İçeriğe Yönlendir

Lovato; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Akif Akpınar

Recommended Posts

Önder Özcan

Peki BRC'nin artık yerli üretim olduğu konusunda bir bilginiz var mı? Bir de size maliyeti ne oldu?

bence brc taktırın.ben 1 ay önce brc taktırdım.adına ne deniyor bilmiyorum(diyelim ki bölge bayii),brc nin ana bayisi 2A firmasına,yerli üretim durumunu sordum,bana direk yurtdışından gelen kolileri gösterdi.yok öyle birşey dedi.yerli üretim yok,taklit (yerli)mal var dedi.taktırdığınız yer önemli.normal brc bayisi olmasına rağmen orjinal kullanmayan yerler varmış.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder bey kaça taktırdınız?

1650 lira 10 taksit.büyük bayilerde taktırın.

Yorum bağlantısı
O.Buğra Beydoğan

Teşekkür ederim hepinize. Servis olarak öneri alamadım ama bulacağız bir yer artık

Yorum bağlantısı
Mehmet Keleş

Ben de lpg taktirmayi dusunuyorum 2010 focus hb comfort var lpg taktirinca gostergepanelindeki ariza lambasi yaniyor mubilgisi olan varmi

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Prins kullanıyorum bir sıkıntı yok . Oldukça sessiz hatta benzine aldığımda enjektörler daha sesli calısıyor. Arıza lambası sorunum yok. Sadece ustanız iyi ayar yapması gerekli basınçla ilgili bir ayar yapıyor. O ayarı yapmazsa yolda dip gaz giderken kitleme yapabiliyor 2 kere basıma geldi ve usta saolsun ayarladı şimdi yolda kim gelirse korkusuzca kapışabiliyorum. :D:biggrin:

Yorum bağlantısı
O.Buğra Beydoğan

Ankara için önereceğiniz en iyi Lovato dönüşüm servisi hangisi olur?

Yorum bağlantısı
Başar Mert

şaşmazda damla otogaza taktırmıştım ben daha önce yetkili bayiidir zaten gerçekten ustaları güzel yapıyor ben elentrama taktırmıştım 15-20 bin km hiç gitmedim bida çünkü hiçbir sıkıntı yaşamamıştım sadece filtre değişimine gittim tavsiye edebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Buğra Beydoğan

şaşmazda damla otogaza taktırmıştım ben daha önce yetkili bayiidir zaten gerçekten ustaları güzel yapıyor ben elentrama taktırmıştım 15-20 bin km hiç gitmedim bida çünkü hiçbir sıkıntı yaşamamıştım sadece filtre değişimine gittim tavsiye edebilirim.

Hocam size zahmet Damla Otogaz'ın telefon numarasını özel mesajla yazar mısınız?

Yorum bağlantısı
Yücel Solak_1

2009 otomatik titanyum focus.Lovato kit takılı.Maaşallah sorunsuz :nazar: :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Yeşilçam Sanayi Sitesi 5.Cadde A Blok No:1-2 Şaşmaz Ankara

Tel : 0 312 278 58 32 -33 -34 - 0 312 278 42 10

Yorum bağlantısı
O.Buğra Beydoğan

Yeşilçam Sanayi Sitesi 5.Cadde A Blok No:1-2 Şaşmaz Ankara

Tel : 0 312 278 58 32 -33 -34 - 0 312 278 42 10

Eyvallah

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
O.Buğra Beydoğan

Bugün itibariyle LPG'lendim ben de. Lovato OBD II kit takıldı.

Yorum bağlantısı
O.Buğra Beydoğan

motor fotoğrafı var mıdır acaba? kaça mal oldu?

Aslında motor fotoğraflarını çekip yorumlarınızı almak düşüncem vardı fakat fırsat olmadı. En kısa zamanda fotoğraf eklemeye çalışacağım. 1600 TL ödedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Fişenk

abiler 2004 otomatik focusuma lovata lpg sistemi taktırdım ama dert bitmedi bir türlü. en son araç lpg ye geçince P den D ye aldıgımda vitesi gaz vermeden teklemeye başladı ve devirde dalgalanma görüyorum. bu durum aracı epey bi sallıyor. öncelikle belirtmeliyimki bujileri motor yağını hatta motor L borusunu değiştirdim. düzelmedi boğaz kelebeğini temizle diyorlar benzinde aynı sıkıntıyı duymadığım için gereksiz buldum sizin fikriniz nedir, yardım bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Emrah Fişenk

zeteclerde boğaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon yapılması gerekiyormu bir bilginiz varmı bu konuda?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

zeteclerde boğaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon yapılması gerekiyormu bir bilginiz varmı bu konuda?

