İçeriğe Yönlendir

Detaylı Koltuk Temizliği

Turkay Enez

Recommended Posts

Hakan Görgülü
Otomobile göre muamele, en can sıkıcı olaydır, yapılan işlem aynı.

aynen abi.kendim bi kaç kere denedim ama bi türlü olmuyo.illaki vakumlu bi makina felan olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zamanında 75 TL ye iç temizlik afişi yaptırmıştık, 1 kişi istemedi, ucuza gidiyormuşuz :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

İşin kalitesine güvenmek için çok para vermek isteriz ya.....

Yorum bağlantısı
Hakan Görgülü
Zamanında 75 TL ye iç temizlik afişi yaptırmıştık, 1 kişi istemedi, ucuza gidiyormuşuz :B)

bugün autowax'a gittim kampanya varmış kaç para dedim 150 dedi.kampanyadan öncede 250 tl'miş.bende gittim bi cosla halı aldım başladım silmeye.ehh eskisine nazaran daha güzel oldu ama yinede istediğim gibi olmadı.75tl yi hemen veririm abi hatta 100 tl'ye kadar verecektim.150 yine çok vermem o parayı.ama siz gerçektende ucuza gidiyomuşsunuz abi.

Yorum bağlantısı
Misafir

ellerine saglık iyi iş çıkarmışsın.

çocuklar varsa uzun sürmez merak etme.geçen aydı galiba büyük ogluma koltukları hafif nemli bezle sildirdim sonra kadifemsi bez var deri yüzeyinde iz bırakmıyor gayet iyi siliyor.her yeri bitirdi oglum sonra küçük sarı oglum arabayı yıkayınca malum su oluyor o sularda dolaş sonra ayaklarıyla arka koltukta depelen bi bagırdım eşşek xx diye(vurma yok kesinlikle bende olmaz.) aglıyarak gitti eve.eee çocuklar böyle abiside tekrar sildi.anneside bana kızdı bu arada.

bende geçen gece deri koltuk bakım temizligini araştırdım.deriyi silmek kolay ama bakımıda zor.tüyolar buldum avrupa sitelerinde.arap sabunundan tutun bilmem ne alkolüne kadar bişiler yazılmış.en iyi çözümü bulmak önemli.hazır ürünler beni korkutuyor açıkcası.deri koltuk temizligi yapan varmı?

Yorum bağlantısı
Hakan Görgülü
ellerine saglık iyi iş çıkarmışsın.

çocuklar varsa uzun sürmez merak etme.geçen aydı galiba büyük ogluma koltukları hafif nemli bezle sildirdim sonra kadifemsi bez var deri yüzeyinde iz bırakmıyor gayet iyi siliyor.her yeri bitirdi oglum sonra küçük sarı oglum arabayı yıkayınca malum su oluyor o sularda dolaş sonra ayaklarıyla arka koltukta depelen bi bagırdım eşşek xx diye(vurma yok kesinlikle bende olmaz.) aglıyarak gitti eve.eee çocuklar böyle abiside tekrar sildi.anneside bana kızdı bu arada.

bende geçen gece deri koltuk bakım temizligini araştırdım.deriyi silmek kolay ama bakımıda zor.tüyolar buldum avrupa sitelerinde.arap sabunundan tutun bilmem ne alkolüne kadar bişiler yazılmış.en iyi çözümü bulmak önemli.hazır ürünler beni korkutuyor açıkcası.deri koltuk temizligi yapan varmı?

abi Allahtan çocuk yok.olsa zten kesin bende deri yaptırırdım.abi aslında tam deri değilde deri benzeri ürünler var adı bilmiyorum maalesef.özellikle bu döşemeler mercedes vito vip'lerde var.hem ucuz hemde temizliği kolay.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Yıldız

Elinize sağlık Turkay Bey, benim de aklımdan geçiyor ama müsait yer bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkürler arkadaşlar.

2 yıl önce yapmıştım bu temizliği. Kuruması uzun sürmedi. Öğle saatlerinde kurumaya bırakmıştım. Akşama doğru koltuklar tam kurumadan arabaya taktım. Camları hafif aralık bırakarak sabaha kadar öyle beklettim. Ertesi gün tüm kapılar açık güneşte beklettim tamamen kurudu koltuklar.

