mi yenilediniz, bu işi yapan bir yer mi yeniledi

Yaşı gereği kasko su yok malesef. araç çalışmadığı için evin önünde yeniledim. görünürde başka ısırık gözükmedi. ama dediğiniz gibi iç kısımlarında olma ihtimali var. Araç çalışmadığı için çekici ile götürmek gerekiyor. çekicilerde çok yüksek tutar istiyorlar.  Şuan durduğu yerde yapılabilecek bişey varmıdır. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Geçmiş olsun, kablolardaki hasarları görünür şekilde onardınız ve çalışmıyorsa sigortalara bakmanızı öneririm. Kısadevre yaptırıp sigorta attırmış olabilir. 

Yakıtta su var diyorsa bu aracın kendini korumaya almasına sebep oluyor olabilir. Filtrenin üzerinde sensör var bu sensörün kablolarını takip edip bir bakın ek olarak. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Himmet Yüksel yazdı:

Şuan durduğu yerde yapılabilecek bişey varmıdır. 

gösterge lehim çatlağı birebir arızanıza uyuyor onu söküp daha önceden ford göstergesi üstüne çalışmış bir yere gösterin , o tam olarak elendikten sonra araç elektrikçi dükkanıa çekilmeli başka yolu yok

çalışmaması marş basmaması immo nun göstergeye gömülü olarak çalışması

Yorum bağlantısı
Himmet Yüksel
(düzenlendi)

Araci elektrikciye goturdum tesissatta sorun cikmadi beyin de sorun oldugunu beyinin yazilimini yenilediklerini soylediler. Arac suan calisiyor ama yine ariza gosteriyor. Tamirciye goturdugumda kizdirma buji arizasi cikartti. Cumartesi gunu 200 klm bir yere gittim basit yokuslarsa bile 2 ci vitese dustum ariza hic silinmedi. Ama bu gun hic ariza gostermiyor. Araci zorladim surat yaptima, dik yokuslarda denedim hic ariza cikartmadi. Kizdirma bujisi arizali olsa boyle arada ariza verip arada vermeme gibi bir durum olurmu.

tarihinde Himmet Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kızdrıma bujileri maalesef sağı solu beli olmuyor, lamba yakmaz genelde lakin yakabilirde bujilerin hepsine tek tek kontrol lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eğer sorun kızdırma bujisinden çıkarsa eğer hiç ellenmediyse yerinden çıkartmak zor olabilir. Nazlı bir bir parça kömür kısmı kırılırsa üst kapak açılımına kadar gidiyor. Bu yüzden denediğinizde zorlanırsa mutlaka yumuşatacak formüller arayın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...