İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Tavsiyesi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Metin Akbal

Akıllı saat benim telefon kullanımıma olan ihtiyacımı da azalttı. Şöyle ki; telefonu en çok saate bakmak için kullanırdım, almışken gelen bildirim whatsapp vs derken instagramda ona buna bakarken dalarken çok vakit öldürdüğümü saat kullandıktan sonra farkettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evde hepimizin var.. En aktif kullanan kızım.. 

Arda Servet amcasının verdiği Casio dışında bir şey takmaz oldu.. (bana verse ben de başka saat takmazdım)

Ben Ev dışında kullanıyorum.. Bazen telefonu duymayabiliyorum.. Kolumda titremesi işe yarıyor.. 

Bildirimler geldiğinde telefonu açıp bakmaktan daha kolay..

Düşündüm de: ben bildirimleri görmek ve telefon çaldığını duymak için kullanıyormuşum.. 

Ben ondan da şikayetçiyim. Telefon masanın üzerinde.. göz ucumla görebilirim toplantıdayım yahut dersteyim yahut en önemlisi araçtayım.

bildirim geliyor.

koluma..  koluma gelince ekrana gelmiyor. 

koluma bakıyorum bu kez kaydırmak gerekiyor. o zaman da kafanı eğmiş saatınla uğraşmış oluyorsun toplantıda. araçta ise tehlikeli oluyor. Oysa masada yahut telefon tutucusunda olsa şak diye görüyorsun.  Böyle bi sıkıntısı var. 

Ben çok az etken kullanmaya başladım. bazen bakıyorum sabah pili bitmiş akşama kadar takmışım farketmemişim. Demek ki bakmamışım. 

Bu telefonların en önemli uygulamazı CHATGPT olur. o da henüz yok. o olsa başım sıkışınca herşeyi sorarım. siri ile olmuyor. yanıtı okumuyor ekrana basıyor. 

Bana üsküdarda ne yenir anlat diyorsun. ekrana basıyor wikipedia. okumuyor. e ne anladım ben ondan ekranına bakacaksam.. sesli iletişimi gelişmeli saatların.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

telefon çaldığını duymak için kullanıyormuşum.. 

bir KBB derdine deva olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Şu saatide mekanik severler için burada ufaktan bi tanıtmak gerek.

Fossil Hybrid Bendekinin model no: NDW2N

Pili ortalama 1 yıl gidiyor, bitince değiştiriyorsunuz. Bendekine hiç bakmadım ama bir videoda 2430 pil kullanıyordu.

Saat ekranında hiç bir dijital ekran yok tamamıyla analog. 

Bildirim için ister kişiye, ister bir gruba herhangi bir saat dilimini atıyorsunuz. Örneğin:

Saat 1 eşim

Saat 2 mesajlar ve whatsapp

Saat 3 aile

Saat 4 otoclubtr

Saat 5 instagram

Arama, mesaj yada herhangi bir bildirim geldiğinde titreşimle beraber kadranlar hızlıca ayarladığınız saati gösteriyor.

Adım sayma vs gibi bilgileri telefondaki uygulamasından bakabiliyorsunuz sadece.

Başka özellikleri vardır da ben çok fazla kullanmadan çekmeceye kaldırdım. 2 yıla yakın olmuştur hala çalışıyor pili bitmedi.

20231022_020221.jpg.3550b19a66789e1aa0cbc972e053a443.jpg

Edit:  Benzer model incelemesi.

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzelmiş. Basit ama fonksiyonel bir saat yapmışlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...