İçeriğe Yönlendir

Sebebini Çözemediğim Olaylar / Ford Kuga '23

Emral Kaplan

Recommended Posts

Emral Kaplan

Arkadaşlar herkese selamlar. Geçen hafta araçtayken ön tarafta silecek suyunun yanında ufak bir pide buldum. Bizim kugaların motor bölümü komple açık olduğundan dolayı motorun üstünde de kırıntılar vardı. Dedim acaba arabaya fare mi bulaştı inceledim falan kablolarda hava filtresinde falan hiçbir problem yoktu. Her şey yerli yerindeydi. Neyse işte bugün arabayı yıkadım güzelce silecek suyum az kalmıştı onu tamamlayayım diye kaputu açtığımda motorun sağ köşesinde fordların siyah içi puf dolu bir tekel poşeti gibi izolasyon poşeti var. O poşet yırtılmış, içindeki pufta biraz dağılmıştı. Evim biraz çamların arasında kalıyor. Bunun sebebini çözemedim ve anlık bir önlem almadım çünkü bugün bayramdan dolayı şehir dışına geçiş yaptım. Sizce bunun sebebi ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

2023 model bir ford kuga.

.Pide ,fare ,tekel poşeti ,çamlık ,poşet içindeki puf ..

Sürrealizmin babası Salvador Dali mezarında takla atıyor ..

Valla ben çok beğendim .

Fare iyi çalışmış.

• Beğen 2
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Adminler okumadan sil derim...

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
(düzenlendi)
Metin Mankal yazdı:

2023 model bir ford kuga.

.Pide ,fare ,tekel poşeti ,çamlık ,poşet içindeki puf ..

Sürrealizmin babası Salvador Dali mezarında takla atıyor ..

Valla ben çok beğendim .

Fare iyi çalışmış.

2023 model kuga
silecek suyu doldurma yerinin yanında ufak bir pide

tekel poşeti değil izolasyon poşeti benzetme olarak söyledim
Salvador Dali ne alaka ya Allah aşkına arkadaşlar aracımı sıfır aldım haliyle üzerine düşkünüm. Fare bildiğin izolasyon poşetini kemirmiş içindeki malzemeyi de dağıtmış ordan bakınca dalga geçiyor gibi mi görünüyorum ? Düşünmekten kafayı yiyorum gelmiş burda Salvador Dali diyorsunuz. 

Süleyman Can yazdı:

Adminler okumadan sil derim...

derdim var ki yazdım yardımcı olun lütfen fare veya sansar her neyse hala motorun içinde mi diye düşünmekten kafayı yemek üzereyim. İlk kez başıma geliyor çözümünü bulmuş olsaydım yazmazdım. 

tarihinde Emral Kaplan tarafından düzenlendi
ekleme yaptım
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)

Kızma Emral. Burada önce goy goy yapılılır sonra çözüm bulunur. Ama konu süper..

Ha sorunun sebebinide yazmışsın aslında..Fare işte..

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Sorun fare gibi görünüyor aracın ilgili bölgelerine naftalin topları yerleştirip gözlemlemenizi öneririm 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Fare yapıştırıcıları var onlardan alın üzerine bi parça peynir koyun kaputun altına yerleştirin illaki yakalanır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Emral bey geçmiş olsun. Bence endişe etmeyin. Tahminim fareden ziyade sincap yada sansar gibi bir canlı. Yiyecek saklama olayı sincapların yaptığı bir alışkanlık. Fare yiyeceği bulduğu yerde yer yada yuvasına taşır, tanimadiğı yere yiyecek saklamaz diye biliyorum.  Her ne olursa olsun aracı biraktığınız yeri değiştirin. Tedbir olarak yapışkanlı tuzak işinizi görür ama sincap yakalarsaniz üzülürsünüz  kurtarmak için eldivenle müdahale etmeniz gerekir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Kemirgen 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Yavuz

