İçeriğe Yönlendir

Detaylı Koltuk Temizliği

Turkay Enez

Recommended Posts

Serkan Turan

var ya abi marketlerde satılıyo kırmızı şişeli asspirin yazıyo üstünde ben koltuk silerken annem bana onu vermişti hem güzel kokuyo hem de temizliyo konsolu falan da silmiştim güzel parlatıyo :D

Tamam bildim a101 de falan var. Sıkıp siliyorsun yani. Evdeki koltuklar elinden geçmiş anlaşılan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Tamam bildim a101 de falan var. Sıkıp siliyorsun yani. Evdeki koltuklar elinden geçmiş anlaşılan :D

:D  :biggrin:  abi karıştırma oraları şimdi arabanın koltukları tavanı falan yapmıştım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

etikete dikkat edin, aluminyum yüzeyde kullanmayın yazıyorsa arabanın hiçbir yerinde kullanmayın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

:D  :biggrin:  abi karıştırma oraları şimdi arabanın koltukları tavanı falan yapmıştım  :biggrin:

Neyyssee bakalım öyle olsun.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kosla halı şampuanı ile güzel bir sonuç alabilirsiniz, ben uyguladım ve memnun kaldım tavsiye ederim.....

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Ben komple döşemeleri söktüm. makinada güzelce yıkayıp kurutup güzelce söktüğüm gibi yerine taktım...!

Kurumadı koktu ilaç derdim olmadı.

2-3 ay arabada kokusu kaldı...

Çok zor değil, gözünüz keserse çıkarıp geri takmayı bence daha temiz ve daha kolay oluyor..!

Ve en önemlisi bedavaya işi bitiriyorsunuz..! :)

bunu yapmayı çok istiyorum ama döşemeyi sökerken zarar vermekten vede taktığım zaman da orjinali gibi olmamasından korktuğumdan, kalkışamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sonradan kusma yada harelenme denilen daireler ortaya çıkıyor, bunun sebebi nedir?

Eger elinizdeki sunger ya da bez gereginden fazla islak olfugunda ya da cok fazla bastirildiginda dosemeden sungere gecer. Sunger zamanla kirlenmistir ve cok az islansa bile (ki temizlik esnasinda farkedilmeden gereginden fazla islatilir) icindeki kiri su etkisi ile yulariya dogru cikarir ve dosemeden kusma yapar. Bu nedenle dosemeyi bastirmadan kopukle silerek, ya da hizli kurutma yapma kapasitesine sahip makinelerle temizlemek dogru olandir. Vakumlu supurgeler de eger periyodik olarak temizlik yapilmazsa sungerdeki kiri yukari ceker ve lekenmeye neden olur.

Ikinci lekelenme nedeni ise arac sifirken dosemelere uygulanan koruma maddesinin yanetkisi. Bu kimyasal surekli uygulanmazsa aracin dosemesi acik renk ise su dokulse dahi leke yapmaya musait hale getiriyor. Bunun cozumu ya surekli temizlik yaptirmak ya da dosemeyi guzelce sokup yikamak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Koltuklara sıkılan köpük malzemeler var,biraz kuruduktan sonra süpürge makinası ile çektiriyorsunuz.Hem fazlada yorulmuş olmazsınız.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ne yaparsanız yapın çok ıslatmadan yapın.. Alt kısıma su geçmediği sürece işiniz daha kolay olacaktır. Köpükleri tavsiye ederim..Köpüğü sık bekle biraz sonra fırçala sonra da mikrofiber bezle sil oldu bitti.Kusma falanda olmaz. Benim araçta krem renk döşemeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, başka konu açmadan burada paylaşayım.... http://www.detailinggarage.com.tr/wp/   ortaklarından Mert sağolsun, ( eski forumdan görüştüğüm ) cumartesi günü detaylı iç temizlik + klima bombası+ ön cam pastası(trafik kiri ve kireç için) dahil indirimli fiyat olarak 150 TL ye yaptırdım . Tavsiye ederim, Bir de servisden 52 TL ye karbon polen filtresi aldım onu da taktık  resimleri çektim amam yanımda değil, bir ara eklerim.  

