İçeriğe Yönlendir

Mercedes ABS Okuyan OBD 2 Cihazı Lazım

Cihan Tasdemir

Recommended Posts

Cihan Tasdemir

Herkese merhaba,

Arabada bazı sorunlar mevcut. ABS ışığı yanıyor ve bir kaç uyarı veriyor, akabinde direksiyon sertleşiyor. Bunun için aracı bir cihaza bağlamak lazımmış. Sanırım buna OBD2 deniliyor. Ama o kadar çok cihaz var ve bazıları belli araç markaları için oluyormuş sadece. 

Zaten uzun zamandır almak istiyordum km orjinal mi, dpf yakma işleri vs için 

Sizlere sormak istiyorum almadan önce

Genel elimiz altında bulunacak çok pahalı olmayan profesyonel anlamda değil ama iş görücek güzel güvenilir bir cihaz var mı?

Şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihan Tasdemir
Doğan Arşiray

ben epey aradım bir tek uygun fiyatlı konwei de bulabilrdim. diğer ürünler çok pahalı.

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Doğan Arşiray yazdı:

ben epey aradım bir tek uygun fiyatlı konwei de bulabilrdim. diğer ürünler çok pahalı.

Sani Gerşon yazdı:

@Furkan Avcı bilir kesin.

Ben bir tane alicam kafaya koydum ama, marka bin tane var, ozellikler desen birinde abs var oburunde yok , digerinde egr dpf var digerinde onlar yok, hani bu isin orta hallisi nedir hangi markadir hic anlayamadim, sizin dediginiz markaya bakicam, umarim alternatif cikar 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bendeki için de Mercedes uyumlu dediler ama hiç test etmedim. Envai çeşidi vardır şimdi bulmak da zor tek başına..

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

2019-2020 senesinde daha önce çalıştığım ekspertiz firmasına aldırıp detaylıca kullandığım cihazı önerecektim ama fiyatları uçmuş.. o zamanlarda yaklaşık 2000-3000₺ gibi bi rakama almıştık.. arıza detayı görme wifi bağlıysa netten arattırma, destekleyen araçlarda kilometre sorgulama, detaylı servis sıfırlama işlemleri, elektronik el freni çektirme boşaltma, destekleyen araçlarda dpf temizliği, çeşitli kodlamalar yapabilme gibi çok fazlaca fonksiyonu vardı .. firma halen daha kullanıyor. kendim de almayı düşünüyordum ama dediğim gibi fiyatı fırlamış işim düşünce mecbur gidip ben de kullanıyorum. 

bu siteden bu ürünü almıştık.

https://nitrobilisim.com.tr/tr/autel-maxicheck-mx808s-ariza-tespit-cihazi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eray Aksoylu yazdı:

2019-2020 senesinde daha önce çalıştığım ekspertiz firmasına aldırıp detaylıca kullandığım cihazı önerecektim ama fiyatları uçmuş.. o zamanlarda yaklaşık 2000-3000₺ gibi bi rakama almıştık.. arıza detayı görme wifi bağlıysa netten arattırma, destekleyen araçlarda kilometre sorgulama, detaylı servis sıfırlama işlemleri, elektronik el freni çektirme boşaltma, destekleyen araçlarda dpf temizliği, çeşitli kodlamalar yapabilme gibi çok fazlaca fonksiyonu vardı .. firma halen daha kullanıyor. kendim de almayı düşünüyordum ama dediğim gibi fiyatı fırlamış işim düşünce mecbur gidip ben de kullanıyorum. 

güncelleme sıklığı becersi nasıldı bu firmanın

Doğan Arşiray yazdı:

önemli olan güncelleme alabiliyor mu ona bakmalı

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Eray Aksoylu yazdı:

Çağlar Bayur yazdı:

Abi urun bu muydu ? bir de gunceleme aliyor mu acaba 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

almasin, yenisini aliriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Min 10k gözden çıkarmaz isen alacakların hikaye kalır. Universal cihazlar alt kodları okuyamaz ve test yapamaz. Hadi o maliyete girdin sonra ne olacak? 

Gerçi buralarda bir fatih vardı. Rus türk dostluğunu ilerletip toyata kablosu ile olayı çözmüş orjinal Mercedes cihazın işini yaptırmıştı 😁

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu
Çağlar Bayur yazdı:

Sürekli güncelleme geliyordu hatta  en son 2 ay önce tekrar kullandım baktım ülkemize yeni giren BYD araçlarının ekranı dahil gelmişti.. Lisansı süresiz. Wifi'ye bağlı olduğu müddetçe sorun olmuyordu eşitlemesini yapmıştım direk çıktı alınabiliyordu yani az meraklısı için tam kapsamlı mükemmel bir cihaz bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alp Turgay

Xtool Anyscan, A30. Sıfırı Yektek sag olsun bana 6k bandına geldi. Çok güzel bi diag aleti, bi-direksiyonel yapıyor. UAZ'dan tutun Rus aracı, Bedford kamyon misalleri... Mercedes'e kadar ne ararsanız ABS okuma var. Alınır. Bi dahada ELM ucuz 250 TL'lik klon alıp çalışmama gibi sorunlarla aracın altına egilip ugraşılmaz OBD portu üzerinde...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...