İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Önerileri

Burak Yilma

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Gündüz Can Yılmaz

180 liraya piranha escape 5" almıştım. Hiç sıkıntı yaşamadım, başarsoftun da ömür boyu güncellemesi var. (bir ara hatalı bir güncelleme çıkmıştı, yalan olmasın o zaman bir kaç kez yanlış yere götürmeye kalktı)

Piranha parça kalitesi olarak yetersiz duruyor. Dİğer markaları da bilmiyorum ama artık haritalar güncel, büyük büyük binaların arasında dahi sinyal sorunu yaşanmıyor. Siz bluetooth, trafik akışı vs. gibi özellikleri belirleyip öyle seçim yapın derim çünkü bahsettiğiniz problemleri hiç bir yeni üründe yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ne alırsanız alın hayırlı olsun fakat ekranına çok özen gösterin yoksa benimki gibi süs olmaktan başka bir işe yaramaz!

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

peki tomtom nasıldır benim için temelde iki kıstas var

1. harita ve güncellemeleri hatasız.

2. ekranı ve haritasının kalitesi mesela beni gittiğim istikamette google earthdeki devasa bir haritada küçük bir nokta olarak göstermemeli beni ne bir şekilde belirgin bir şekilde gittiğim güzergahta göstermeli.

Oğuz bey next tavsiye etmiş ama next o kadar iyi mi ki?

Hocam Bülent Tekcan ve Next diye internette bir araştırma yapın. Zaten gidip hemen next alırsınız

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tamer Terzi
(düzenlendi)

merhaba,

navigasyon ihtiyacım sebebi ile bu konu başlığı altındaki yazılanlar ( izahatlar için teşekkür ederim) ve başkaca forumlardaki görüşler neticesinde next 545 almaya karar verdim. Ancak alım kararım sonrasında, dün piyasa araştırmasında, 545 modelinin üretimden kalktığı yerine 535 modelinin yeni versiyonla piyasaya verildiğini duydum,Halen zorda bulunsa piyasada 545 modelin satışıda mevcut. bu konudaki nette yaptığım teknik araştırmamda next in modelleri arasındaki kıyaslamada, diğer özellikleri aynı olduğu ancak aşağıdaki tabloda gösterilen özelliklerinde ise farklılıkar bulunduğunu gördüm,

MODEL LCD Ekran Navigasyon Yazılımı CPU Bluetooth İşletim Sistemi Harita Türkiye Haritası Güncellemesi

NEXT YE_G 515 Çözünürlük: 480x272

16:9 Dokunmatik iGO Primo v2.0.1 (Entegre mp3 çalar SiRFatlasV™ 600+ Mhz YOK Windows CE 6.0 Net (Nisan 2011) Başarsoft 2011.10 Türkiye Haritası

Sınırsız ve Ücretsiz

NEXT YE_G 525 Çözünürlük: 480x272

16:9 Dokunmatik iGO Primo v1.2 SiRFatlasV™ 600+ Mhz YOK Windows CE 6.0 Net (Nisan 2011) Başarsoft 2011.03 Türkiye Haritası

Sınırsız ve Ücretsiz

NEXT YE_G 535 Çözünürlük: 480x272

16:9 Dokunmatik iGO Primo v2.0.1 (Entegre mp3 çalar) SiRFatlasV™ 600+ Mhz V1.2, Class 2, HFP ile Windows CE 6.0 Net (Nisan 2011) Başarsoft 2011.10 Türkiye Haritası

Sınırsız ve Ücretsiz

NEXT YE_G 545 Çözünürlük: 800x480

16:9 Dokunmatik iGO Primo v1.2 SiRFatlasV™ 533+ Mhz V1.2, Class 2, HFP ile Windows CE 6.0 Net (Nisan 2011) Başarsoft 2011.03 Türkiye Haritası

Sınırsız ve Ücretsiz

nihayi olarak, bu konu başlığında edindiğim bilgi neticesinde next 545 alma kararımda etkin olan;

- navigasyon yazılımı nın iGO Primo v1.2 olması ve diğer yazıılmılara göre üst versiyon olması (en önemli unsur),

