İçeriğe Yönlendir

Otomatik Viteste Yaşadığım Sorun

Burak Yildirim

Recommended Posts

Ümit Türk

Bende N ye alıp el freni çekip oturduktan sonra P ye alıyorum. Düz yolda el freni çekili olmasa bile P'ye almakta bir sıkıntı olmuyor diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim denemedim çünkü güvenmiyorum. Sağlama almakta yarar var. Benim araç en az 2 ton. Tutamıyorum gidiyor :D . 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir kaç kez gaflet ve dalaletle, rampada park ederken p ye alıp bıraktım. Tekrar harekete geçeceğim zaman vitesi p konumundan d konumuna alana kadar harcadığım güçten “işte şimdi şamzımanı kucağa alıyorum” hissini yaşadım. O korku da bana yeter 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Kuzenimde İ30  vardı. Yıllardır rampa düz farketmeksizin el freni kullanmadan p ye kalıp bırakmış çalıştırınca çat çut diye çekmiş hep. Adamın elektronik el freninden haberi bile yokmuş. 

Taa ki beni ziyarete gelip gidecekleri zaman kapıda uğurlayınca yaptığı hatasını fark etmiştim. Arabadan sesler gelince sanki araba benimmiş gibi hhhopp napıyorsun dur dur diye bir çığlık kıyamet bağırınca komşular balkona kapıya çıkmıştı. :D 

Sonra sakince bir yere götürüp anlattım detaylıca. Vay be teknolojiye bak sen diyor. Ya sabır çektim içimden :D.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

ben hep diyorum herkesten araç alınmaz diye yine okuduklarım beni şaşırtmadı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
(düzenlendi)

Bu yüzden şanzumancılar acayip para kazanıyor :D Boya experinden çok alıcıya otomatik vites nasıl kullanılır diye sormak daha güven veriyor

tarihinde Mustafa Şahin2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Şahin2 yazdı:

Bu yüzden şanzumancılar acayip para kazanıyor :D Boya experinden çok alıcıya otomatik vites nasıl kullanılır diye sormak daha güven veriyor

kullanıcı otomatik vitesi bozamaz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kullanıcı otomatik vitesi bozamaz. 

Neden bozamasın ? Bu gibi durumlar bozulmasına sebep vermiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Vay be teknolojiye bak sen diyor. Y

ve arabası hiç bozulmaz böyle sürücülerin

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Şahin2 yazdı:

Neden bozamasın ? Bu gibi durumlar bozulmasına sebep vermiyor mu ?

Bozmuyor. Şanzıman dandikse erken bozuluyor. 

yani kullanıcı hatasıyla otomatik şanzıman bozulması pek olası değil. Agresif kullanım dışında

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bozmuyor. Şanzıman dandikse erken bozuluyor. 

yani kullanıcı hatasıyla otomatik şanzıman bozulması pek olası değil. Agresif kullanım dışında

Böyle bir bilgiyi ilk defa sizden duyuyorum. O zaman bayiler fabrikalar kullanıcı hatası deyip geri yolladığı tüm şanzuman arızalarını yalanlıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile kullanıcı hatası diye rededilen durumlarda ruhsatı masaya koyun, servis yetkilisi aynı arızayı bilerek gerçekleştirsin kullanarak kazanma şans katsayısı fazla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Manuel candır. 

hadi canım :)  rampada tak vitese sal freni, sonra el frenini çek bırak, vitesi boşa alırken ne hissediyorsun :)

gerçi işi bilen şifire etki etmez bu durum, boşa almadan debriyaja basıp arabayı çalıştırır, zaten eğime göre 1 e yada R de bırakmıştır aracı, az yürütünce kol rahatlar at boşa devam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Şahin2 yazdı:

Böyle bir bilgiyi ilk defa sizden duyuyorum. O zaman bayiler fabrikalar kullanıcı hatası deyip geri yolladığı tüm şanzuman arızalarını yalanlıyor. 

Geçen sene ilk defa giydiğim kot pantolon iplik iplik söküldü. Rezil oldum dışarıda. Değişime gönderdim. Kullanıcı hatası dediler. Tüketici haklarına verdim. Ücreti iade ettiler 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hadi canım :)  rampada tak vitese sal freni, sonra el frenini çek bırak, vitesi boşa alırken ne hissediyorsun :)

gerçi işi bilen şifire etki etmez bu durum, boşa almadan debriyaja basıp arabayı çalıştırır, zaten eğime göre 1 e yada R de bırakmıştır aracı, az yürütünce kol rahatlar at boşa devam :)

Aracı durduğumda hep boşa alıp el freninin çektikten sonra vitese taktığım için pek bilemedim şimdi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

iplik iplik söküldü.

lokasyonu önemli :mangal: neresinin ipyidi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lokasyonu önemli :mangal: neresinin ipyidi

tampon :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca

Sorunun içinde cevapta var aslında ilginç bir konu olmuş bilmemek tabi ki ayıp değil de artık bunlar temel şeyler  bir komşu civic almıştı camı buharlandığı  için sarı mutfak beziyle camı siliyordu ön cam ısıtıcıyı veya kaloriferi açmamıştı aklıma o geldi 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Süleyman Özakca yazdı:

Sorunun içinde cevapta var aslında ilginç bir konu olmuş bilmemek tabi ki ayıp değil de artık bunlar temel şeyler  bir komşu civic almıştı camı buharlandığı  için sarı mutfak beziyle camı siliyordu ön cam ısıtıcıyı veya kaloriferi açmamıştı aklıma o geldi 

Birkaç ay evvel (mart) arkamdan bir araç geliyor sis farları açık ve ayarsız, aynadan gözümü çok rahatsız etti. Işıklarda yan yana durduk. Baktım kadın şöför..direksiyonu da biri gelip elinden alacak gibi sımsıkı tutuyor.  Acemi olduğunu düşündüm.
hanımefendi, sis farlarınız ayarsız galiba, rahatsız ediyor, sis de yok hem dedim. 
nasıl sis yok? göz gözü görmüyor dedi.. 

meğer camları buğulanmış, klima vs açtırdım da sisleri kapamaya razı oldu:) aaa sis dağıldı dedi basıp gitti. 

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

basıp gitti. 

bi teşekkür baaabında falan insan bişi der inasanlık ölmüş yahıu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

bi teşekkür baaabında falan insan bişi der inasanlık ölmüş yahıu

İsveç'te yaşaydık keşke, coğrafya kaderdir.. Bizimki ise kederdir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...