İçeriğe Yönlendir

Yağmur Çalmak

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

İlk duyduğumuzda hadi len dediğimiz ama gerçekte olan bir şey. Yağmur bulutlanırımız etrafımızdaki daha güçlü devletler tarafından doğal akış yönü değiştirilerek çalınıyor. Uçaklar ve gemilerle anafor yaparak yön değiştirtiyorlar. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

HAARP mı diyorsun yani?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ona gelene kadar nelerimizi çalıyorlar.

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

HAARP mı diyorsun yani?

ismini bilmiyorum. Bazı meteoroloji uzmanları normal olmayan izlenimler tespit ediyorlar. Sonradan havadaki isimsiz sivil uçaklar ve bazı teknelerin havanın yön değiştirdiği yerdeki hareketlerinin de normal olmadığını tespit etmişler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence, ne haliniz varsa görün diyip başka ülkelere gidiyorlardır.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bırak bu işleri 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Ağaç Meyveciliğinin çok olduğu bölgelerde bile halk arasında bulut dağıtan diye bi zımbırtının olduğunu duymuştum. Özellikle yazın olası dolu hasarlarından korumak için. Devletlerin nasıl bi çıkarı olduğu tartışırız ama hiç şaşırmadım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Görkem Karakaş yazdı:

Ağaç Meyveciliğinin çok olduğu bölgelerde bile halk arasında bulut dağıtan diye bi zımbırtının olduğunu duymuştum. 

O farklı, bulut dağıtan değil de, nemin kırağının çökmesini engellemek için yapılır.. 

Zamanında bu makinenin amatörünü kendim yapıp riskli günlerde kullanmıştır. Mantığı rüzgar vermek değil, duman vermektir.. 

Eskiden köylüler rüzgarın yönüne göre tarla kenarında saman veya lastik yakardı.. Benim yaptığım mazot ile çalışıyordu. Mazotun yanmadan duman çıkarması mantığı ile çalışıyordu.. 

İşe yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Karadenizden niye çalan yok? Hurafe

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlk duyduğumuzda hadi len dediğimiz ama gerçekte olan bir şey. Yağmur bulutlanırımız etrafımızdaki daha güçlü devletler tarafından doğal akış yönü değiştirilerek çalınıyor. Uçaklar ve gemilerle anafor yaparak yön değiştirtiyorlar. 

Dünyanın herhangi bir yerinde bir doğa olayı olduğu zaman, bu tür safsatalar hep yayılır.

Gemi ile deprem oluşturma, uzaydan gönderilen sinyal ile fay tetikleme veya bulutlar ile yağmur yağdırma veya yıldırım düşürme vs...

Ne hikmetse genelde bu yeteneklere sahip olan ülke genelde Amerika.

Amerika'nın gıcık olduduğu kim varsa onun başına bir doğa olayı gelir.  

Bazı doğa olaylarına sebep olduğumuz doğrudur fakat elle yönetilebilen veya bir tetikleme ile geliştirilebilen bir durum olamaz. 

Atıyorum Amerika'nın veya herhangi bir ülkenin bulutları tohumlama yaparak yağış üretmesi ve bunu kontrol altında tutması imkansızdır. Madem öyle bir yeteneğiniz var neden kendi ülkenizde bunu önleme için kullanmıyorsunuz diye sorarlar. Adamların ülkesinde neredeyse her yıl bir afet oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Karadenizden niye çalan yok?

sesi duyunca horona kalkmış onlar

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Dünyanın herhangi bir yerinde bir doğa olayı olduğu zaman, bu tür safsatalar hep yayılır.

Gemi ile deprem oluşturma, uzaydan gönderilen sinyal ile fay tetikleme veya bulutlar ile yağmur yağdırma veya yıldırım düşürme vs...

Ne hikmetse genelde bu yeteneklere sahip olan ülke genelde Amerika.

Amerika'nın gıcık olduduğu kim varsa onun başına bir doğa olayı gelir.  

Bazı doğa olaylarına sebep olduğumuz doğrudur fakat elle yönetilebilen veya bir tetikleme ile geliştirilebilen bir durum olamaz. 

Atıyorum Amerika'nın veya herhangi bir ülkenin bulutları tohumlama yaparak yağış üretmesi ve bunu kontrol altında tutması imkansızdır. Madem öyle bir yeteneğiniz var neden kendi ülkenizde bunu önleme için kullanmıyorsunuz diye sorarlar. Adamların ülkesinde neredeyse her yıl bir afet oluyor.

belki o kasırgaları da bilerek yapıyorlar. İkiz kuleler gibi örnek var önümüzde

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

image.png.a3c79d0d0e327323bf7e46e61522582b.png

Hocam bu konularda uzmandır ve bence lafına itibar edilen nadir insanlardır.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İkiz kuleler gibi

Uçak çarpması doğa olayı mı ?

Terör mü ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

image.png.a3c79d0d0e327323bf7e46e61522582b.png

Hocam bu konularda uzmandır ve bence lafına itibar edilen nadir insanlardır.