Ellerine sağlık, kuruması da uzun sürdü mü?

Elinize sağlık Turkay Bey, benim de aklımdan geçiyor ama müsait yer bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Bende pazar günü ılık su+ kosla halı şampuanı ile koltukları yüzeyel olarak sileceğim..

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

bugün autowax'a gittim kampanya varmış kaç para dedim 150 dedi.kampanyadan öncede 250 tl'miş.bende gittim bi cosla halı aldım başladım silmeye.ehh eskisine nazaran daha güzel oldu ama yinede istediğim gibi olmadı.75tl yi hemen veririm abi hatta 100 tl'ye kadar verecektim.150 yine çok vermem o parayı.ama siz gerçektende ucuza gidiyomuşsunuz abi.

:i-ih: :i-ih: iyiki yaptırmamışsınız verdıklerı hizmet 5 para etmez

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Sevgili abiler bende bugun sabah gaza geldim ve koltukları sildim.Oto aksesuarcıdan 20 tl ye koltuk temizleyici sprey aldım.Temizlik işlemi çok kolay koltugun her tarafına spreyi sıkıyorsunuz ve 2 dk bekliyorsunuz.2dk sonra NEMLİ BEZLE üstünden geçiyorsunuz hepsi bu. Nemli haliyle hic bir leke kalmamıştı bakalım kurudugunda sonucları resimle ekliyeceğim =)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yok demedi. O, sadece seyretti.

Eşim de çalıştığı için, evde cam da silerim koltuk da. Elektrik süpürgesi açarım. Ankastreleri parlatırım. Tül perde takarım. Tüm tamirat işlerini yaparım. Evde de boş durmam yani. Ancak garip olan, ben ev işlerine yardım ederken, o arabayla ilgili hiç bir şeye elini bile sürmez...

Turkay abi, sendeki bu cevheri hanım görünce eline bir kova verip "salondan başla, akşama tüm odalar bitmiş olsun" demedi mi? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

1 haftadır seyahatte olduğum için hem ağır bakım, hem de koltuk detaylı temizliklerini yaptırmak için aracımı bırakmıştım. Sonuç gayet başarılı. Detaylı iç temizliğe 136 tl verdim. :) Her yıl yaza girerken yaptırıyorum. Sonra tişörtler v.b. 1 yıl idare etmeye çalışıyoruz. Çocuklar kış gelince pes ettiriyorlar tabi. :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Kes

Turkay abi elinize sağlık cok güzel görünüyolar.ben de yapmayı düşünüyorum da.Temizlerken ne tür temizleyici kullanmıştınız?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Yenigün

Focus 2'de ön koltuklar Torx 50 anahtar ile sökülüyor. Ben sökmeyi denediğimde uygun anahtar boyutundan emin olamamıştım. Forumda arama yapıldığında bu bilginin çıkması için başlık altında bulunması faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Korucu

koltuk ısıtmalı araçlarda nasıl bişey uygulamalıyız. basınçlı yıkama çözüm olurmu?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Volkan Ceneviz

başlıkta belirttiğim gibi neler ile temizlemek doğru olur sürekli sürekli kuaföre bırakmaktansa vakit geçirip kendim temizlemek istiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

temizlemesi kolaydır, halı şampunaı alın, ancak köpüğü ile temizleyen cins, tertemiz süngerle sürün, kullnama talimatına göre teremiz mükrofiber bez ile silin, sonrası zor. Çok iyi bir su çeken elektrik süpürgesi ile çekin sonrası daha zor, tam güneş altında en az 2 iki kurutun aksi halde 1 ay sonra daha betere alttan leke kusar.

Temizleyen firmaların avantajı sıcak hava ile kısa sürede tam kurutma yapabilmeleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu
(düzenlendi)

Derken.

var ya abi marketlerde satılıyo kırmızı şişeli asspirin yazıyo üstünde ben koltuk silerken annem bana onu vermişti hem güzel kokuyo hem de temizliyo konsolu falan da silmiştim güzel parlatıyo :D

tarihinde Eray Alicikoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...