İçeriğe Yönlendir

2007 Ford Connect Hararet Sorunu 110Luk

EmreYıldız

Recommended Posts

EmreYıldız

Selamın aleyküm, Aracım 2007 model ford connect 110beygir, Dostlar aracımda sadece rampalarda hararet sorunu yaşıyorum. Hararet ortayı geçiyor kırmızıya yaklaşınca duruyor ayağımı gazdan çekince hemen ortaya geri düşüyor. Örneğin bir rampayı 5. vites 120KM hızda çok rahat çıkarken aracın harareti yükseliyor, 4. vitese düşüp 3 bin devirde gidersem bu sefer hararet ortada sabit kalıyor.

Termostat değişti.

Fan rezistansı değişti.

Hararet müşürü değişti.

Conta testi yapıldı.

Devirdaim yapıyor araç

Yazılım güncellemesi yapıldı

Fanlar çalışıyor

Aklıma gelen bunlar dostlar hararet yükselince durup bakıyoruz su kaynatma hortum şişirme yok.

Daha önce başına gelenlerden yardım bekliyorum

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Babamda da 2009 var 110 luk özellikle yazın rampada yarımı geçip kırmızıya yaklaşıyor gazdan çekince birkaç saniyede normale dönüyor kaç kişiye sorduysak sorun bulamadılar. Bu motorda sıkça rastlanan bir durum. Fan açıyor su eksiltme gram yok bir yerlerde bir sensör arızası gibi ama bulamadık 

Yorum bağlantısı
EmreYıldız
Çağatay Kılınç yazdı:

Babamda da 2009 var 110 luk özellikle yazın rampada yarımı geçip kırmızıya yaklaşıyor gazdan çekince birkaç saniyede normale dönüyor kaç kişiye sorduysak sorun bulamadılar. Bu motorda sıkça rastlanan bir durum. Fan açıyor su eksiltme gram yok bir yerlerde bir sensör arızası gibi ama bulamadık 

Gösterge ekranında 120 derece gösteriyor, hararet ortada çözemedim gitti

IMG_0363.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gösterge ekranındaki motor blok sıcaklığı olmasın? su değil

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Araç aynı değil ama c Max aracımda bir süre aynı sorunu yaşadım kalorifer peteği delinmiş oradan sisteme hava giriyormuş.bu seferde rampalarda hararet yükselmesi yapiyordu.yavaslayip kaloriferi açınca düşüyordu petek değişince duzeldi

Yorum bağlantısı
EmreYıldız
Çağlar Bayur yazdı:

gösterge ekranındaki motor blok sıcaklığı olmasın? su değil

Valla bilmiyorum abi değişmeyen şey kalmadı

Alpay Köse yazdı:

Araç aynı değil ama c Max aracımda bir süre aynı sorunu yaşadım kalorifer peteği delinmiş oradan sisteme hava giriyormuş.bu seferde rampalarda hararet yükselmesi yapiyordu.yavaslayip kaloriferi açınca düşüyordu petek değişince duzeldi

Kalorifer de bi sıkıntı yok, delik olsa su eksiltmez mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
EmreYıldız yazdı:

Gösterge ekranında 120 derece gösteriyor, hararet ortada çözemedim gitti

çözülemyen sorun bu mu diğer göstege mi

Yorum bağlantısı
EmreYıldız
Çağlar Bayur yazdı:

çözülemyen sorun bu mu diğer göstege mi

Arabanın hararet yarıyı geçiyor su kaynatma hortum şişirme vb sorunlar olmuyor, ama hararet yarıyı geçiyor sadece rampalarda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
EmreYıldız yazdı:

Arabanın hararet yarıyı geçiyor su kaynatma hortum şişirme vb sorunlar olmuyor, ama hararet yarıyı geçiyor sadece rampalarda

eski sistem anlık fazla hassas gösteriyor bu ibreler , yeni ibreler de sanal sabitleme hatta artık ibre konmayan arabalar çoğaldı. tavsiyem ir obd okuyucu alın, su sıcaklığna bakın, connecte hararet yaptırması bir yana fan açtırması bile zordur, hatta kışın dondurur kaloriferi , su sıcaklığı 110 ları geçiyor mu ona bakın obd den

Yorum bağlantısı
EmreYıldız
Çağlar Bayur yazdı:

eski sistem anlık fazla hassas gösteriyor bu ibreler , yeni ibreler de sanal sabitleme hatta artık ibre konmayan arabalar çoğaldı. tavsiyem ir obd okuyucu alın, su sıcaklığna bakın, connecte hararet yaptırması bir yana fan açtırması bile zordur, hatta kışın dondurur kaloriferi , su sıcaklığı 110 ları geçiyor mu ona bakın obd den

Peki hocam araç ısındığı zaman hararet ortaya geldiği zaman bi tırrr şeklinde ses oluşuyor bu ses soğukken yok devirdaim pompası olabilir mi, birde önerebileceğiniz connect uyumlu obd cihazı var mıdır

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
EmreYıldız yazdı:

Peki hocam araç ısındığı zaman hararet ortaya geldiği zaman bi tırrr şeklinde ses oluşuyor bu ses soğukken yok devirdaim pompası olabilir mi, birde önerebileceğiniz connect uyumlu obd cihazı var mıdır

ses fandan geliyor olabilir? her türlü obd çalıştırması lazım buna özel bir durum yok çindeki en ucuzu ne ise alınabilir, android ise bluetooth ios ta wifi ile çalışan tip

Yorum bağlantısı
EmreYıldız
Çağlar Bayur yazdı:

ses fandan geliyor olabilir? her türlü obd çalıştırması lazım buna özel bir durum yok çindeki en ucuzu ne ise alınabilir, android ise bluetooth ios ta wifi ile çalışan tip

İlk fan sigortasının atık olduğunu tespit ettik değiştirdik hararet olayı düzeldi 2 gün sonra tekrar hararet yükseldi tekrar kontrol ettik gene sigorta atmıştı tekrar değiştirdik bugün tekrar sigorta attı fan 1. derecenin neden yapar bunu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fan sıkışıp gereğinden yüksek akım çekiyordur, elektrikçi bakabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...