İçeriğe Yönlendir

Ep3c 1.4 Vti Motorda İlk Çalıştırmada 20 Saniye Süren Rölantide Düzensizlik

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

çalışıyorsa elleme der portekizli

abi yolda c3 gördüm pcv valfi bozuk. Gara gara dumanlıyordu

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Darbaz yazdı:

Dizel ve yazılımlı vs olmasın? Ya da farklı bir şeyler yapmıştır belki?

Pcv valfi bozuk gibi net bir teşhisi arabanın arkasından giderken koyuyorsanız yanlış meslektesiniz 🙂

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ü.Emre Kartal yazdı:

Dizel ve yazılımlı vs olmasın? Ya da farklı bir şeyler yapmıştır belki?

Pcv valfi bozuk gibi net bir teşhisi arabanın arkasından giderken koyuyorsanız yanlış meslektesiniz 🙂

Benzinlinin egzozu krom oluyor. Ayrıca öyle smoke motion tarzı değil. Egzostan çıktığı  gibi yükselen havadan hafif bir kara duman..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

gara duman yaratmaz o parça

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sorun çözülmüştür ... 

Bu konuyla ilgili bir yazı buldum. Bu yazı, Rus bir araç sahibine Psa tarafından gönderilmiş. metni aynen yapıştırıyorum..

Katalitik konvertör sıcaklık artış algoritması, EURO 4 emisyon sınırlarına uymanıza olanak tanır.
Katalitik konvertör sıcaklığı, çalışmanın ilk dakikalarından itibaren verimliliğini sağlamak için hızlı bir şekilde yükselir. Bu algoritma, -11 °C ila 0 °C ve 15 °C ila 30 °C arasındaki dış sıcaklıklarda soğuk bir motoru çalıştırırken kullanılır, kullanım süresi yaklaşık 1 dakikadır. Krank mili hızı yaklaşık 1200 rpm'ye ayarlanmıştır, motor dengesizdir. Koltuk ve direksiyon simidinde titreşim, kabinde eşit olmayan gürültü ve bazı durumlarda takometre ibresinin hafif bir sapması (yaklaşık 100 rpm) hissedilebilir.
Bunun nedeni EP6 VVT motorların teknik özellikleridir (değişken valf zamanlaması kontrollü emme sistemi). Normal iş. Yeniden yükleme veya yedek parça değişimi gerekmez.

Sonra bu durumu yeni bir yazılım uprade yapılmasına dair aracı geri çağırmışlar.  

Benim aracımda son yapılan yazılım güncellemesi ile bu durumu takip ediyorum. Lakin 2 gündür devir düzensizliği ortada yok. Yazılım güncellemesi ile bu durum ortadan kalkmış görünüyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...