İçeriğe Yönlendir

10.000 Bakımı ve arızalar için Barış Çer Beykozlu nasıl?

Ömer Günçü

Recommended Posts

Ömer Günçü
(düzenlendi)

Arkadaşlar iyi forumlar.

Aracım 299bin kmde. 300k da 10bin bakımına sokacağım. Aracımın sensörlerine, baskı balatasına vs de baktıracağım. 

Facebook - Youtubeda sürekli gördüğüm “Barış Çer Beykozlu” isimli bir usta var. Sadece fiestaya bakıyor. İlgili bir ustaya benziyor. Daha önce hizmet alan oldu mu? Nasıl bir ustadır kendisi fikir verebilir misiniz? Kocaelideyim. o ise 100 km uzaklıkta, gidip onda yaptırmayı düsünüyorum ayrıca fiestadan anladığı için sağına soluna da baksın istiyorum fikir verebilir misiniz?

tarihinde Ömer Günçü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

böyle bir iş için 100 km gidilmez. sensörlere baktırmak ne demek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Çağlar Bayur yazdı:

böyle bir iş için 100 km gidilmez. sensörlere baktırmak ne demek?

ağabey araba motor ısındıktan sonra rolantide al ver yapıyor ama devir sabit. enjektörleri revize ettirdim ve başka yerde kontrol ettirdim. enjektörlerim sağlam. sorun sanırım bir sensörde ama hangisi bulamadım. hem söküp temizligini yapsın hem de bilgisayara bağlayıp sürüp değerlerini kontrol etsin. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ömer Günçü yazdı:

ağabey araba motor ısındıktan sonra rolantide al ver yapıyor ama devir sabit. enjektörleri revize ettirdim ve başka yerde kontrol ettirdim. enjektörlerim sağlam. sorun sanırım bir sensörde ama hangisi bulamadım. hem söküp temizligini yapsın hem de bilgisayara bağlayıp sürüp değerlerini kontrol etsin. 

enjektörü enjektörcü yapar, ve belli ki yapılamamış gibi sizin örnektei, bu tip bir arıza aranması için bunca mesafe riskli gün içinde bitmez bu gibi işler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben ustama imstagram aç video at diyorum, kafamızı kaşıyamıyoruz diyor. Velhasıl sürekli sosyalde birisini görüyorsanız yankısı sesinden çoktur. 

@Çağlar Bayurgibi yazmaya çalıştım ama daha kısaltmam lazım galiba. 😄

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Fiesta sıradan bir araba.

Uzmanlık gerektiren bir teknolojiye sahip değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Randevu alabilirseniz iyi bir ustadır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Randevu alabilirseniz iyi bir ustadır. 

teşekkür ettim hocam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

ustama imstagram aç video at diyorum, kafamızı kaşıyamıyoruz diyor.

akif, bu , suya yazı yazmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür

Geçen sene kurban bayramı öncesi motor yaptırdım güzel yapmış ama periyodik bakım için o kadar yol gelmeye bence de değmez, biraz kalabalık oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Ferit Gür yazdı:

Geçen sene kurban bayramı öncesi motor yaptırdım güzel yapmış ama periyodik bakım için o kadar yol gelmeye bence de değmez, biraz kalabalık oluyor

tesekkur ederım üstadım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Ben ustama imstagram aç video at diyorum, kafamızı kaşıyamıyoruz diyor. Velhasıl sürekli sosyalde birisini görüyorsanız yankısı sesinden çoktur. 

@Çağlar Bayurgibi yazmaya çalıştım ama daha kısaltmam lazım galiba. 😄

evet. <--- bak beyle

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ömer Günçü yazdı:

motor ısındıktan sonra rolantide al ver yapıyor

EGR' yi temizletin.

Emme manifoltunu da söktürün o da temizlensin.

Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

EGR' yi temizletin.

Emme manifoltunu da söktürün o da temizlensin.

tamer ağabey katalizörü benden önceki sahibi boşaltmış. emme manifoltundan olabilir ya da sensörler wd40 istiyor gibi düsünüyorum 

tarihinde Ömer Günçü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Dizel motor ısınınca rölantide dengesizlik var ise, ilk şüpheli kurum bağlamış EGR’ dir. Emme ve EGR’ de kurum temizliği yapılırken ilgili sensörler de temizlenir. Sensör temizliğinde WD40 kullanılmaz, kontak temizleyici spreylerle temizlenir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Tamer Topaç yazdı:

Dizel motor ısınınca rölantide dengesizlik var ise, ilk şüpheli kurum bağlamış EGR’ dir. Emme ve EGR’ de kurum temizliği yapılırken ilgili sensörler de temizlenir. Sensör temizliğinde WD40 kullanılmaz, kontak temizleyici spreylerle temizlenir.

tamer ağabey rölantimde bir şey yok, sabit kalıyor ama motor gar gar şeklinde al ver yapıyor ışıklarda, vites boşta gaza bast çek yaptığımda 2-3 saniye kesip bi daha başlıyor

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Al ver nedir, tekleme mi var? Rail basınç sensörü arıza veriyor mu? Siyah duman var mı? Aracın çekişi nasıl? Araçta yazılım var mı ve katalizör nasıl iptal edilmiş? Araçta DPF var mı? MAP, MAF, Rail basınç sensörü temizlenebilir ve sonra tekrar kontrol edilebilir. EGR ne durumda?  

Bir video olsa.

Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Tamer Topaç yazdı:

Al ver nedir, tekleme mi var? Rail basınç sensörü arıza veriyor mu? Siyah duman var mı? Aracın çekişi nasıl? Araçta yazılım var mı ve katalizör nasıl iptal edilmiş? Araçta DPF var mı? MAP, MAF, Rail basınç sensörü temizlenebilir ve sonra tekrar kontrol edilebilir. EGR ne durumda?  

Bir video olsa.

beyine arıza bırakan sensör yok, siyah duman yok, çekişte problem yok, yazılım yok, katalizörü boşaltmışlar. euro 4 motorlarda dpf olmuyor. egr doluluğunu bilmiyorum ama sensörleri bi temizletip denemek lazım. videoya da muhakkak denk gelirim atarım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...