İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Önerileri

Burak Yilma

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
bunlarda harita silinirse nasıl yüklenir?

1-Naviextras'a bağlanılır, yeni harita indirilir..

2-Yedek mutlaka alınmış olmalıdır, yedek olduğu gibi geri yüklenir.. Çalışma mantığı flash bellek gibidir.. Yani, kopyala yapıştır..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ben piyasayı çok araştırmadan, benden bir ay önce araştırma yapıp Navitech QX B432'de karar kılan bir arkadaşımın tavsiyesi ile aynı cihazı aldım. Ancak sonradan bu cihazların hepsi benzer donanımsal özelliklere sahip, Windows Embedded CE 5 ya da 6 işletim sistemi kurulu ve arayüzleri markalarına göre özelleştirilmiş cihazlar olduğunu farkettim.

Burada da, cihaz içinde gelen navigasyon yazılımı genel olarak fark oluşturuyor. Benim cihazımda I-GO Primo var, genel olarak memnunum. Ama diğer arkadaşlar gibi ben de, navigasyonu kullanırken mp3 çalar moduna ya da araç kiti moduna geçemiyorum, bu da özelliklerin verimsiz olmasına sebep oluyor.

Cihazların üzerinde bazı yazılımsal değişiklikler yaparak kullanıma daha uygun hale getirmek mümkün (windows arayüzüne ulaşarak) ancak bu tip değişiklikler de cihazın garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olabilir. Hatta ne yaptığından emin olmadan yapılabilecek değişiklikler, cihazın bir daha açılmamasına da yol açabilir.

Yine de şimdiki aklım olsa, açıkçası Ebay üzerinden Çin'den daha uygun bir fiyata bir cihaz alır, üzerinde istediğim değişiklikleri uygular ve çok daha verimli kullanırdım.

tarihinde Mustafa Yenig tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersen Tapan
http://www.bimeks.com.tr/urun/117798/piran...bluetooth-.aspx

http://www.vatanbilgisayar.com/piranha-fug...aspx?I_ID=47028

Bu iki cihaz asrasında kaldım aralarındaki farklar

5 inc olanda AV-İN var,TMC diğer tüm özellikleri aynı gördüğüm kadarıyla burada fiyatlar aynı görünüyor ancak 4,3 inc olan 169 tl

Geçen hafta benim navigasyonda yazılımsal olarak bozuldu bende kızdım yenisini alacaktımki nasıl yapılacağını buldum ve almama gerek kalmadı..

Ama 2-3 gün epey araştırdım evoque de karar kılmıştım.. :D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Ersen aradaki farklar sadece TMC ve av-in bir de tabi ekran farkı var kimi 5 iyi olur diyor kimi de 4,3 daha iyi diyor kafam karıştı arada fazla fiyat farkı yok aslında gidip next 545 alacağım ama 3 sene sonra piranhalar ücretsiz güncellemeye devam ederse next ısrarla ücretsiz güncelleme vermeyeceğim diyor

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ersen aradaki farklar sadece TMC ve av-in bir de tabi ekran farkı var kimi 5 iyi olur diyor kimi de 4,3 daha iyi diyor kafam karıştı arada fazla fiyat farkı yok aslında gidip next 545 alacağım ama 3 sene sonra piranhalar ücretsiz güncellemeye devam ederse next ısrarla ücretsiz güncelleme vermeyeceğim diyor

Piranha güncelleme konusunda bonkör davranmaya başladı ve tercih sebebi oluyor.. Benimki geçtiğimiz yılbaşında doluyordu güncellemesi 1 yıl daha uzatmışlar..

Ekran olarakda 4.3 yeter bence; sarjı daha uzun gidiyor.. Ama av in kullanırım dersen onu al mutlaka, Geri görüş kamerası falan bağlarsın belki :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Piranha güncelleme konusunda bonkör davranmaya başladı ve tercih sebebi oluyor.. Benimki geçtiğimiz yılbaşında doluyordu güncellemesi 1 yıl daha uzatmışlar..

Ekran olarakda 4.3 yeter bence; sarjı daha uzun gidiyor.. Ama av in kullanırım dersen onu al mutlaka, Geri görüş kamerası falan bağlarsın belki :p

Ersen bende navigasyon alacaktım ama NOKİA C-5 cep telefonu alınca vaz geçtim.Cep telefonunda Ovi var.(beleş navigasyon) :D:D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Şahin Bey aslında telefon da alacağım ama sanki hepsinin yaptığı iş ayrı gibi geliyor memnun musunuz telefonun navisinden

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Her alet kendi işini yapsın felsefesini severim :D

Yolda giderken tam dönemeçtesiniz ve o anda telefon çalıyor ; kaçırdınız döneceğiniz yeri gibi gibi sakıncaları oluyor.. :p

Ayrıca bir yakınınız ödünç istediğinde veremiyorsunuz telefon olunca.. :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Her alet kendi işini yapsın felsefesini severim :rolleyes:

Yolda giderken tam dönemeçtesiniz ve o anda telefon çalıyor ; kaçırdınız döneceğiniz yeri gibi gibi sakıncaları oluyor.. :lol2:

Ayrıca bir yakınınız ödünç istediğinde veremiyorsunuz telefon olunca.. :D

Ben aramalara kapatıyorum navi ye alınca. Ayrıca daha 3 ay olmasına rağmen tuşların üzerindeki parlaklık silindi haberiniz ola c-5 kalitesine yakışmıyor. :good1:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Piranha lar da başarsoft kullanıyor İGO8, primo daha iyi diyorlar ancak sanırım bu da işimizi görür :)

