İçeriğe Yönlendir

SUV Önerisi

Erhan KÜL

Recommended Posts

Erhan KÜL

Herkese merhaba.Wolksvagenin T Roc ,Tiago cross, Peugeot 2008 ya da başka markaların B Suv sınıfında araçları deneyimlemiş olanlarınız var mı? Bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Vw olacaksa troc tercig edilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Erhan KÜL yazdı:

Herkese merhaba.Wolksvagenin T Roc ,Tiago cross, Peugeot 2008 ya da başka markaların B Suv sınıfında araçları deneyimlemiş olanlarınız var mı? Bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım.

Babama skoda B suv Karoq aldık. Tiguan'dan sonra alışmakta zorlandı babam... Tek artısı yakıt verisi onun dışında B Suv'dan çok memnun değil. Tabiki bu kişisel bir görüş ve araçlara bakış açısının ortaya koyduğu farklılık. Şehir içi hızlanması yakıt verimliliği için bence güzel ama uzun yol vs nasıl bir konfor sunar bilemeyeceğim. Parça fiyat konusunda rutin bakım maliyeti açısından Skoda pahalı değil.

Hyundai aldık dayıma özellikle 4 çeker istedi karavan kullanımı için o da çok memnun...

Mesela örnek ilan @Erdoğan Temurbeyin aracı ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-hyundai-2018-hyundai-kona-elite-smart-4x4-177-hp-1171435452/detay/

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
link ekledimde
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Hepsi aynı niteliklerde. Hangisinin hoşunuza gider ise ona yoğunlaşabilirsiniz. Benim tercihim Puma olurdu.

Kona sorunsuz DCT sağlam. İç hacmi geniş. 4x4 var

Puma yakışıklı potansiyel sahibi bir takım jant ile araç tamamen değişiyor. Yeni şanzıman çok iyi.

Troc karizmatik ve üst sınıf algısı var.

2008 pek bilgim yok. İlk çıktığında çok satmıştı.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benzinli olacaksa t-roc olsun derim. 1,5 tsi çok iyi. Puma ve 2008 de çok şık. Dizel olsun derseniz de 2008 derim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

B Suv olarak Jeep Renegade kullandım. Yokuş çıkarkenki kararsız şanzımanı ve hill holder'ın sadece yüksek eğimlerde çalışması, bununla beraber 1.6mjet'in müsrifliği ve bagajın küçük olması, aracı şehir içi değil de, trafiksiz kullanıma uygun hale getiriyor sadece.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sani Gerşon yazdı:

B Suv olarak Jeep Renegade kullandım. Yokuş çıkarkenki kararsız şanzımanı ve hill holder'ın sadece yüksek eğimlerde çalışması, bununla beraber 1.6mjet'in müsrifliği ve bagajın küçük olması, aracı şehir içi değil de, trafiksiz kullanıma uygun hale getiriyor sadece.

Sani, hiç memnun kalmadın mı?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben şirket aracı olarak taigo kullanıyorum. Ekim ayında sıfır alındı şuan araç 20.000 km de herhangi bir sorun ve arıza yaşamadım.  Style paket olmasına rağmen oldukça dolu cam tavan, hayalet ekranı,dijital kliması daha keyifli hale getiriyor.  1.0 tsı motor ortalama 7.5 lt bandı karma olarak yakıyor zaman zaman 8.5 lt civarında gezdiğim oluyor.  Motor performansı çok memnun etmese de biraz sıkıştırınca tatmin ediyor.  İş gereği sık sık uzun yol yapıyorum çok yoran bir araç değil. Bagaj hacmi benim için yeterli kamp sandalyesi masa ıvır zıvır doldurabiliyorum. Tipi görüntüsü vs hoşuma gidiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 1.7 milyon gibi bir fiyatı vardı en son, bu fiyata alacak olsam tercih etmezdim diye düşünüyorum. 2.0 amarok 1.0 taigodan sadece 1 lt fazla yakıyor fiyat fayda konusunda bu yüzden biraz mantıksız geliyor.  Araç özelinde merak ettiğiniz başka detay var ise cevaplayabilirim. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tamer Topaç yazdı:

Sani, hiç memnun kalmadın mı?

