İçeriğe Yönlendir

Eve Cam Filmi

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

Yatak odası ve çalışma odam doğu cephe, sabah çok sağlam güneş alıyor. Koyu renk stor perde taktım çalışma odasına ama daha çok sıcak oldu. Arabadaki gibi film mi yapsam diye düşünüyorum. Hiç böyle bir şey yapan oldu mu? Malum oto cam filmleri bayağı pahalı, llumar'ın filan ev için de filmleri var ama nasıl olur acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

daha önce işyeri için yaptırmıştım zamanında baya işe yarıyor. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bende çok düşünüyorum. 

Evin için görünmesin diye. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Yatak odası ve çalışma odam doğu cephe, sabah çok sağlam güneş alıyor. Koyu renk stor perde taktım çalışma odasına ama daha çok sıcak oldu. Arabadaki gibi film mi yapsam diye düşünüyorum. Hiç böyle bir şey yapan oldu mu? Malum oto cam filmleri bayağı pahalı, llumar'ın filan ev için de filmleri var ama nasıl olur acaba?

ben yaptım. UV dayanımı olduğundan emin olduğum ucuz bir aynalı filmi doğu cephesine uyguladım. hala sağlam. 10 sene olmuştur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

ben yaptım. UV dayanımı olduğundan emin olduğum ucuz bir aynalı filmi doğu cephesine uyguladım. hala sağlam. 10 sene olmuştur.

Isıyı keseceğine emin olsam metreyle alıp kendim yapacağım ama referans lazım. Lumar'a yazdım bakalım kesin çok yüksek bir fiyat verecekler ama belki sadece çalışma odasına yaparım onu. Sabah kalkıp oturuyorum fırın gibi resmen daha bu mevsimden.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ısının nedeni kızılötesi ışıktır. ışığı kesen her çözüm ısıyı da keser. ama şeffaf olsun aydınlık azalmasın ve IR dalgaları da kessin diyorsan mutlaka test raporu görmek lazım. kesin bir EN standartı vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Llumar'ın Uv  koryuculu şeffafa yakın bir filmi vardı. Baya güzel sonuçlar veriyordu bir bakılmalı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Dışardan aynalı film içersen siyah yapılırsa kesin çözüm olabilir :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oto cam filmi ince olur narin ve pahalı, ev filmi her tür iş görür,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Camı değiştir. Minumum 12 mm kalınlıklı çift cam yaptır. İki cam arasına argon gazı bassınlar. Sonra dua edersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

oto cam filmi ince olur narin ve pahalı, ev filmi her tür iş görür,

ben yesil ev filmini dacia dokker e yapmistim. kutuk gibi birdeydi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İşyerinde ofis konteyner. Camlarına kemdimiz film uyguladık. Klimalar dahi rahatladı. İşe yarıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

aynalı cam filmi hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Stor perde çok faydalı değil. Cam ile arasında çok açıklık kalıyor. Ben balkon camlarına ve salon camına yaptırdım. Renk renk çeşitleri mevcut bence cam filminden daha iyi.

Örnek olarak plicell perde bakabilirsiniz. 

Balkonlara antrasit yaptırdık salona güneşlik niyetine yaptırdık. Şimdi diğer odalara da yaptıracağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçen yaz mutfaktaki cam balkona film çektirdim. Öğleye kadar balkona girilmiyordu. Perde olmasına rağmen. Film sonrası çok rahatladı. 

fi.png.bef26b2a425e53c2bfcd62a3272560a7.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

2 yıl önce Salona yaptım , Salon  Güney Doğu cephe , komple cam, yazın klimasız salonda durulmuyordu, mobilyalar soluyordu. Filmden sonra camlar ısınıyor, güneşin ısıtıcı etkisi salonun içine girmiyor. Epey faydasını gördük, Gündüz içerisi görünmüyor, dezavantajı ise gece dışarısı görünmüyor, camlar ayna etkisi yapıyor. Filmi gümüş parlak almıştım hepsiburada dan. Kendim yaptım.

bundandı sanırım, eni daha uzundu.

https://www.hepsiburada.com/aynali-cam-filmi-amerikan-cizilmez-60-cm-x-4-metre-pm-HBC00003SBZ0P

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Daha 3 ay önce kendim aynı sebepten film çektim. Gri renk ve standart bir araç filmi aldım 1 numara. 

Dışarıdan görüntüyü neredeyse kesmiyor ama ısı olarak baya fark var. Şuana kadar tek çekincem çift cam olması sebebi ile ısı farkından cam kırılır mı sorusu oldu. Onu da bu yazı geçirirse göreceğiz. 

Ben markalı bir ürün almadım bu arada en çok satan aynasız düz 1 nolu gri film aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Lumar'dan fiyat istedim bakalım saçma bir şey gelirse internetten film alıp kendim yaparım ben de.

Fırat Önal yazdı:

Geçen yaz mutfaktaki cam balkona film çektirdim. Öğleye kadar balkona girilmiyordu. Perde olmasına rağmen. Film sonrası çok rahatladı. 

Balkona da yapmak lazım aslında iyi fikir, sauna gibi oluyor.

Arif Aykın yazdı:

Stor perde çok faydalı değil. Cam ile arasında çok açıklık kalıyor. Ben balkon camlarına ve salon camına yaptırdım. Renk renk çeşitleri mevcut bence cam filminden daha iyi.

Duvar tasarımı dolayısıyla arada 8-10 cm var zaten, tamamen anlamsız oluyor.

Mert Yeldan yazdı:

Camı değiştir. Minumum 12 mm kalınlıklı çift cam yaptır. İki cam arasına argon gazı bassınlar. Sonra dua edersin.

Kiracılık :( 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Selim Bilgin yazdı:

Lumar'dan fiyat istedim bakalım saçma bir şey gelirse internetten film alıp kendim yaparım ben de.

Balkona da yapmak lazım aslında iyi fikir, sauna gibi oluyor.

Duvar tasarımı dolayısıyla arada 8-10 cm var zaten, tamamen anlamsız oluyor.

Kiracılık :( 

evi değiştir

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Arka cephe doğu, ön cephe batı. Yazın hamam sauna. Konu iyi fikir oldu.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İş yerinde 300 metre karelik ofiste güneydoğu cephe komple cam.

Dışarıda güneş kırıcılar var fakat yetersiz kalıyordu. Ofise komple cam filmi çekildi.

Sonuç olarak ofis epey karanlık oldu ama sıcağı epey kesti. Tek sıkıntı camlar fena ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kışın da ev ısınmıyor konusu açılır mı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Adnan Çakır yazdı:

Kışın da ev ısınmıyor konusu açılır mı?

Odam kireç tutmuyor konusu bile açılır bu ekonomide 🥺

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Camın dışına foreks levha koy. Tertemiz. Sizin orada matbaacılar sitesinde vardır :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...