İçeriğe Yönlendir

Togg Satışları Yavaş mı İlerliyor?

özgür çetinkaya

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda, satın alması daha avantajlı değil mi. 

Neden kiralıyorlar?

Kamudaki araçların çoğu kiralık. Bahse konu A8 de kiralıkmış.. 

Ayrıca sosyal medya yalan söylemiyorsa. 8. aracı imiş bu. Başka uzun yola gidecek aracı kalmamış mı.. Gittiği yerde savaş mı kazanacak. Ben 2011 model 200 bin kilometredeki C5 ile 20 defa uzun yol yaptım.. hiç bir sorun yaşamadım. 40-50 bindeki E serisi S serisi araçlarına ne olmuş ki yeni A8 kiralanıyor. 

Araç alımı için devlet aslında düzenlemeyi yapmış alım yasak ve oldukça zor. Bu yasağı delmek için kiralanıyor. hizmet alımı oluyor. Eskiden banka promosyonları da makam aracı olarak kayıt dışı gelirdi ona devlet yine sınırlama getirdi. Yani devlet bi şekilde engelliyor ama makam sahipleri bi yerden delikten geçip alıyorlar. İtfaiye öncü aracı diye alıp kırmızı alıp sonra siyaha boyanan araç vardı. 

Murat Sürmeli yazdı:

Kamuda araç satın alma çok zor koşullara bağlı, o sebeple kiralama hiçbir koşulu olmadan yapabildiğin bir şey. Araç için bütçeye 1 yıl önceden ekletmen ve onaylatman lazım, maliye herkese sorun çıkarıyor o konuda, bakanlıklara bile. Ama kiralamada kendi insiyatifinde kurumun, ne yazık ki

Evet aynen. 

Aslında satın alma  "sadece" TOGG için ve kamyonet vs için daha serbest bırakılsa iyi olur çünkü kiralama daha pahalıya geliyor her daim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

İtfaiye öncü aracı diye alıp kırmızı alıp sonra siyaha boyanan araç vardı. 

Düzce belediyesi idi.. Volvo almıştı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Düzce belediyesi idi.. Volvo almıştı :)

Düzce Passatmı bineyim diyen başkanı ile meşhur, o başka bir ilçe belediyesi idi. link aşağıda her araba haberini Düzce'ye bağlamayın. Diyanetten başlamanızı tavsiye ederim.

https://www.sozcu.com.tr/belediyeye-makam-otosu-gibi-itfaiye-oncu-araci-wp6360505

üzgünüm senin dediğinde doğruymuş

https://www.sozcu.com.tr/belediyeye-makam-otosu-gibi-itfaiye-oncu-araci-wp6360505

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Düzce Passatmı bineyim diyen başkanı ile meşhur, o başka bir ilçe belediyesi idi. link aşağıda her araba haberini Düzce'ye bağlamayın. Diyanetten başlamanızı tavsiye ederim.

üzgünüm senin dediğinde doğruymuş

İkisi de düzce miymiş. 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada devlette bir şey yapmak gerçekten zor. Mevzuat bir yana denetimi de var. Çok sıkıntı

birde satın alma, ihale ve bütçe hazırlama yeterliliğinde personel her gün azalıyor. Yenilere eğitim aldırarak personelimiz bunları bilsin de denmiyor. İstemiyorlar fazla kişinin bu işleri bilmesini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

birde satın alma, ihale ve bütçe hazırlama yeterliliğinde personel her gün azalıyor. 

Zaten personel ihaleyi bilse ihalelerin çoğu yapılamazdı bence. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

zor işler. EKAP portalı yine biraz şeffaflık sağlıyor operasyonel kolaylığı var ama iş şartnamede bitiyor. Olmadı iptal ediyorsun vs vs.

Bu arada bizeki bu araç muhabbeti nedeniyle ""Moğolistan’dan Haiti'ye, Tataristan’dan Zimbabwe’ye birçok insanın bu tartışma nedeniyle kalpleri kırılmış" deniyor..

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda, satın alması daha avantajlı değil mi. 

Neden kiralıyorlar?

