İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Tavsiyesi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Cihat Küçükay yazdı:

- Samsung'ta telefonda çalan medya ne olursa olsun (video, müzik vb) saatten kumanda edebiliyordum. Huawei'de daha onu beceremedim.

Telefonda kapalı olan müzik uygulamasını açamıyorum ancak açık olan uygulamayı kontrol ediyorum, bir öncek/sonraki parçaya geçiş, durdur/çal yapıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Serkan Özmen yazdı:

Ben almıştım Mehmet Bey. Çok fazla kullanma imkanım olmadı. Şu anda çekmecede boş boş bekliyor. :) 

Ben de sizin gibiyim galiba. Bana da çok uymadı maalesef. Ama saat çok güzel, o ayrı mesele tabi :)  

ben sattığıma pişmanım. apple a geçmek zorunda kaldım ama apple ile karşılaştırınca kat kat iyiydi.

Mahmut Yıldız yazdı:

Telefonda kapalı olan müzik uygulamasını açamıyorum ancak açık olan uygulamayı kontrol ediyorum, bir öncek/sonraki parçaya geçiş, durdur/çal yapıyorum. 

huawei de yapabiliyorsun. radyo bile var internet uygulaması.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

ben sattığıma pişmanım. apple a geçmek zorunda kaldım ama apple ile karşılaştırınca kat kat iyiydi.

huawei de yapabiliyorsun. radyo bile var internet uygulaması.

Huawei'de android sorunu olmazsa başka telefon almazdım. Saati de çok güzel. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mahmut Yıldız yazdı:

güzel günler gelecek.....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Cem Dilmen yazdı:

Klasik saat seviyorsanız kesinlikle Huawei GT3 Pro titanium öneririm. Ben GT2 Pro kullanıyorum 4 yıla yakın oldu sanırım acayip memnunum. Bu kadar süre geçmesine rağmen şarjı hala 14 güne yakın gidiyor. Ara yüz alternatifleri çok çok fazla. Çok acayip özellikleri var :) Mesela gece uyku takibi yaparken çıkardığınız sesleri kaydediyor. Sabah dinliyorsunuz horladınız mı sayıkladınız mı vs diye. 

İlk aldığımda Huawei tefonumla birlikte kullanıyordum mükemmel uyumu vardı. Şu an Samsung ile kullanıyorum çok sıkıntı yok ama diğeri kadar değil. 

Tek sorunu apple ile kullanırken  saatteki telefonumu bul özelliğinin çalışmaması bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cem Dilmen yazdı:

Klasik saat seviyorsanız kesinlikle Huawei GT3 Pro titanium öneririm. Ben GT2 Pro kullanıyorum 4 yıla yakın oldu sanırım acayip memnunum. Bu kadar süre geçmesine rağmen şarjı hala 14 güne yakın gidiyor. Ara yüz alternatifleri çok çok fazla. Çok acayip özellikleri var :) Mesela gece uyku takibi yaparken çıkardığınız sesleri kaydediyor. Sabah dinliyorsunuz horladınız mı sayıkladınız mı vs diye. 

İlk aldığımda Huawei tefonumla birlikte kullanıyordum mükemmel uyumu vardı. Şu an Samsung ile kullanıyorum çok sıkıntı yok ama diğeri kadar değil. 

Şu özelliklerin yarısı o kadar para bayıldığım Watch'da yok. O kadar kaliteli ekran, sensörler ve yazılım desteğine rağmen sonuç fiyasko. Apple ürünleri genelde yanlış anlaşılır, çok güçlü - pratik olmalarına rağmen haksız eleştiri alır ancak Watch serisi baştan aşağı rezalet. Ne deseler hak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mahmut Yıldız yazdı:

Huawei=Honor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Tek sorunu apple ile kullanırken  saatteki telefonumu bul özelliğinin çalışmaması bence.

randevuları gösteriyor mu takvimdeki ekranda

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Erhan Doruk yazdı:

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama iphone 14 ve gt3 pro kullanıyorum, iki cihazda da …. bul özelliği çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

randevuları gösteriyor mu takvimdeki ekranda

Gt2 pro da takvim uygulaması yok

İsa Acar yazdı:

Yanlış mı anladım bilmiyorum ama iphone 14 ve gt3 pro kullanıyorum, iki cihazda da …. bul özelliği çalışıyor.

