İçeriğe Yönlendir

Turbo (Hortum/Boru)

Nuri Başer

Recommended Posts

Recep Güney

turboya giren kısımda küçük bir parça var muhtemelen kelepçesi kesmiştir benimde başıma geldi sadece o parçayı satıyorlar internette var bulunduğunuz şehirde parçacılarda olabilir. yalnız bende hherhamgi bir ses çekişten düşme yada yakıt artışı olmamıştı sadece terlemeden huylanıp söküp baktığımda görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Sarı oklu kısımsa ya intercooler hortumu kelepçesi gevşedi ya da araç yanınızdayken elinizi o hortumun altına doğru sokun kıvrımlı bir borudur kendileri focusum sorunu o kıvrımlı yer yırtılıyor ve borudan yağ terlemesi gibi iz yapıyor o kısıma komple. 4 senedir focus 2 sahibiyim o boruyu 2012 ve 2015 de değiştirdim yırtılmasından dolayı. 80 tl idi geçen sene hortum.[emoji6][emoji56]

Yorum bağlantısı
Burak Şahin2

Behram bey sizde bu değişimden önce ne gibi sıkıntılar oldu ???

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Şöyle bir sıkıntı serisi oldu ilk olarak aracım 3000 devir üstüne çıkmamaya başladı. Araçta hissedilir derecede çekiş düştü. Ve diğer belirti ise gaza yüklendikçe gitmesi için egsozdan çıkan simsiyah duman taki arkadaki aracı göremeyecek hale gelene kadar. İkinci yırtılması ışıkta oldu kırmızıda bekliyordum yeşil yandı gaza yüklendim ve araç ivmeledi bir sonra bir anda yığıldı araba hemen sağa çektim baktım hortum hemen yağ olmuş. Hemen servise çekip değiştirmiştim. Montajı kolaydır 10 dakikaya hallederler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Şahin2

Şöyle bir sıkıntı serisi oldu ilk olarak aracım 3000 devir üstüne çıkmamaya başladı. Araçta hissedilir derecede çekiş düştü. Ve diğer belirti ise gaza yüklendikçe gitmesi için egsozdan çıkan simsiyah duman taki arkadaki aracı göremeyecek hale gelene kadar. İkinci yırtılması ışıkta oldu kırmızıda bekliyordum yeşil yandı gaza yüklendim ve araç ivmeledi bir sonra bir anda yığıldı araba hemen sağa çektim baktım hortum hemen yağ olmuş. Hemen servise çekip değiştirmiştim. Montajı kolaydır 10 dakikaya hallederler.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Çelikyürek
(düzenlendi)

http://hizliresimyukle.com/image/MNwK

Arkadaşlar fotoğraftaki boru sürekli yerinden çıkıp duruyor. Kelepçe de tutmuyor. Ağır bir hasara sebep olur mu? çok pahalı mıdır?

tarihinde Mehmet Ali Çelikyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

http://hizliresimyukle.com/image/MNwK

Arkadaşlar fotoğraftaki boru sürekli yerinden çıkıp duruyor. Kelepçe de tutmuyor. Ağır bir hasara sebep olur mu? çok pahalı mıdır?

Tamamen yerinden çıkar ise torbo yağlama yapmaz turboya ağır hasar verebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Çelikyürek

Peki adı nedir o parçanın?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Dede

Aracımda 2000 devir sonrasında başlayan 2500 devirlerde pöykürme şeklinde arz eden bir ses var turbo ve turbo elemanlarından geldiğine eminim boruda çatlak yok gibi açıkçası çokta incelemedim. 2500 devirde boşta veya seyir halinde farketmiyor aynı ses, böyle nasıl desem böğürüyor eski yük kamyonları gibi diyeyim çok kalın ve tok bir şekilde voooooooo yapıyor kaputu açıp baktığımda sanki bi hava sesi gibi geldi bana egzost patlamış gibi ses yapıyor ama turbonun oralardan geliyor egzostla alakası yok

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Turbo da genelde hortumlar patlayinca ses oluyor onda da hava sesi olur bir ustaya göstermenizde fayda var tarif ile anlamak zor oluyor yada video çekip paylaşabilirsiniz geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Rasim Gökdemir

turboya giren kısımda küçük bir parça var muhtemelen kelepçesi kesmiştir benimde başıma geldi sadece o parçayı satıyorlar internette var bulunduğunuz şehirde parçacılarda olabilir. yalnız bende hherhamgi bir ses çekişten düşme yada yakıt artışı olmamıştı sadece terlemeden huylanıp söküp baktığımda görmüştüm.

Sarı oklu kısımsa ya intercooler hortumu kelepçesi gevşedi ya da araç yanınızdayken elinizi o hortumun altına doğru sokun kıvrımlı bir borudur kendileri focusum sorunu o kıvrımlı yer yırtılıyor ve borudan yağ terlemesi gibi iz yapıyor o kısıma komple. 4 senedir focus 2 sahibiyim o boruyu 2012 ve 2015 de değiştirdim yırtılmasından dolayı. 80 tl idi geçen sene hortum.[emoji6][emoji56]

yardımlarınız için teşekkürler sıkıntı foruma daha yeni girebildim kusuruma bakmayın geç cevapladığım için intercooler hortumu yırtılmasından kaynaklanıyormuş orjinalini alıp taktırıcaktım fakat fiyatının 400 TL olduğunu öğrendim parçacıdan 50 TL ye ithal bir boru alıp onu taktırdım 1 haftadır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama birdaha yırtılırsa orjinalini alıp taktırmayı düşünüyorum.   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...