Kamudaki araçların çoğu kiralık. Bahse konu A8 de kiralıkmış.. 

Ayrıca sosyal medya yalan söylemiyorsa. 8. aracı imiş bu. Başka uzun yola gidecek aracı kalmamış mı.. Gittiği yerde savaş mı kazanacak. Ben 2011 model 200 bin kilometredeki C5 ile 20 defa uzun yol yaptım.. hiç bir sorun yaşamadım. 40-50 bindeki E serisi S serisi araçlarına ne olmuş ki yeni A8 kiralanıyor. 

hırsızlığın yarısını bitirseler ülkede ekonomik sorun kalmaz

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Ali Gök yazdı:

hırsızlığın yarısını bitirseler ülkede ekonomik sorun kalmaz

istemisken tam iste hocam :) tamami bitsin gitsin yarisi marisi yine yayilir. 

Bizim memlekette bu isi bitirebilecek adam yok sanirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Azad Mirzade yazdı:

istemisken tam iste hocam :) tamami bitsin gitsin yarisi marisi yine yayilir. 

Bizim memlekette bu isi bitirebilecek adam yok sanirim.

lakin esp ümid etmek yerine iyi lastik düzgün amortisör kullansak araba baştan kaymasa mesela?

mesela göz önüne getirelim: isviçrede bir dağ yolu ...yürüyüş parkuru, parkurda 3 adet plastik kutu var, birisi çikolata bisküvi kutusu, diğeri alınan ürünler için para bırakma kutusu diğeri de, ürünler tüketildikten sonra çöp atma kutusu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Arttırmış 

20240503_114737.jpg

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sıfır faiz de satışı arttirmamis sanırım.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

mesela göz önüne getirelim: isviçrede bir dağ yolu ...yürüyüş parkuru, parkurda 3 adet plastik kutu var, birisi çikolata bisküvi kutusu, diğeri alınan ürünler için para bırakma kutusu diğeri de, ürünler tüketildikten sonra çöp atma kutusu....

Türkiye'de hayal bile edemeyiz bunları.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Türkiye'de hayal bile edemeyiz bunları.. 

Öyle deme örnekleri var çocukların okulundaydı kantin açık herkes istediğini alıp parasını sandığa atıyordu 7~8 yıl önce. Örneklerin artması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biz yapmıştık bölümde. Sonra eski rektörün şöförünün oğlu soydu kapattık. ( küçük çocuktu ) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lakin esp ümid etmek yerine iyi lastik düzgün amortisör kullansak araba baştan kaymasa mesela?

3 kutu fazla bence. Otomat makine var. Para ve çikolata içinde. 2 in 1

çöp için kutunun önü olmaz. Yürürken yiyeceğiz. Yol üstünde iyi olur. 

ayrıca çikolatı kim pazarlayacak? Olmaz o iş. Hayal gerçekten 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Otomat makine var.

elektrik harcamak emisyon ayak izine ters..... dünyamızı koruyalım

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çöp için kutunun önü olmaz. Yürürken yiyeceğiz.

yanda tahta sandalyelerde oturarak yenir, fakir fakir acelen ne?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çikolatı kim pazarlayacak?

çuklat keyif işidir, buldun mu yenir

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sıfır faiz de satışı arttirmamis sanırım.

Togg'la alakalı hemen hemen bütün sosyal medya hesaplarını takip ediyorum. Gördüğüm kadarıyla, ön siparişte bulunup, ödemelerini tamamlayıp, evraklarını teslim edip de teslimat tarihi bekleyen binlerce alıcı var. Bunlardan biri de benim. Yoğun talepten dolayı Nisan ayı kampanyası Mayıs'ta da devam ediyor. Tahminim, fabrika siparişleri hızlı bir şekilde karşılayabilecek kapasitede değil şu an. Günlük banttan çıkan araç sayısı talebi karşılayamıyor Nisan'dan beri. Beklemedeyiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Togg'la alakalı hemen hemen bütün sosyal medya hesaplarını takip ediyorum. Gördüğüm kadarıyla, ön siparişte bulunup, ödemelerini tamamlayıp, evraklarını teslim edip de teslimat tarihi bekleyen binlerce alıcı var. Bunlardan biri de benim. Yoğun talepten dolayı Nisan ayı kampanyası Mayıs'ta da devam ediyor. Tahminim, fabrika siparişleri hızlı bir şekilde karşılayabilecek kapasitede değil şu an. Günlük banttan çıkan araç sayısı talebi karşılayamıyor Nisan'dan beri. Beklemedeyiz.

