İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2008 Manuel Vites Sorunu

Safa Batuhan Balcı

Recommended Posts

Safa Batuhan Balcı

Arkadaşlar merhaba aracım 2008 mk4 2.0 tdci manuel aracı yeni aldım ve vitesi geriye atmak için mandalı çekmek veya çekmemek fark etmiyor direk geçiyor mandallı veya mandalsız sebebi neyden olabilir ? 

660276062_WhatsAppGrsel2024-05-01saat12_04.07_056e8fce.jpg.915259e36d69fb9aeca1871da5b61687.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önceden yapılmış parça değişmemek adına bir iptal tamiratı olabilir hatta olmuştur. ehil bir ford ustasına gösterin, uzun yolda kazara el gider şanzıman/ ana kol yatak vs. çok büyük hasar oluşabilir kaza riski de mevcut

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Mandalı çektiğinizde alt tarafta yukarı kalkan bir parça olmalı o parçanın karşısında da inikken vitesin yana gitmsini engelleyen sabit parça olmalı onlara bir bakın resimde farkedemedim tam olarak

Yorum bağlantısı
Safa Batuhan Balcı
Ersen şahin yazdı:

Mandalı çektiğinizde alt tarafta yukarı kalkan bir parça olmalı o parçanın karşısında da inikken vitesin yana gitmsini engelleyen sabit parça olmalı onlara bir bakın resimde farkedemedim tam olarak

Herhangi öyle birşey mevcut değil eskiden vectra bende de vardı ondaki sistem gibi değil bir anda böyle oldu

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Mutlaka ona benzer bir mekanizma vardır iyice incelemek lazım

Yorum bağlantısı
Safa Batuhan Balcı
Ersen şahin yazdı:

Mutlaka ona benzer bir mekanizma vardır iyice incelemek lazım

Yok sorun farklı birşeyden dolayı olmuş kendim çözdüm 2 plastiği tel ile sabitlemişler normalde aralarında 2-3 cm lik plastik var o olmadığından sorun çözüldü

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Resimli bir şekilde koysanız yaptıklarınızı başkalarınada faydalı bilgi olur geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Safa Batuhan Balcı yazdı:

Yok sorun farklı birşeyden dolayı olmuş kendim çözdüm 2 plastiği tel ile sabitlemişler normalde aralarında 2-3 cm lik plastik var o olmadığından sorun çözüldü

o sabitlmenin bir sebei olabilir zamanla ortaya çıakr mesela taklı kalıp geriye atamıyordu ve basitçe çözüm buldular gibi. geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Safa Batuhan Balcı
Çağlar Bayur yazdı:

o sabitlmenin bir sebei olabilir zamanla ortaya çıakr mesela taklı kalıp geriye atamıyordu ve basitçe çözüm buldular gibi. geçmiş olsun

Yok sabitllemişler derken arada olması gereken plastik olmadığından tel ile yapmaya çalışmışlara arayı ve kısa olmuş neyse hallettim en azından yoksa parçaya 2 bin tl diyorlardı teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...