Terör mü ?

avrupa’nın kuraklık sorunu olduğunu bilmiyordum. abd zaten çöl

Uçak çarpmasının terör eylemi olduğuna emin miyiz? Terör eylemi yapmanın uçağı kazma küreği cinsi olur mu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)

Burada söylenmek istenen başka. ABD kendi ülkesine uçak saldırısı yapan bi ülke. Kendi ülkesine uçakla dalan ülke, bi çıkarı olacaksa kendi ülkesindeki afeti engeller mi? "Yapıyordur" demiyorum. Sadece yürüttüğünüz mantık doğru gelmedi.

tarihinde Ahmet Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

avrupa’nın kuraklık sorunu olduğunu bilmiyordum. abd zaten çöl

Uçak çarpmasının terör eylemi olduğuna emin miyiz? Terör eylemi yapmanın uçağı kazma küreği cinsi olur mu?

Ne yapsaydı Bin Ladin veya ona o emri verenler 

Zeus gibi yıldırım mızraklarımı fırlatsaydı gökyüzünden.

Ahmet Çalışkan yazdı:

Burada söylenmek istenen başka. ABD kendi ülkesine uçak saldırısı yapan bi ülke. Kendi ülkesine uçakla dalan ülke, bi çıkarı olacaksa kendi ülkesindeki afeti engeller mi? "Yapıyordur" demiyorum. Sadece yürüttüğünüz mantık doğru gelmedi.

O kısmı anladım ancak o kadar da değil.

Çıkarların için bazı şeyler yapabilirsin bölgesel olarak ama komple eyaleti dondurmazsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben bu olayı, meteorologların başarısızlığı olarak nitelendiriyorum.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bu olayı, meteorologların başarısızlığı olarak nitelendiriyorum.. 

düşününce çok mantıklı. İşleri hava olayı. Çalışsınlar getirsinler yağmuru di mi :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

düşününce çok mantıklı. İşleri hava olayı. Çalışsınlar getirsinler yağmuru di mi :) 

Yok öyle düşünmemiştim.. Tahminlerini başarısız olarak yorumlamıştım :)

Yağmur geliyor, yağacak, seller akacak tedbirinizi alın diyorlar, yağmur hoop yunanistana kayıyor.. 

Düşünüp düşünüp, yağmurumuzu çaldılar muhtemelen diyorlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Bilim ve teknoloji kimin elindeyse o güçlüdür, bu konularda maalesef ülkemizde herhangi bir çalışma yok ve bilgileri de yok sanırım, parayı basıp çöle yağmur ve kar yağdırıyorlar, küresel ısınma yalanı ile de insanları kandırıyorlar, bil emmi küresel ısınmayı durdurmak için habire proje üretip bunları uyguluyor, sözde atmosfere tebeşir tozu göndermek ya da kutup buzullarını beyaz ısı yansıtıcı brandayla kaplamak gibi, dün Antalya için yoğun yağış uyarısı yapıldı ama ne hikmetse bugün bahsedilen saatte yarım saat kadar serpintili bir yağmur ve devamı günlük güneşlik, bu bir değil iki değil, yağmurlar da nedense hep israil üzerinden Ortadoğu'ya gidiyor, geçenlerde dubai yine sele teslim oldu, çölde develeri yüzerken görmeye başladık, sonuçta birileri bir şeyler deniyor, aslında tarihte de bunları farklı yöntemlerle yapanlar var hatta ciddi olarak kayıtlara da geçmiş ama isteyen inanır isteyen inanmaz, sonuçta burada doğal bir denge var, bu doğal denge insan eliyle bozulunca mutlaka bir yerden patlak verecek.

Özellikle Rusya ve Amerika iklimle ilgili en çok çalışma yapan ülkeler. Rusya ve Çin bu chemtrails uçaklarını yasakladı mesela, gördüğümüz yerde vuracağız dediler.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hatırlarsınız kartal taraflarında zannedersem doğuş otonun açık oto deposu var dolu yağmasını engelleyici sistem kurmuşlardı. Bu teknik olarak mümkün ise yağmur çalma veya yağdırma hatta bu işi uydu aracılığıyla yapmak mümkün olabilir hatta mümkündür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

doğal akış yönü değiştirilerek çalınıyor.

hava kütlesinin hacmini hesaplayıp, bunu yönlendirmek için gereken güce bölersek........ olimpik havuzdan 10 cc su çekersek yarışmalar iptal edilir mi?

bazen bazı hesaplamalar için hesap makinesi bile gerekmez demiştim anadolu grubu mali işler müdürüne, akabinde söz konusu ihale üstümüze çökmüştü

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu konu dubai deki selden sonra sosyal medyaya düştü. Türkiye ve dubai üzerindeki garip uçak hareketlerine dayandırıyolar konuyu. Birde karadenizde rüzgarı kesen gemi olayı var.  Sosyal medyada yer almıştı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

karadenizde rüzgarı kesen gemi olayı

gemi? kaç mt bu gemi? H kaç

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

Üstünde turbo fan varmış, karşı üfleme yapıp kesiyormuş rüzgarı.

Egr gibi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

O bişey mi gemiden bastıkları artık ışık mı, ısı mı, frekans mı her neyse 100 km uzunluk 15 km derinlik 10 km de genişliği olan ve cm² ye binlerce tonluk basınç karşılığı sürtünme ile duran kaya kütlesini 3 metre ileri kaydırıyor adamlar. :D

Üzerindeki şehirle beraber kaydırıyorlar birde. Şehrin ağırlığı hesaba dahil değil. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...