Ford motorlarında adaptasyon olayı yoktur...

Takarsın çalışır..

Yorum bağlantısı
Emrah Fişenk

anladım ben temizleyeyim o zaman sıkıntı devam ederse danışırım yeniden.teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Köse

arkadaşlar 2011 ford fucus comfort aracıma lpg taktıracam ama karar veremedim ustama güveniyorum ama hangi marka hangi kit önerirsiniz ben brc ve lovato arasında kaldım.lütfen yardım edin..bir de bu lovato'nun fiyatı nedir bizim usta 1450 çekti smart kit takacağız diyor eğer obd II dersen 1700 olur dedi ve yağlama sistemi de yapacağız mecburen diyor fordlarda ilerde subab oturması gibi bir sorundan bahsetti.yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emrah Fişenk

abi paraya kıyarım diyorsan prins taktıracaksın 0 sorun kullanırsın. yok diyorsan ben lovato derim smart kitleri 1350 civarında fordlarda da herhangi bir performansta düşüş olmuyor. ama tüm lpg markalarında oldugu gibi işin ehli bir usta bulman lazım yoksa çok sıkıntı çekersin. obd2 nin performans artıcı özelliği vardır lpg sistemlerde gözle görülür bir tasarruf sağlamaz sadece lpgli araçlar yazın daha az yakar kışın daha çok bunu dengeliyor gakılmamış gazın atılmasını engelliyor ama dediğim gibi ustan iyi olursa böyle bir probleminde olmayacağı için gereksiz bence. benim otomatik şanzuman 2004 focusum km de 215 civarı yakıyor trafikte şehir dışıda 80 lira civarına ankara-istanbul gidebiliyorum tüm yol klima açık iken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Köse

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için yanlız bizim usta obd 2 için arıza lambasını yakmaması için otomatik gaz ayarı yapıyor dedi.başka bir espirisi yok diyor birde şu yağlama sistemi dedikleri şeyi iilla yaptırmalıyım 100 lirada ona alırım diyor.parası neyse de sıkıntı olur mu yaptırmazsam gerçekten bunu merak ediyorum.sendeki de smart kit sanırım yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Emrah Fişenk

easy fast smart kit evet. bu yağlama için olan şeyi anlamadım ben. ford motor içlerinde aleminyum ince bir şerit bulunuyor zamanla bu gidiyor ama bu dediğim kendi adıma konuşmak gibi olursa aracı çok kullanmayanlar için geçerli değil yani bir arabayı 300-400 bin km kullanmıyorsan sıkıntı olmaz. tahminimce usta bu sebepten yağlama sistemi düşünmüş olabilir.şahsen ilk defa duydum

Yorum bağlantısı
Murat Köse

yok yağlama sistemini araştırdım biraz subapların zamanla gazdan dolayı bitmesini veya şöyle deyim aşınmasını yenmesini engelleyen bir sistemmiş prins te mesela bu zorunlu uygulanıyormuş fiyat da 500 civarı birşey deyoylar usta da bana dediki prinse yaptığımın aynısını yaparım hatta malzemlerde aynı dedi gösterdide star yağ diye bir yağ markası birde hazne kabloyla manifolda 5. bir delik açılıyor boğaz kelebeğinin ordan dedi oda her 10sn de bir damla bırakıyormuş anlattıpına göre ve 8-10 bin civarı kullanırsın bunu dedi ayrıca çok kimse de bilmez dedi bu sistemi sizin fordlarda sıkıntı oluyor zmanla subaplar gazın kuruluğundan dolayı sünme yapıyor filan dedi ama işte kafam karışık bilmiyor hadi onu yaptırayım diyorum neyse de lavoto smart için kararsızım neyse hayırlısı artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...