- ekran çözünürlüğünün 800* 480 olması,

- Bluetooth özelliğnin mevcut olması,

Yeni model 535 şeklen hoşuma gitti, ekran çözünürlüğünün 480*272 ye düşürülmesi tarafımdan çok önem taşımamakta fakat yazılımının daha önce hiç fikrim olmayan iGO Primo v2.0.1 (Entegre mp3 çalar) versiyon olması beni tedirgin etti. iGO Primo v1.2 versiyonunun daha üstümüdür bilmiyorum ?

burada görüş beyan eden arkadaşlardan iGO Primo v2.0.1 (Entegre mp3 çalar) hakkında fikirlerine ihtiyacın var,

sizce 545 mi (üretimden kaltığı söyleniyor) yoksa 535 mi alınmalı?

şimdiden tüm görüş ve önerileriniz için tşk ederim.

konuyla ilgili yavuz selim beyinde aldığı 545 modeline ilişkin kullanım sonrası görüşlerinide öğrenmek isterim. tşk.

Yrıca

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

markaya modele takılmayacağım...

5 inç olacaksa çözünürlük en az 800x480 olsun..

harita mutlaka başarsoft olsun

Next'in ilk çıkardığı cihazlardan birisini kullanıyorum ve hala yeni bir cihaz alma ihtiyacı hissetmiyorum..

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Süleyman Can Şahin

hayırlı geceler.. Bir navigasyon cihazı almaya karar verdim . Aradığım özellikler ekran görüntüsü iyi olmalı haritası detaylı olmalı birde radarların yerlerini gösterebilecek özellik olmalı.. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Navitech ;)

kardeş bu radar gösterme özelliği navitechin hangi modelinde var

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Navitech, verileri nextten araklar...

İyisimi next alın :D

mehmet abi hangi modelini tavsiye edersin netten sipariş vereceğim şimdi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

5 inçi geçmeyecek şekilde, 5 inç olacaksa, 800x600 çözünürlükte, sınırsız haritası olan ve ihtiyaçlarına göre seçeceğin herhangi bir modelini seçmelisin..

Her modelde donanım farklı.. ihtiyaçlarını iyi belirlemelisin..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

5 inçi geçmeyecek şekilde, 5 inç olacaksa, 800x600 çözünürlükte, sınırsız haritası olan ve ihtiyaçlarına göre seçeceğin herhangi bir modelini seçmelisin..

Her modelde donanım farklı.. ihtiyaçlarını iyi belirlemelisin..

Abi benim en büyük ihtiyacım radar yerlerini göstermesi :biggrin: Bu hangi cihazında var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi benim en büyük ihtiyacım radar yerlerini göstermesi :biggrin: Bu hangi cihazında var

Tüm nextlerde var...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihaz çok güzelmiş.. ben bile imrendim.. Bunun 800x600 çözünürlükte olanı da var mı bakar mısın ?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Cihaz çok güzelmiş.. ben bile imrendim.. Bunun 800x600 çözünürlükte olanı da var mı bakar mısın ?

baktım yok abi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O zaman bunu alacaksın...

585 modeli ile 555'i karşılaştırın..

585 = 800x600

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

O zaman bunu alacaksın...

585 modeli ile 555'i karşılaştırın..

585 = 800x600

585 modeli hepsiburada.comda yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özelden yazdım...

Sen 5 inçlere bakıyorsun.. Ben 4.3 ten büyüğünü almazdım.. gereksiz bence..

Bu sebeple sen seç..

Seçtiğin üründeki tek kusur 5 inçe göre çözünürlüğün düşük oluşu... Sorun etmezsen al..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Özelden yazdım...

Sen 5 inçlere bakıyorsun.. Ben 4.3 ten büyüğünü almazdım.. gereksiz bence..

Bu sebeple sen seç..

Seçtiğin üründeki tek kusur 5 inçe göre çözünürlüğün düşük oluşu... Sorun etmezsen al..

Abi ben internetten alacağım oradada hep 5 inçler var özellikle 5e bakmıyorum hatta yeni farkettim :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bu cihaz

Akbank mtv kampanyasıyla 199 TL inceleyin derim...

hocam nextte karar kıldım ama model olarak daha karar veremedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...