nisan’da egea’dan sonra en çok satan model oldu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

Biz yapmıştık bölümde. Sonra eski rektörün şöförünün oğlu soydu kapattık. ( küçük çocuktu ) 

armut dibine duser... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bekir Çelik yazdı:

Tahminim, fabrika siparişleri hızlı bir şekilde karşılayabilecek kapasitede değil şu an

https://www.donanimhaber.com/togg-un-gunluk-uretim-kapasitesi-artti--170321

Aylar önce günlük 280 adet e çıkmıştı hız. 20 gün çalışsa ayda 5600 adet yapar. Nisan'da 3003 adet teslim edilmiş. Siz diyorsunuz bekleyen var, bir yerde bir terslik var o zaman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://www.donanimhaber.com/togg-un-gunluk-uretim-kapasitesi-artti--170321

Aylar önce günlük 280 adet e çıkmıştı hız. 20 gün çalışsa ayda 5600 adet yapar. Nisan'da 3003 adet teslim edilmiş. Siz diyorsunuz bekleyen var, bir yerde bir terslik var o zaman.

İlk ay yapılan kampanyaya v2 Uzun Menzil dahildi. Mayıs ayında ise v1 Standart Menzil ve v1 Uzun Menzil de dahil edildi anladığım kadarıyla. Sizin bahsettiğiniz adetlerin hepsi tek donanım üretilemiştir heralde. O sebeple Nisan ayında v2 Uzun Menzil ön sipariş veren bizler bekliyoruz. Mayıs'ta v1 Standart ya da v1 Uzun sipariş verseydik belki de bu kadar beklemezdik. Yakînen biliyorum ki çok fazla sayıda teslimat bekleyen var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nisan da çoğunluk V2 uzun menzil sipariş vermiştir diye tahmin ediyorum, önceki ay satış yoktu çünkü, sırf kampanya var diye alıyor çoğu kişi. Ne diye V1 üretsinler ki? Üretim sayısında sıkıntı var bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nisan da çoğunluk V2 uzun menzil sipariş vermiştir diye tahmin ediyorum, önceki ay satış yoktu çünkü, sırf kampanya var diye alıyor çoğu kişi. Ne diye V1 üretsinler ki? Üretim sayısında sıkıntı var bence.

üretimdeki aksamalar bilmemneredeki oring eksik giib sorunlardan oluşabilir. major şeyler olmayabilir. batarya üretiminde revizyon varsa o beklenmiştir vs. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

üretimdeki aksamalar bilmemneredeki oring eksik giib sorunlardan oluşabilir. major şeyler olmayabilir. batarya üretiminde revizyon varsa o beklenmiştir vs. 

istemeyeceğim bir durum ancak bu arkadaşlar işbirliği adı altında markayı satablirler. mesela chery türkiyede yatırım yapacağız diyor ama ispanyada fabrka kuruyor. O zaman türkiyedeki yatırımı ne olacak gibi şeyler aklıma geliyor. Umarım olmaz. İşbirliği diyerekten türk telekomun lübnanlılara verilmesi misaii bir duruma da dönebilir.

https://www.patronlardunyasi.com/cheryin-aciklamasina-itiraz-var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bir arkadaşım kredi kampanyasından yararlanarak uzun menzilli olanından, cam tavanlı, arka koltuk ısıtmalı, deri koltuklu, meridian ses sistemi olanını (herhalde full oluyor) almış. 1.923.000 TL'ye malolmuş. Bindim, kendim kullanmadım ama konfor ve yolcu olarak hissiyatı güzel. Biraz kuşku ile ile yaklaşıyordum ama beğendim.  Mezil olarak da yeterli düzeyde geldi bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...