Aynı sorun benim eski aracımda başıma geldi. Ama pide vb. yiyecek hiç görmedim. Direk ecu ile bağlantı sağlayan dışardaki kabloları kemirmişti. Sonrasında marş basmama rağmen aracın çalışmaması, çekici vb.... Servis hemen çözmüştü olayı. Kablo lehimlendi onarıldı bitti gitti. Ama bir daha otoparkın ikinci katına parka etmemeye özen göstermiştim o zamanlar. Şimdi konu açılınca yine aklıma geldi. Bu önemli konu. Sanırım insan sirkulasyonunun çok olduğu yerlere park etmek gerekiyor büyük sitelerde veya otoparklarda. Hele uzun süre sessiz, sakin bir ortamda araç dursun, beklesin vb. düşünceler mantıklı görünmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Metin Mankal yazdı:

Kızma Emral. Burada önce goy goy yapılılır sonra çözüm bulunur. Ama konu süper..

Ha sorunun sebebinide yazmışsın aslında..Fare işte..

yok abi kızmak istemedim aslında kafamın içinde kırk tilki dönüyor fare mi sansar mı acaba içeri yuva mı yaptı diye kafayı yiyordum. Kırdıysam affola amacım kızmak vs değildi sadece hızlı bir çözüme ulaşmak istiyordum. Otokoçla görüştüm az önce o izolasyon poşeti meselesini kafaya takmayın garantiden ücretsiz değişimini yapıyoruz dediler. Şimdi naftalin aldım yerleştirdim 6 7 yerine kaputta. Eve varınca yine kontrol edip düştüyse yine koyarım. 

Ersen şahin yazdı:

Fare yapıştırıcıları var onlardan alın üzerine bi parça peynir koyun kaputun altına yerleştirin illaki yakalanır

kediler çok geziniyor mahallede hala hangi ara o farenin ön kaputa kadar nasıl çıktığını düşünüyorum

Mustafa Erkan yazdı:

Emral bey geçmiş olsun. Bence endişe etmeyin. Tahminim fareden ziyade sincap yada sansar gibi bir canlı. Yiyecek saklama olayı sincapların yaptığı bir alışkanlık. Fare yiyeceği bulduğu yerde yer yada yuvasına taşır, tanimadiğı yere yiyecek saklamaz diye biliyorum.  Her ne olursa olsun aracı biraktığınız yeri değiştirin. Tedbir olarak yapışkanlı tuzak işinizi görür ama sincap yakalarsaniz üzülürsünüz  kurtarmak için eldivenle müdahale etmeniz gerekir. 

sincap hiç aklıma gelmemişti. Ya sincap olsa neden izolasyon poşetini yırtıp içindeki ürüne zarar versin ki ?

Recep Yavuz yazdı:

Aynı sorun benim eski aracımda başıma geldi. Ama pide vb. yiyecek hiç görmedim. Direk ecu ile bağlantı sağlayan dışardaki kabloları kemirmişti. Sonrasında marş basmama rağmen aracın çalışmaması, çekici vb.... Servis hemen çözmüştü olayı. Kablo lehimlendi onarıldı bitti gitti. Ama bir daha otoparkın ikinci katına parka etmemeye özen göstermiştim o zamanlar. Şimdi konu açılınca yine aklıma geldi. Bu önemli konu. Sanırım insan sirkulasyonunun çok olduğu yerlere park etmek gerekiyor büyük sitelerde veya otoparklarda. Hele uzun süre sessiz, sakin bir ortamda araç dursun, beklesin vb. düşünceler mantıklı görünmüyor. 

kablolarda hiçbir problem yok hava filtresine kadar kontrol ettim hiçbir sıkıntı yok. Naftalin koyup gözlemleyeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Yavuz
(düzenlendi)

Kısa süreli araç kamerası ayarlayıp o bölgeyi hedef alıp izleyebilirsiniz. Tabi alt kısımlardan girip kadraja yakalanmada bilir. Ama bir hareket, görüntü yakalayabilirsiniz belki. 

tarihinde Recep Yavuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

kedi bolsa sizin araba tam farelerin saklanacağı bir yer, fareler kıyafet poşet çuval vb herşeyi kemiriyor, yemese de kemiriyor, fren hortumlarını kontrol edin hortumları kemirmişse allah korusun basınçtan patlayıp kazaya sebebiyet verebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor temizxleme spreyleri gazyağı solvent içerir, kokusunu sevmezler, hem de etraf temizlneir, onu bir fıslayıp motoru bir silin, içerde kalan birileri varsa mekanı terk eder.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sansar gibi hayvanlari uzaklastirmak icin motor bolumune koyulan kokular var. Onlardan alabilirsiniz. En iyisi motor yikama yaptirip bu kokulardan koymak.