Kaldım. Bütün memnuniyetsizliğimi tek cümlede belirttim zaten. Geri kalan her şeyi çok güzeldi.

Yol tutuş gayet iyi. Motor güçlü. Sıfır trim sesi. Gayet şekilli bir araç (doblo diyenler utansın :) ) Fiat üretimi olmasına rağmen Fiat'ın bazı noktalarında daha iyi çalıştığı çok net. 

Uzun yol yaptım, gram yormadı. Benle beraber araçta bulunan arkadaşım kullanmıştı, kendi Captiva'sından sonra bayılmıştı arabaya.

Kullandığım 3 yıl boyunca 1 kere ısıtma bujisi arızası verdi, o da garantiden çözüldü.

Almadan evvel şanzıman yağı kaçırmıştı, yine garantiden debriyaj yenilendi, yağ değişti.

Tüm 1.6mjet'lerin kronik sorunu olan oksijen sensörü her 50bin'de bir değişim ya da 20bin km'de bir temizleme istiyor. Temizlemeyle 100bin km kullananlar varmış. Bende sorun çıkarmamıştı.

Zincirlikuyu Jeep servisinden çok memnundum. Ancak Jeep Türkiye'nin bu araca yeterli değeri verdiğini düşünmüyorum. 

Benim güzergahıma uygun bir araç değilmiş, hibrit alınca onu anladım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sani Gerşon yazdı:

Kaldım. Bütün memnuniyetsizliğimi tek cümlede belirttim zaten. Geri kalan her şeyi çok güzeldi.

Yol tutuş gayet iyi. Motor güçlü. Sıfır trim sesi. Gayet şekilli bir araç (doblo diyenler utansın :) ) Fiat üretimi olmasına rağmen Fiat'ın bazı noktalarında daha iyi çalıştığı çok net. 

Uzun yol yaptım, gram yormadı. Benle beraber araçta bulunan arkadaşım kullanmıştı, kendi Captiva'sından sonra bayılmıştı arabaya.

Kullandığım 3 yıl boyunca 1 kere ısıtma bujisi arızası verdi, o da garantiden çözüldü.

Almadan evvel şanzıman yağı kaçırmıştı, yine garantiden debriyaj yenilendi, yağ değişti.

Tüm 1.6mjet'lerin kronik sorunu olan oksijen sensörü her 50bin'de bir değişim ya da 20bin km'de bir temizleme istiyor. Temizlemeyle 100bin km kullananlar varmış. Bende sorun çıkarmamıştı.

Zincirlikuyu Jeep servisinden çok memnundum. Ancak Jeep Türkiye'nin bu araca yeterli değeri verdiğini düşünmüyorum. 

Benim güzergahıma uygun bir araç değilmiş, hibrit alınca onu anladım.

Ben çok beğeniyorum. Bir tarzı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Talha Bilgi yazdı:

Babama skoda B suv Karoq aldık. Tiguan'dan sonra alışmakta zorlandı babam... Tek artısı yakıt verisi onun dışında B Suv'dan çok memnun değil. Tabiki bu kişisel bir görüş ve araçlara bakış açısının ortaya koyduğu farklılık. Şehir içi hızlanması yakıt verimliliği için bence güzel ama uzun yol vs nasıl bir konfor sunar bilemeyeceğim. Parça fiyat konusunda rutin bakım maliyeti açısından Skoda pahalı değil.

Hyundai aldık dayıma özellikle 4 çeker istedi karavan kullanımı için o da çok memnun...

Mesela örnek ilan @Erdoğan Temurbeyin aracı ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-hyundai-2018-hyundai-kona-elite-smart-4x4-177-hp-1171435452/detay/

Karoq B suv değil bildiğim kadarıyla C olmalı, Kamiq B suv diye geçer yanlış değilsem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Cem Işık yazdı:

Karoq B suv değil bildiğim kadarıyla C olmalı, Kamiq B suv diye geçer yanlış değilsem. 

Evet abi pardon bizim pederdeki Kamiq... doğrdu

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

4x4 olacaksa vitara derim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

7 senelik tiguan sahibiyim 10 gün de taigo kullandım. Taigo tavsiye ederim. Olabilen en büyük motoru alabilirsiniz. 

