İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

Cem Işık

E abi özendiriyorsun çamaşır makinem ile kumandam çalışıyor,sizinkiler tırt diye,bize yazık değilmi? o kumanda ne olacak orda boş boş? :nazar:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abdussamet beyden alıntı yapıyorum,benim tarifim karışık olmuş olsa gerek,ben bu tarif ile yaptım.Aynen yaparsanız olacaktır bir aksilik yok ise.

Menu ve FM/AM tuşlarına aynı anda 3 saniye kadar basılı tutuyorsunuz (ekranda bi değişiklik olmuyor, sadece dıt sesi duyuyorsunuz)

Ardından back tuşuna 3 saniye kadar basılı tutunca bir menüye giriyorsunuz

sağ ve sol ok tuşları ile menüde geziniyorsunuz, "TUNER" yazısını görünce sağ yuvarlak tuşu çevirerek USA, EUROPE vs. bölgelerini görüyorsunuz Burada Europe ekranda iken sağ yuvarlak tuşun üzerine basarak ayarı kaydediyorsunuz...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Olmadi. En iyisi Mehmet Beyi beklemek.

Oktay Bey, VSS konusunda semaya baktim, radyoya baktim, kablolara baktim, yapamayacagima kanaat getirdim.

emmi zaten olmaz diyodu, ben çok araştırdım ikna oldum yapıcak bişi yok adamlar kumanda bölümüne ait pin uçlarını yani iç devresini koymamışlar.

hatta sanayide sadece blou ile ugraşan bi teyp tamircisine denk geldim ona sordum olmuyor dedi mustafa bosch servisine sordu oda aynı yanıtı almıştı yanılmıyorsam.

basitti yahu vazgeçme burada 18.iletide var şema

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Focus-1-im...ar-t195119.html

çamaşır makinasdında bile kumanda var bu güzelim cihazda yok oldumu blou ama uk ve usa da gördüm bazı versiyonlarında var ürün tipi aynı.oradada satılan yeni cihazlarda burdakilerle aynı.orjinal araç üzerinden çıkanlarda şansa kumanda uyumlu olanı var

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:nazar: Sizinkiler iyiymiş tabi Emminin seri nosundansa :D bunlar tırt çıktı biraz :) bir iki özellik eksik ama hiç yoktan iyi. He bir de ucuza aldık ondan :p
Yorum bağlantısı
:nazar: Sizinkiler iyiymiş tabi Emminin seri nosundansa :D bunlar tırt çıktı biraz :) bir iki özellik eksik ama hiç yoktan iyi. He bir de ucuza aldık ondan :p

asynını usada satıyolar ara ürün galiba bunlar.ama meret cidden çok iyi duruyor.yakışıklı cihaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şekli şemali güzel sesi de iyi mp3 çalıyor daha ne olsun ama bu gitti gidiyordakilerin sonu AA ile biten seri. Sonu farklı bitiyor bazısının ebayda ve onlarda gizli menüde ekolayzır ayarı felan var daha detaylı. ve ekranda radyo isimleri çıkıyor bizim aldığımzda bu iki özellik yok sadece. Bakalım blau nun hoparlörlerini felan almayı düşünüyorum 4 tanede twiter bağlarız daha iyi ses alırız heralde de montaj ile ilgili sorun olur mu soketler üniversal midir hoparlörlerin acaba yoksa kesip biçmek mi gerekiyor tesisatı. tweeterlar için paralel almak gerekecek de hoparlörler direk tak çalıştırsa süper olur işcilikten kaçınırız :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
(düzenlendi)

Hallettim, sagolun Cem Bey.

VSS de hallolursa tamamdir benim is.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
A'dan girip C'den çıktın. Ne diyon be :)

aldıgı cihazda 2 özellik yokmuş onu diyo,hoparlör alcam diyo soketi universalmidir diyo twiter baglıcam kabloyu kescem diyo :nazar::p:D:D

senin hoparlörler bagajdamı hala :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ah Mehmet abi birde şu direksiyon kumandası konusuna çare bulabilsen öyle güzel olacak ki,sana mısır çarşısından kasa kasa envai domates biber fideleri alıp göndereceğim sözüm söz:))

Bunu Oktay yapacak...

Olmadi. En iyisi Mehmet Beyi beklemek.

Oktay Bey, VSS konusunda semaya baktim, radyoya baktim, kablolara baktim, yapamayacagima kanaat getirdim.

İlk önce radyoya geçiyorsunuz

- AM/FM tuşu ile birlikte MENU tuşuna 3 saniye basınız. Kısa bir bip sesi duyulur ama bir değişim olmaz.

-BACK tuşuna basıp biraz beklenince ilgili menüye girilir. Bu anda Low Eq belirir ekranda.