Eskiden çalışıyordu , iphone a gelen bir güncelleme ile bende uzun zamandır çalışmıyor. 

burada da yanıt vermeyebilir diyor. 

https://consumer.huawei.com/tr/support/content/tr-tr00737090/

not: health uygulaması arka planda çalışıyorsa bul özelliği çalışıyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bende 1 seneden fazladır huawei watch fit2 kullanıyorum pili yaklaşık 20 gün gidiyor. arama yapılabiliyor yeterli bir saat. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tag Heuer Connected diyorum. A, yok yanlış başlığa yazmışım, ultra zengin başlığı değilmiş burası. :unsure2::D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Casio F91W tavsiye ederim, şarjı 5 yıl gidiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

2 yıla yakın Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm kullanıcı yorumlarım.

Telefonu herhangi bir yerde bırakıp saati herhangi bir wifiye bağladığım da görüşme, mesaj ve whatsapp kullanabiliyorum. Mesaj için konuşmayı metine çevirebiliyor whatsapp gelen resimleri açıyor.

S Wallet uygulaması ile hesabıma önceden para atıp, telefona ihtiyaç duymaksızın temassız ödeme yapabiliyorum (Hala çok güzel tepki alıyor)

Çelik kordonu takınca tam bir klasik saat, spigen kılıfı takınca spor saat oluyor. İkisi bana yetiyor ama bu kılıf için bu saat alınır dedirtiyor spigen.

Bunlar benim asıl istediğim özellikler olduğu için huawei tercih edemedim. 

Tansiyon Ekg falan özellikleri var ama deneme harici hiç kullanmadım. Spor vs yapmadığım için onlar hep kapalı ama yinede adım sayma, uyku takibi falan yapıyor ama kolumda saat ile uyuyamıyorum. İlk başlarda deneme için kullandım sadece.

Şimdiye kadar ne aramada ne mesajda ne faklı bir işlemde hiç sıkıntı donma vs yaşamadım. Sadece saate Whatsapp beta yüklüyken geç bildirim geliyordu ama ona da kaç aydır hiç denk gelmedim.

Şarjı inanılmaz berbat. Zamanla kullanınca alıştım ben sıkıntı yaşamıyorum.

Şimdi yazarken baktım 14 Saat önce şarjdan çıkardım AOD kapalı kullanımda şarjı şuan %65 21 saat daha dayanırım diyor.

Gün içi toplasan 5 dk saat üzerinden görüşme yaptım, gelen bildirimlere baktım vs. 

AOD açık kullanırsam günü zar zor kurtarıyor. 

Düzenli spor sağlık takibi falan yapan birisi akşamı zar zor çıkartır diye tahmin ediyorum. 

Yine şimdi baktım hedef 3000 adım ama 1 haftada sadece 1 gün tamamlamışım :D

Kablosuz şarj ile telefondan vs şarj olabiliyor. 

Sonuç tekrar bir saat alacak olsam ilk yazdıklarımdan dolayı yine klasik samsung alırım. Tipini boyutunu ve özellikle dönen ekran çerçevesini çok beğeniyorum.

Edit: Temassız ödeme, uzaktan arama, tansiyon ve EKG sadece samsung telefonlar ile kullanılabiliyor.

Edit 2: kol haraketleri ile arama cevaplama, fener açma vs işlemler dokunmadan yapılabiliyor.

20230313_131503.jpg.eb3585e4bf47203756744020f830406d.jpg

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

wach 9 kullanıyorum. eğer sportif faaliyetler ile ilgili iseniz wach derim.

ancak normal günlük kullanım için hiç tavsiye etmem, zira sarj 1,5 gün anca gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Peki bu konuya bir de anket eklesek. Çünkü ben de ara ara alsam mı diye karasız kalıyorum ama o kadar para verip de 2 gün sonra bir kenara kaldırmaktan korkuyorum.

1- Bir hevesle akıllı saat aldım ama pişmanım kenarda öyle duruyor.