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Bu geçtiğimiz Pazartesi günü Garmin Nuvi 1410 aldım. 5" ekranı var ve ömür boyu ücretsiz harita güncelleme desteği ile Başarsoft tarafından sağlanan TR haritası yüklü. Henüz bilmediğim bir yere gitmediğim için öyle ayrıntılı deneme imk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Sabah gittim piranha evoque cihazı aldım orada açmaya çalıştık açılmadı bataryası boşmuş eve geldim şu an şarj oluyor biraz karıştırdım dolunca teste cıkarım artık sanırım evin içinde uydu bulamadı konya da biryer sordum 717 km gösterdi :) hala kendini İstanbul Fatih te sanıyor ilk açılışta upuzun sözleşme cıktı ekranda okumadım ama sonu dikkatimi çekti ihtilaf haricinde Macaristan Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir gibi birşey ne alaka anlamadım sanki 3 kuruşluk şey için dava açmaya macaristan a gideceğiz :)

Yorum bağlantısı
Sabah gittim piranha evoque cihazı aldım orada açmaya çalıştık açılmadı bataryası boşmuş eve geldim şu an şarj oluyor biraz karıştırdım dolunca teste cıkarım artık sanırım evin içinde uydu bulamadı konya da biryer sordum 717 km gösterdi :D hala kendini İstanbul Fatih te sanıyor ilk açılışta upuzun sözleşme cıktı ekranda okumadım ama sonu dikkatimi çekti ihtilaf haricinde Macaristan Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir gibi birşey ne alaka anlamadım sanki 3 kuruşluk şey için dava açmaya macaristan a gideceğiz :good1:

İLk uydu bulması uzun sürebilir. Ben next'te böyle bir sorun yaşamadım ancak arkadaşımın Piranha Hd İnfinity, uzun süre uydu görmedi. Uyduyu bulması uzun sürünce camın kenarında epey bir bekleterek uyduyu görebildi. Daha sonra ise uydu bulma sorunu hiç olmadı. Dün teknosa katoloğunda Goldmaster'ın yüksek çözünürlüklü 5" ekrana sahip modelini gördüm. 269.-TL, blouetooth, ömür boyu güncelleme gibi özellekleri ile oldukça estetikti. Ömür boyu güncelleme önemli bir avantaj. Değiştirmek istesem goldmaster bana cazip gelebilirdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

tesekkür ederim Evren Bey bakalım bu cihazda da bluetooth fm transmitter gibi özellikler var Mehmet Abi ile konuşmuştuk HD almayacaksan 5 inç alma demişti bende 5 inç olsun,HD olsun televizyonu olsun,foto çeksin vs sonu olmadığını düşünerek böyle bir modelle başladım nasıl olsa birkaç seneye bozulacaktır o zaman hem büyük hem HD bir cihaza geçiş yaparız

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Merhaba arkadaşlar dün itibariyle 2011 Fiesta Titanium X Paket (kum gri) aracımı almış bulunuyorum şimdi sıra geldi bu aracı daha fonksiyonel hale getirmeye.

Forumda ve google da çok araştırdım ama bir türlü karar veremedim.İlk olarak navigasyon cihazı almayı düşünüyorum forumu gezdim dolaştım yorumlar çok ilginç Piranha'dan çok memnun olan da var kesinlikle alma diyen de fiyat olarak en uygun olduğu için alınası bir marka fazla bir özellik aramıyorum sadece güncel ve yolumu kaybettirmeyen bir harita olsun bana yeterli.200tl gibi ufak bir bütçe ayırdım. Son zamanlarda navi cihazı alan arkadaşlar ne marka model aldılar

yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

Forumda ilgili konuya devam etseniz ?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...t&p=1181006

Yorum bağlantısı
Eğer Goldmaster almak isterseniz bende %30 indirim için Bonus un verdiği indirim kodu var. Almak isterseniz özelden mesaj atabilirsiniz. Kampanya 20.08.2011 e kadar devam edecekmiş.

Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.

Burak Bey, teşekkür ederim. Benim şu an ihtiyacım yok ancak almak isteyen arkadaşlar için güzel bir fırsat olacaktır. Zaman kısıtlı olduğı için yönetici arkadaşlar bu teklifinizi fırsat ilanlarına taşırsa sayfalar arasında kaybolmadan, ihtiyacı olan arkadaşlarımıza ulaşacaktır konu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Arslan 2

En az 7" ekrana sahip bir navigasyon cihazı arıyorum. navigasyonu kadar film oynatma özelliğinin de kaliteli olmasını istiyorum. çünkü navigasyondan çok uzun yolda bizim prensesi oyalaması lazım, çizgi film vs.. ile. arkadaş piranha marka almış. ama filmlerde sürekli takılma yapıyor.

ekran görüntüsü kaliteli olan, parlama yapmayan, oynatma esnasında takılmayan cihaz önerisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

telefunken gayet iyi parlama yapmıyor görüntü falan donmuyor tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Donması istenmiyorsa, bütçe yukarı çekilecek ve yüksek işlemcili modellere bakılacak.

Mesela Next YE-G 525 633 MHz işlemci var.

cihaz güzel ama. ben en az 7" istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...