İçeriğe Yönlendir

Bosch Lpg Buji Kodları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Forumun bu yönünü seviyorum,ne zaman ne yazmışız,tarihiyle duruyor :D

c.tesi yağını değiştirecektim...

bujiyide değiştireyim dedim ama,gerek yok,bi dahaki yağ değişimine artık :)

Mk2 mondeonun bujisi 30 binde değişiyor.

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Mk2 mondeonun bujisi 30 binde değişiyor.

Söküp bakan usta ayarsız eliyle seramik kısmı çatlatır sa , 3 binde bile değiştirmek gibi opsiyonunuz olabiliyor  :D tecrübe edilmiş bir vakadır :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Söküp bakan usta ayarsız eliyle seramik kısmı çatlatır sa , 3 binde bile değiştirmek gibi opsiyonunuz olabiliyor  :D tecrübe edilmiş bir vakadır :)

Ben bir önceki takımı 40 binde değiştim. Çıkanların fotoğrafları da vardı, bulursam eklerim. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Musa Yıldırım mondeo

Merhabalar,

Aracım (mondeo 98 2,0 glx) için; Bosch buji alacağım.

http://www.oto-parca.net/CNGLPG-Buji-0242236574,PR-67.html burdaki bujiler orjinal midir?Yani güvenilir mi?

Ayrıca aracım için orjinal buji kablosunu nereden temin edebilirim piyasada çok motorcraft var.Bu konuda da aracımda çok problem yaşadımç

Bu gibi;http://otomert.com.tr/Urun/Mondeo-20-Buji-Kablo-Takimi-1993-1998-ORJINAL-pmu1990.html

Temin edebileceğim bir site veya parçacı varsa yazabilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ayhan Kangal
(düzenlendi)

Mehmet bey merhaba. benim araç 2004 mondeo ghıa x lpg li. birkaç gündür silkeleme sorunu var. 1,5 yıl kadar önce de bu sorun olmuştu. buji,kablolar ve bobin değişmişti ama %100 düzelmedi. şimdi 26000 km yi aşkın yol yapmışım yine araç sallanıp duruyor. yolda giderken bi yer kopacak diye korkuyorum. :) ben yine bu üçlüden şüpheleniyorum. siz ne dersiniz. zaten forumda değişim yapılırken her üç parçanın birden değişmesi gerektiği de yazıyor. demek ki arızalı olan diğerini de bozuyor. sizce bu parçaların hangisini almalıyım, mesela bosch bujimi, orjinal bujimi olmalı. yada bosc bujı ile orjınal ford bujı kablosu kullanılabilirmi ve bobin de hangisi olmalı gibi konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

tarihinde Ayhan Kangal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinal kablo ile bosch buji kullanılabilir.. 

Kabloyu orjinal alın.. 

Bujiyi doğru alın ve değiştirin.. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Kangal
(düzenlendi)

Orjinal kablo ile bosch buji kullanılabilir.. 

Kabloyu orjinal alın.. 

Bujiyi doğru alın ve değiştirin.. 

teşekkür ederim. peki bobin hangisi olmalı acaba. bosch mu orjinal olanmı? sanırım bobin takılırken orjinali değildi. Bujileride sizin linkte belirttiğinizden (CNG/LPG Buji (0242240656) alırım.

Bide buji kablolarını internetten sipariş yerine direk bayiden almalıyım galiba. sizde belirtmişsiniz 2. veya 3. kabloda tutturdum diye. bu bakımdan internet taksit sunmasına rağmen biraz riskli galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sponsorumuz onlinefordyedekparca ile görüşün.. Düzgün insanlardır.. Ellerinde orjinal kablo bobin varsa onlardan alabilirsiniz... 

Bu tür parçalar orjinal olmalı... Uzun vadede kar edersiniz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Kangal

10 gün kadar önce Bobin, buji ve Buji kabloları değişti. Bobin ve bujiler bosch. Buji takımı motorcraft. 306+20tl sonucu; silkeleme sorunu ortadan kalktı, şarj dinamosu zaten değişmişti lamba artık yanmıyor, fakat motor rölantide çalışırken hafif şekilde dalgalanma yapıyor. Ama eskisinden çok çok iyi. 

Yorum bağlantısı

10 gün kadar önce Bobin, buji ve Buji kabloları değişti. Bobin ve bujiler bosch. Buji takımı motorcraft. 306+20tl sonucu; silkeleme sorunu ortadan kalktı, şarj dinamosu zaten değişmişti lamba artık yanmıyor, fakat motor rölantide çalışırken hafif şekilde dalgalanma yapıyor. Ama eskisinden çok çok iyi. 

Ben de sordum ancak tek poşet içinde 4 kablo olanından var dediler bana. Sizin aldığınız da bu şekilde mi? Okuduğum kadarıyla en sorunsuz çalışan hepsi ayrı ayrı poşetlenen kablolar. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Kangal

Ben de sordum ancak tek poşet içinde 4 kablo olanından var dediler bana. Sizin aldığınız da bu şekilde mi? Okuduğum kadarıyla en sorunsuz çalışan hepsi ayrı ayrı poşetlenen kablolar. 

sanırım kutunun içinde ve 4 kabloda aynı torba içinde idi. diğerinden hiç bilgim yok.