2- İyi ki almışım. Tüm fonksiyonlarını verimli kullanıyorum. Hayatımı kolaylaştırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yaklaşık 5 yıldır akıllı saat kullanıyorum . Normal saate 1 gün bile dayanamıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

iki akıllı saatim oldu. Aslında 1.5.

birincisi c4u c1

Şarjı 15 gün gidiyor. gps konuşma vb yok. spor için uygun. 3 yıldır kullanıyorum. Frag :) giydiğim günler dışında devamlı kullandım. Tam bir f/p cihazı

amazfit trex 2

yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Spor özellikleri ve "gps" i çok başarılı. Sarjı günlük spor yapan biri için 20 gün rahat gidiyor. Bir sürü özelliği var. Military grade bir saat. Back to start point gibi özellikleri hiking, tracking için oldukça başarılı. Telefon yanınızda olmasa dahi tüm rotayı kaydedebiliyor ve gpx olarak çıktı alabiliyorsunuz. Emsali olan garmin ne nazaran yarı fiyatına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Casio F91W tavsiye ederim, şarjı 5 yıl gidiyor.

Bence 10

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Burak Tokcan yazdı:

Peki bu konuya bir de anket eklesek. Çünkü ben de ara ara alsam mı diye karasız kalıyorum ama o kadar para verip de 2 gün sonra bir kenara kaldırmaktan korkuyorum.

1- Bir hevesle akıllı saat aldım ama pişmanım kenarda öyle duruyor.

2- İyi ki almışım. Tüm fonksiyonlarını verimli kullanıyorum. Hayatımı kolaylaştırdı.

gerçekçi olursam cep telefonlarından sonra saat tamamen aksesuar konumuna geldi. Öncesinde çeşit çeşit saatlerim vardı cep telefonu aldıktan sonra hiç birini kullanmıyorum. Geçen bir switch araken hurdaların içinde xiaomi mi4 bant buldum bozuktur diye düşündüm şarj edince sağlam olduğunu gördüm. 1-2 ay kullandım faydası dersteyken telefon çalınca ses çıkmasa bile kim olduğunu görebiliyorsun, nabız ve tansiyon bilgileri ekranda, adım sayısı konusunda telefondan daha hassas geldi bana. Bilekliği kopunca kenara bıraktım ve eski klasik saatime döndüm. anket için seçenek 1,5.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Akıllı saati ne için kullanacaksınız o önemli profesyonel olarak spor için ise bildik markalar işinizi görmez , ama sadece saat olarak adım sayar olarak ise çoğu marka bunu sorunsuz yapıyor.

benim tavsiyem akıllı saat üzerine bu işin ustası Garmin dir. Pahalı ama sporda 1 numara

mesela 

https://www.teknosa.com/garmin-forerunner-265-siyah-gri-akilli-saat-p-780164539?utm_source=cimri&utm_medium=comparison

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Anketi kim hazırlıyor.

Murat Öngür yazdı:

Akıllı saati ne için kullanacaksınız o önemli profesyonel olarak spor için ise bildik markalar işinizi görmez , ama sadece saat olarak adım sayar olarak ise çoğu marka bunu sorunsuz yapıyor.

benim tavsiyem akıllı saat üzerine bu işin ustası Garmin dir. Pahalı ama sporda 1 numara

mesela 

https://www.teknosa.com/garmin-forerunner-265-siyah-gri-akilli-saat-p-780164539?utm_source=cimri&utm_medium=comparison

Sanki maraton koşuyoruz dağa tırmanıyoruz sürekli himalayalardayız...

Göztepede lahmacuncuya gidiyoruz sadece.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Göktürk yazdı:

Anketi kim hazırlıyor.

işte o zaman popüler marka alacaksınız herksin bildiği markalar

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mehmet Göktürk yazdı:

Anketi kim hazırlıyor.

İşte size uygun olanlar Mi band tarzı olanlar mesela, sizin Amazfit Trex gibi veya Garmin gibi saatlere ihtiyacınız yok. Hatta size bu tarz saat yeterli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evde hepimizin var.. En aktif kullanan kızım.. 

Arda Servet amcasının verdiği Casio dışında bir şey takmaz oldu.. (bana verse ben de başka saat takmazdım)

Ben Ev dışında kullanıyorum.. Bazen telefonu duymayabiliyorum.. Kolumda titremesi işe yarıyor.. 

Bildirimler geldiğinde telefonu açıp bakmaktan daha kolay..

Düşündüm de: ben bildirimleri görmek ve telefon çaldığını duymak için kullanıyormuşum.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...