Benim aracimda turbo wastegate hortumunu yemisti. Kokulardan kullandim. Şu anda gelen giden yok gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sincap filan olabilir hava filtre kutusuna girebilirler isterseniz oralarıda kontrol edin birşeyler bırakmışlar mı diye. onun dışında belki fare sincap vs kovucu koku benzeri birşey kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Mehmet Cihat yazdı:

sincap filan olabilir hava filtre kutusuna girebilirler isterseniz oralarıda kontrol edin birşeyler bırakmışlar mı diye. onun dışında belki fare sincap vs kovucu koku benzeri birşey kullanılabilir.

hava filtresini falan kontrol ettim hiçbir iz yok. Pul naftalin almıştım serpiştirdim motor bölümüne uzaktan. 

Çağlar Bayur yazdı:

motor temizxleme spreyleri gazyağı solvent içerir, kokusunu sevmezler, hem de etraf temizlneir, onu bir fıslayıp motoru bir silin, içerde kalan birileri varsa mekanı terk eder.

yakın zamanda yapıcam abi kargoya vermiştim ürünü önümüzdeki hafta gelicek.

Ebrar Tüfek yazdı:

kedi bolsa sizin araba tam farelerin saklanacağı bir yer, fareler kıyafet poşet çuval vb herşeyi kemiriyor, yemese de kemiriyor, fren hortumlarını kontrol edin hortumları kemirmişse allah korusun basınçtan patlayıp kazaya sebebiyet verebilir.

kabloları hortumlar kontrol ettim bir tane bile tırtık kemirme izi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Geçmiş olsun, kasko bu gibi durumlarda işe yarar mı acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Konuyu ilk okuduğum da benim de aklıma sincap geldi. Fare biriktirmez çünkü. Park ettiginiz yerde ki ağaçları gözlemleyin. Mutlaka bir tanesini görürsünüz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

kemirgen dadanmış bide zarar verdimi o kötü işte, ilk önce motoru güzelce bi kontrol edip temizleyin veya temizletin arabayı koyduğunuz yeri değiştirin, Uşakdan bi araba almıştım amca arabayı damın içine koyuyormuş haliyle fare mesken tutup cirit atmış alırken o kadar incelememiştim fark etmedim servise bıraktım onlar fark etmiş motorun kabloları fare kemirmiş gördüğümüzü bantladık demişlerdi, herzaman olmuyordu arada frene bastığımda araba stop edecek gibi oluyordu alakası bile yoktur belki ama o zamalarda hep fare aklıma geliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kedi de girmiş olabilir, benim eski Tiguandan bir sürü kemik, ekmek parçası vb. çıkmıştı. Ama tabi izolasyon poşeti gibi cihazdaki hasar kemirgeni çağrıştırıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

geçen gün benim fiesta dan akünün yanından pide çıktı, bizim cevrede kedi çok olduğu için kediler getirmiş olabilir dedim.

araç çalıştığına göre kemirilen bi kablo yok şükür.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Model onemli önemli olabilir :) 2004 ve 2006 iki tane caddy miz vardi yillar once fare bu modeldeki ya kabloyu ya yalitim malzemezini seviyordu surekli fare cikiyordu motora 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

geçmiş olsun kardeşim ,

Çağlar abinin tavsiyesi işini çözer ve sincaptır o benim araçta da oldu pide ,ekmek vb. bir çok gıda ürünü .çam ağaçlarının oldu bölge benimde ikametgâhım ki hala kasaba diyorlar turgutluya sonuç sincap :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...