İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta 1.4 TDCI V Kayış Problemi

Emre Ceylan

Recommended Posts

Emre Ceylan

Arkadaşlar merhaba iyi günler dilerim aracım 2006 model ford fiesta 1.4 dizel aracım 3 defa v kayışını kopardı.1. inde krank sensörünü kopardıgı için yolda kaldım digerlerinde tam kopmadan fark ettiğim için erken yakalamış oldum .Ustalar avare bilya dedikleri parçayı değiştirdi tekrar koptu bu sefer gergi kütügü ile beraber değişti. umarım olmaz bir daha ama bu seferde stop ederken yada çalıştırırken tak diye bir ses geliyor. Bulundugum yer maalesef şehire çok uzak bir yerde daimi olarak gidemiyorum.

kütük değişmeden önce bu ses yoktu sizce sorun nerden kaynaklıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Fazla gergin olabilir, kayış veya gergi doğru olmayabilir. Bazen aynı olduğu söylenerek farklı kasa/motor seçeneklerinin parçaları takılıyor. 

Bence çok geciktirmeden bakın icabına, yoksa maliyet artacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kayış kenarlarından yenmiş gibi bir görünümü var mı

Yorum bağlantısı
Emre Ceylan
Çağlar Bayur yazdı:

kayış kenarlarından yenmiş gibi bir görünümü var mı

İyi akşamlar Evet öyle bir görüntü vardı daha önce taktırdıklarım da oluyordu  ama şu anda takılanda  şimdilik yok

Ü.Emre Kartal yazdı:

Fazla gergin olabilir, kayış veya gergi doğru olmayabilir. Bazen aynı olduğu söylenerek farklı kasa/motor seçeneklerinin parçaları takılıyor. 

Bence çok geciktirmeden bakın icabına, yoksa maliyet artacak

Anlıyorum, parçacıdan istiyorum  takılanları veriyor.Ugraşıyorum yaptırmaya tesekkür ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Ceylan yazdı:

daha önce taktırdıklarım da oluyordu 

kayışın geçtiği yerdeki bir parça gönyesinden kaçık ise orası kayışı törpüler ve kopmasına sebep olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca

Merhaba benim de Ford Fiesta 2008 model aracım var Karadeniz turu yapacaktım arabayı servise soktum bakımlarını yaptırdım sonra uzun yola çıktım İzmir'den artvin'e doğru giderken Trabzon'da v kayışım koptu orada tanımadığım bir usta kasnağı (kasnak) değiştirdi ayrıca ustaya daha önce 2 defa bunu değiştirdiğimi söyledim sonra İzmir'e geri döndüğümde kendi ustama triger kayışını değiştirmek için gittim triger kayışını değiştirirken v kayışığında çıkardığı için arabanın aynasına astı ben de merakımdan elime aldım oynuyordum öyle tespih gibi çekiyordum Bir gördüm ki üzerinde yırtık ve çatlak var sonra ustaya gösterdim dedim bunun böyle olması normal mi yoksa  bu birleşim yeri mi diye  üstada şaşırdı bu fabrika hatası dedi başka marka getirdi Bosch onu taktı şükür 6 yıldır aynı kayış devam ediyor yani benim kasnak değişti ve  v kayışı , kayışı elinize alın bakın sıkıntı var mı diye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...