1.5 milyonlarda paranız var ve araç bakıyorsanız iki temel alternatif var

1- togg

2- tesla

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

iki temel alternatif var

1- togg

2- tesla

Unutmayalım hocam, evden şarj lazım, uygun otopark da şart 1.5milyonun yanında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Unutmayalım hocam, evden şarj lazım, uygun otopark da şart 1.5milyonun yanında.

tahmininden çok çok daha hızlı gelişiyor sonbahara kadar şarjlar patlayacak ve ucuz olacak. Arkadaş sinopta illa bi uygun yer ayarlar vardır diye düşünüyorum.

misal: https://www.bursahayat.com.tr/ekonomi/elektrikli-araclarin-artmasiyla-isletmelerde-sarj-uniteleri-yayiliyor-575216

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

tahmininden çok çok daha hızlı gelişiyor sonbahara kadar şarjlar patlayacak ve ucuz olacak. Arkadaş sinopta illa bi uygun yer ayarlar vardır diye düşünüyorum.

misal: https://www.bursahayat.com.tr/ekonomi/elektrikli-araclarin-artmasiyla-isletmelerde-sarj-uniteleri-yayiliyor-575216

Hocam işletmelerde şarj olması sorun değil. Sorun, o şarjların ev tarifesinin 3-4 katına faturalanması ki, akaryakıtla aynı paraya geliyor. Bu da mantıklı değil. O sebeple ev şarjı mecbur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Hocam işletmelerde şarj olması sorun değil. Sorun, o şarjların ev tarifesinin 3-4 katına faturalanması ki, akaryakıtla aynı paraya geliyor. Bu da mantıklı değil. O sebeple ev şarjı mecbur.

AC şarj eli mahkum ucuzlayacak. 

Yorum bağlantısı
Mertol Kip

Yaklaşık birbuçuk sene (~ 50bin km) Opel Crossland dizel kullandım, daha az yakan bir arabam olmadı diyebilirim. Konfor B sınıfı işte. donanım gayet yeterliydi. Bana bir sorun çıkartmadı, lastik dışında hiçbir şey değişmedi ama zaten günümüzde sıradışı örnekler hariç 40-50bin km mesafede bir arabanın sorun çıkartmasını beklemiyoruz zaten. Alır mıyım? Kasası değişecek galiba ama o tip bir araca ihtiyacım olsa fiyatı da gözeterek alırdım.  O sınıf yakında çok karışacak gibi gözüküyor.

Yaris Cross ve Honda HRV ye de yüzünüzü çevirmeyin bi bakın bence. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

AC şarj eli mahkum ucuzlayacak. 

yeşil biber ucuzladı o da ihracat geri yollanmış , içerğinde ilaç var diye.

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Burak Kuşçu yazdı:

Ben şirket aracı olarak taigo kullanıyorum. Ekim ayında sıfır alındı şuan araç 20.000 km de herhangi bir sorun ve arıza yaşamadım.  Style paket olmasına rağmen oldukça dolu cam tavan, hayalet ekranı,dijital kliması daha keyifli hale getiriyor.  1.0 tsı motor ortalama 7.5 lt bandı karma olarak yakıyor zaman zaman 8.5 lt civarında gezdiğim oluyor.  Motor performansı çok memnun etmese de biraz sıkıştırınca tatmin ediyor.  İş gereği sık sık uzun yol yapıyorum çok yoran bir araç değil. Bagaj hacmi benim için yeterli kamp sandalyesi masa ıvır zıvır doldurabiliyorum. Tipi görüntüsü vs hoşuma gidiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 1.7 milyon gibi bir fiyatı vardı en son, bu fiyata alacak olsam tercih etmezdim diye düşünüyorum. 2.0 amarok 1.0 taigodan sadece 1 lt fazla yakıyor fiyat fayda konusunda bu yüzden biraz mantıksız geliyor.  Araç özelinde merak ettiğiniz başka detay var ise cevaplayabilirim. 

Yalıtım nasıl çok ses alıyor mu?

Bilgiler için çok teşekkür ederim  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

yeşil biber ucuzladı o da ihracat geri yollanmış , içerğinde ilaç var diye.

Aynen öyle. bak gör. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...