- Ses ayar düğmesinin iki yanında yer alan < > tuşlarına basılarak ayarlayacak menünün üzerine gelinir ve sağ tarafta bulunan radyo frekansı dönebilen düğme yardımıyla değiştirilir ve yine aynı düğmeye basılarak ayarı kaydedilir.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Bunu Oktay yapacak...

İlk önce radyoya geçiyorsunuz

- AM/FM tuşu ile birlikte MENU tuşuna 3 saniye basınız. Kısa bir bip sesi duyulur ama bir değişim olmaz.

-BACK tuşuna basıp biraz beklenince ilgili menüye girilir. Bu anda Low Eq belirir ekranda.

- Ses ayar düğmesinin iki yanında yer alan < > tuşlarına basılarak ayarlayacak menünün üzerine gelinir ve sağ tarafta bulunan radyo frekansı dönebilen düğme yardımıyla değiştirilir ve yine aynı düğmeye basılarak ayarı kaydedilir.

Hallettim Mehmet bey sagolun.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

mp3 blou player soketine çok benzeyen bi pin sıralaması şeması buldum belkide biliyosunuz ama kumanda ucu tahmin ettigim sol bölümde degilmiş en üst sokette imiş sizdeki modelde bu girişteki pinler mevcutmu?mevcut ise denemelisiniz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Çoklu ürün satışında daha ucuza kalabiliyor :rolleyes: ben 2. ye girecektim 50-60 liraya :p

Abi Mehmet abinin sitesinde zaten pinlerin tablosu var ama ben karşılaştırdım 1-2 si dışında isimler farklı gibi :blink: Bir tane de sen al kumanda yaparsın :) Sonra seri üretimden blaunun parası da çıkar :p

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Oktay, bendeki blaupunkt'un panelin resmini istemiştin..

Buldum resimleri..

Sorun tellerle bağlanan yerde.. Bak bakalım yorumun ne olacak.. ?

dsc00147hk.jpg

dsc00148n.jpg

Servet, bu telli olan bölümü iptal edip, lastikle iletelim veriyi gibi bir yorum yaptı.. Ama risk gördüğümüz için denemedik..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Elime bi tane kelepir dustu bu aletten kablolari ayarladim bagladim ekran isigi calismadi? ilimunation da mi sorun var acaba. Aracin tesisatindan eksi ve arti ilm varken teypte sadece bir adet ilm var? Fikri olan varmi?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elime bi tane kelepir dustu bu aletten kablolari ayarladim bagladim ekran isigi calismadi? ilimunation da mi sorun var acaba. Aracin tesisatindan eksi ve arti ilm varken teypte sadece bir adet ilm var? Fikri olan varmi?

MTK, niye gavurca konuşuyon olm, Mehmet bunu anlamaz ki!... :)

İlm ne, Memet..

Al işte. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ekran ışığı orjinalinde gösterge ışık ayarıyla kısılıp açılıyor sanırım. ama blauda bağımsız ondan tek olabilir. Zaten aletin kendi içinde gece gündüz ışık ayarı var. Ama farı açınca geçikmeli tepki veriyor. :shok: farı açıyorsun 4-5 sn sonra ışık değişiyor blauda

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
MTK, niye gavurca konuşuyon olm, Mehmet bunu anlamaz ki!... :lol2:

Turkcesini bilmiyorum ki :)

ekran ışığı orjinalinde gösterge ışık ayarıyla kısılıp açılıyor sanırım. ama blauda bağımsız ondan tek olabilir. Zaten aletin kendi içinde gece gündüz ışık ayarı var. Ama farı açınca geçikmeli tepki veriyor. :) farı açıyorsun 4-5 sn sonra ışık değişiyor blauda

Benimkinin isiklari hic yanmiyor. Neyse Ebayden sifirini aldim. Acik arttirmadan 67 dolar kaldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Turkcesini bilmiyorum ki :D

Benimkinin isiklari hic yanmiyor. Neyse Ebayden sifirini aldim. Acik arttirmadan 67 dolar kaldi.

Bozuk olanın ön paneli de bana gönder...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
:D Onunda ekrani bozuk abi sana uymaz.

Ben bunu aldim abi. 60-70 kaliyor genelde. Sifir oldugu icin deger diye dusunuyorum. Birde UK den dreksiyon kumandasini aktif etmek icin zimbirti aldim.

http://cgi.ebay.com/Ford-Bosch-Blaupunkt-C...917166372835296

I want one too. But shipping is higher than the product's price itself. I wish I had someone in the US to buy it on behalf of me and to bring it to Turkiye with him or her. Of course it's better to have it with wheel control kit. What's sad is I do not have anybody in the States. :bambam: I'm soooo fed up with listening music CDs only... Hick... hick...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...