Yorum bağlantısı
onurdursun

Focus 2 için buji kodu nedir bakım yaptırıcam LPG bujisini deniyeyim diyorum

Yorum bağlantısı
onurdursun
(düzenlendi)

sanırım kutunun içinde ve 4 kabloda aynı torba içinde idi. diğerinden hiç bilgim yok.

banada dün parçacı kırmızı fomoco kutusunda posetsiz şekilde 4 lü set için orijinal dedi 80 lira fiyat verdi tarihinde onurdursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Onur Bey focus2 kodunu bilmiyoruz. Siteden bakın yada en iyisi satıcı firmayı arayın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Kangal
(düzenlendi)

banada dün parçacı kırmızı fomoco kutusunda posetsiz şekilde 4 lü set için orijinal dedi 80 lira fiyat verdi

onur bey focuslarla mondeo aynı bujiyi ama farklı buji kablo takımı kullanıyor olabilir, tam bilgim yok. aşağıdaki linklerden istifade edebilirsiniz, İnternette fiyat karşılaştırabileceğiniz birçok yedek parça sitesi bulmanız mümkün.

1- http://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=309

2- http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186917-buji-ve-buji-kablosu-degisimi/

3- http://www.yedekparcafiyat.com/FOCUS-16-1998-2005-ORJINAL-MOTORCRAFT-BUJI-KABLO-TAKIMI,PR-351.html

4- http://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com.tr/focus-buji-kablo-tk-16-19982005-pid-11695.html

Size bir tavsiye. bu tür ürünler ki özellikle de elektrik elektronikle ilgili olanları kaliteli olmalı. orjinal kullanmanızda fayda var. fomoco, motorcraft, bosch her neyse orjinali yani. yan sanayii ve fiyatı ucuz olanlara çok itibar edilmemeli. şarj dinamosu konusunda tecrübe ettim. Forumda arızalar-nedenleri ve çözümleri konusunda çok tecrübeli arkadaşlar var.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Ersin Özkaya

ya bu lpg bujisi taktırım benzinde de kullanmanın bir zararı olur mu? yoksa bu lpg bujisi takınca sadce lpg de mi kullanmak lazım? birde tam olarak lpg bujisi ile normal buji arasında nasıl bir fark oluyor? artı ve eksileri nelerdir? beim aracımlpg li ama ben normal buji kullanıyorum? lpg bujisi taktırırsam olumlu anlamda katkısı olur mu?(ara ara benzinde de kullanmak sartı ile ).

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus 2 yi bilemem, mondeo motorlarında kullandım ve gördüğüm, düşük devirlerde gücün artması.. 

Benzinde kullanırsanız tüketiminiz biraz falz gücünüz biraz düşük olabilir.. 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Focus 2 yi bilemem, mondeo motorlarında kullandım ve gördüğüm, düşük devirlerde gücün artması.. 

Benzinde kullanırsanız tüketiminiz biraz falz gücünüz biraz düşük olabilir.. 

tşkler mehmet abi. o zaman benim işime fazla gelmez galiba.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Gök

http://www.sanalpazar.com/Bosch-Cnglpg-Gazli-Arac-Icin-Buji-0242240656hr6ki332s-Do__isp16533148

Linkteki üründen 4 adet sipariş verdim..Bujileri değiştirmeyi düşünüyorum..Kodu mondeoya uygun görünüyor,inşallah bi sıkıntı yapmaz..Bu arada,kablolara da el atayım diyorum..Mondeo'nun orjinal buji kablosunu netten satın alabilir miyim?Nedir ne değildir?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serdar Vural

arkadaşlar 2001 fiesta flair 1,25 55,1 var,
bujileri değiştirme zamanı geldi,

ancak aracıma ait hangi bosch marka lpg bujilerinden almam gerektiğini bilmiyorum.

http://bujimarket.com/25425-2001-?orderby=price&orderway=desc
adresinde ngk marka buji var ancak orada da hangi motor numarası benim araca ait ?  :unsure2:

ve bosch mu alayım ngk mi ?

ngk fiyatı oldukça yüksek sanki.

yardımcı olursanız memnun olurum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şener KIRMIZI
(düzenlendi)

Arkadaşlar kirlilik olmasın diye yeni konu açmıyorum . Umarım dikkatinizi çeker.. Ben araca lpg uyumlu Bosch Platinyum iridyum buji alacağım da .. Benim araca uyumlu olan buji hangisi  haç buji var arabada. Zahmet olmazsa  işin ehli biri uyumlu olan bujiyi bulabilirmi .. Bosch Pltinyum iridyim Lpg bujisi.. Araç Mondeo 3 2007  2000 motor ghia x

Almak istediğim Buji bu ama uyumlu mu değilmi bilemedim...

aoYOA4.png

tarihinde Şener KIRMIZI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar kirlilik olmasın diye yeni konu açmıyorum . Umarım dikkatinizi çeker.. Ben araca lpg uyumlu Bosch Platinyum iridyum buji alacağım da .. Benim araca uyumlu olan buji hangisi haç buji var arabada. Zahmet olmazsa işin ehli biri uyumlu olan bujiyi bulabilirmi .. Bosch Pltinyum iridyim Lpg bujisi.. Araç Mondeo 3 2007 2000 motor ghia x

Ilk mesaja baktınız mı?
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Arkadaşlar kirlilik olmasın diye yeni konu açmıyorum . Umarım dikkatinizi çeker.. Ben araca lpg uyumlu Bosch Platinyum iridyum buji alacağım da .. Benim araca uyumlu olan buji hangisi haç buji var arabada. Zahmet olmazsa işin ehli biri uyumlu olan bujiyi bulabilirmi .. Bosch Pltinyum iridyim Lpg bujisi.. Araç Mondeo 3 2007 2000 motor ghia x

aoYOA4.png

Bende var abi sifir hic kullanmadim 90 tl civari birseye almistim. Talep edersen uyguna birakirim sana...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...