İçeriğe Yönlendir

Egr İptal Sonrası Devir Dalgalanması

Cafer Celik

Recommended Posts

Cafer Celik
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim egr 2. kez bozulduğu için yazılımla egr’yi iptal ettim. Fakat şöyle bir sorun oluştu. 1000 ile 2000 devir arasında süremez oldum. Devir bir aşağı bir yukarı dalgalanıyor. Sanki ani gaz verip kesiyormuşum gibi döngüye giriyor. Ayağımı gazdan çekip tekrar gaz verince normale dönüyor. Bu sorun neden oluştu acaba? Fiziksel olarak körlesek düzelir mi? Teşekkürler

tarihinde Cafer Celik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

egr yi fiziksel olarak da iptal etmek lazım basınç kaçıyordur.

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Doğan Arşiray yazdı:

egr yi fiziksel olarak da iptal etmek lazım basınç kaçıyordur.

Peki hocam ankara’da bu işi iyi yapan yer var mı? Tavsiyeniz varsa sevinirim. Bir de körleme yaparken ince plaka kullanılmamasını tavsiye ediyorlar. Bunu en sağlamı nası olur acaba

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Ben hiç bilmiyorum maalesef.kafasi çalışan bir usta yapar onu aslında. Zaten yazılımsal bolum tamam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Ustalarım daha iyi abilri ama bu devirler tam egr nin motora geri hava verdiği devirler. Ancak hava gelince motor kararsızlaşıyor muhtmelen. 

Egr Dpf iptalini yapan yarler var. Ben kastamonudayım ustam, https://dpf-egr-iptali.com/ burayı önermişti ama gidemedim. Benimki dpf den çıktı gibi biraz devirli kullanınca geçiyor. Siz de bu tarz bir yerden usta önerisi alabilirsiniz. Belki kendileri de yapar

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Cafer Celik yazdı:

Peki hocam ankara’da bu işi iyi yapan yer var mı? Tavsiyeniz varsa sevinirim. Bir de körleme yaparken ince plaka kullanılmamasını tavsiye ediyorlar. Bunu en sağlamı nası olur acaba

Metal içecek kutusundan yapıyorlar bazı ustalar. Delinebiliyor o incecik teneke. Onun için 1-2 mm gibi sacdan yapılırsa ömürlük olur. 

Yorum bağlantısı
Cafer Celik

Farklı bir yerde tekrar yazılım atıldı sorun düzeldi. İlk yaptırdığım yer egr’yi tam kapatamamış. İki kez para verdik mecburen

Yorum bağlantısı
özgür çetinkaya
Cafer Celik yazdı:

Farklı bir yerde tekrar yazılım atıldı sorun düzeldi. İlk yaptırdığım yer egr’yi tam kapatamamış. İki kez para verdik mecburen

Egr iptali araca zarar verir mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
özgür çetinkaya yazdı:

belki soguk havada titrer biraz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cafer Celik
özgür çetinkaya yazdı:

Bu konu hakkında bir çok görüş var. Kimisi, motor iç sıcaklığının artışından dolayı yağın yüksek sıcaklıktan dolayı özelliğini çabuk kaybedebileceğini, kimisi turbo basıncının aşırı artabileceğini, kimsi de yine yüksek motor sıcaklığının motor iç aksamlarına zarar verebileceğini yazmış. Ayrıca egzozdan çıkan zenirli nox gazın miktarı artacağı için bundan uzak durmak gerek. Benim daha önce de bozulduğu için risk alıp iptal ettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motora göre zaten 2500 veya 3000d/d lardan sonra devrede değil, rölantiden biraz yukarısında başlar çalışmaya, nox gazlarını azlatmak için tasarlanmış, ona gelene kadar dünyada neler gereksiz gaz salmakta, dpf gibi scr gibi emisyon tantanası

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...