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

etikete dikkat edin, aluminyum yüzeyde kullanmayın yazıyorsa arabanın hiçbir yerinde kullanmayın

Yağ çözücünün üzerinde "Alüminyum yüzeylerde KESİNLİKLE KULLANMAYIN" yazıyor....

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aracı ilk aldığımda tam 3 saat boyunca aspirin + sonax araç içi temizleyici sprey suya karıştırıp mikrofiber bezle sildim.

Sadece koltuklar da değil bütün iç mekanı sildim, araç tertemiz oldu.

Ama bahsettiğiniz kusmalar bende de oldu sanırım bezi tam sıkmadan silmişim, hata etmişim.  Şimdi tekrar benzer bir koltuk temizliği yapmayı planlıyorum fazla ıslatmadan hemen kurutarak.

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-xtreme-nano-arac-ici-temizleyici/productDetails.aspx?productId=otson221241&categoryId=20035742

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Boz

Aracimin koltuklarini sokup yıkamak istiyorum bugün inceledim biraz sadece vidalari sokmek yetrli gibi ama on koltuklarin altındaki soketleri çıkarmak sıkıntı olurmu birde on koltuk larda ki Airbag ler yıkama esnasında zarar görürmu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sökmek derken zaten kumaşı sökeceksiniz? airbag koltukta kalacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

sökmek derken zaten kumaşı sökeceksiniz? airbag koltukta kalacak.

Ben koltuğu olduğu gibi çıkar diye düşünüyordum sadece döşemeleri sokebilirmiyiz
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Döşemeciler koltuk kılıflarını sökebilmek için önce koltukları söküyorlar. Üzerinde sökülmez demiyorum fakat içinde demir teller var. Bu tellere kılıf yine demir halkalarla bağlıdır ve söküp takabilmesi oldukça zordur. Ben bildiğim halde 2 penseyle bir tanesini çıkartamadım. Araç aynı araç. Çıkartsam takamazdım. Velhasıl kılıf sökmeyi takmayı bilmiyorsanız hiç bulaşmamanız sizin kârınıza olur. Söküp takması için bir döşemeci ile görüşebilirsiniz. 50 liraya anlaşılır gibi geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Aracimin koltuklarini sokup yıkamak istiyorum bugün inceledim biraz sadece vidalari sokmek yetrli gibi ama on koltuklarin altındaki soketleri çıkarmak sıkıntı olurmu birde on koltuk larda ki Airbag ler yıkama esnasında zarar görürmu

Mustafa Bey;

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Döşemeciler koltuk kılıflarını sökebilmek için önce koltukları söküyorlar. Üzerinde sökülmez demiyorum fakat içinde demir teller var. Bu tellere kılıf yine demir halkalarla bağlıdır ve söküp takabilmesi oldukça zordur. Ben bildiğim halde 2 penseyle bir tanesini çıkartamadım. Araç aynı araç. Çıkartsam takamazdım. Velhasıl kılıf sökmeyi takmayı bilmiyorsanız hiç bulaşmamanız sizin kârınıza olur. Söküp takması için bir döşemeci ile görüşebilirsiniz. 50 liraya anlaşılır gibi geliyor.

Özür dilerim ama bu döşeme kısmı oturduğumuz kısım ile sırt olarak iki parça ben bunların Neresi ni sokecem anlamadım bir türlü bu koltuğu ben olduğu gibi yerinden alsam yikasam olmazmi
Yorum bağlantısı
Misafir

Özür dilerim ama bu döşeme kısmı oturduğumuz kısım ile sırt olarak iki parça ben bunların Neresi ni sokecem anlamadım bir türlü bu koltuğu ben olduğu gibi yerinden alsam yikasam olmazmi

Mustafa Bey,konuyu başından okursanız size yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Mustafa Bey,konuyu başından okursanız size yardımcı olacaktır.

Konuyu okudum ama benim aradığım airbaglarin sudan etkilenip etkilenmedigi
Yorum bağlantısı
Misafir

Konuyu okudum ama benim aradığım airbaglarin sudan etkilenip etkilenmedigi

Yanlış hatırlamıyorsam,konu sahibi Turkay hocamız koltukları örtüsünden sökmüştü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Zaten Çağlar Bayur ve emre Şimşek ondan bahsetti sanırım ben en iyisi yüzeysel bir temizleme yapayım silerek detaya girmeyelim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...