İçeriğe Yönlendir

Bosch Lpg Buji Kodları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Misafir

Dayanamadın değil mi :D

Peki performans nasıl?

Valla dayanamadım hocam beni kendinden biliyorsun artık işte :D

Gaza tepki çok güzelleşti diyebilirim. Alt devirlerden başka deneme şansım yok malum :) Haftaya samsuna giderken inşallah. Ama ciddi ciddi motor bir sessizleşti yav :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Zaten en büyük avantajı düşük devirlerde ki performansı.

Ben de sonunda şarj dinamosunun orjinalini aldım fiyat soylemim. Sesten kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten en büyük avantajı düşük devirlerde ki performansı.

Ben de sonunda şarj dinamosunun orjinalini aldım fiyat soylemim. Sesten kurtuldum.

Fiyatı söylemim derken abi :) Uyguna aldın sanırım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motorun sessizleşmesi normal...

Alt devirler canlanacak...

Yorum bağlantısı
Misafir

Motorun sessizleşmesi normal...

Alt devirler canlanacak...

Emmi sağolasın sevindim psikolojik olmamasına :)

200 kmlik bujinin böyle kararması normal mi Emmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bujinin kararması normal..

Hayır normal değil diyeceğim... şimdi rektefiyeye kadar götüreceksin... :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bujinin kararması normal..

Hayır normal değil diyeceğim... şimdi rektefiyeye kadar götüreceksin... :p

Sanırım benim kafanın bir rektefiyeye ihtiyacı var Emmi :crazy::D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sanırım benim kafanın bir rektefiyeye ihtiyacı var Emmi :crazy::D

Iyi bir usta varsa benim için de pazarlık yap :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Iyi bir usta varsa benim için de pazarlık yap :D

Canıma minnet grup indirimi alırık :D:D

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Valla dayanamadım hocam beni kendinden biliyorsun artık işte :D

Gaza tepki çok güzelleşti diyebilirim. Alt devirlerden başka deneme şansım yok malum :) Haftaya samsuna giderken inşallah. Ama ciddi ciddi motor bir sessizleşti yav :unsure2:

Hocam valla durum dururken masraf çıkartacaksın yine başıma(sustalı anahtarı hatırlatırım) :p :p :p , daha 3000-3500 km oldu motocraft bujileri takalı... :vurduvara:

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam valla durum dururken masraf çıkartacaksın yine başıma(sustalı anahtarı hatırlatırım) :p :p :p , daha 3000-3500 km oldu motocraft bujileri takalı... :vurduvara:

:crazy: Bana da Mehmet hocam bulaştırdı :D

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yeni değiştirdim ben aslında.

Yoksa alıp denerdim.

Siz alın ben denerim... :seytan:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ben hepinizin yerine aldım denedim :D

Ben almadan denemeye çalışıyorum :fisir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okan İmecik

bugun itibariyle 98 mondeo 2.0 aracıma bosch lpg bujisi taktım.ilk izlenimim araba dusuk devirlerde daha az gaza basmaya ıhtıyac duyuyor.buda tamamen yakıtın dusecegı ve cekısın artacagı anlamına gelıyor bıraz kullandıktan sonra ızlenımlerımı paylasırım...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Burak Yaşar Gül

2 Gün önce yetkili servisten 2006 model Lpg' li Mondeo için orjinal bobin buji kablosu ve buji takımı aldım. Servis bujilerin tırnak aralığını 0.8'e indirdi bunun bobine ve kabloya zarar verdiğini bazı yorumlarda okudum. Bunun gerçekten araca bir zararı varmı, tırnak aralığının en ideal ve orjinal ölçüsü kaç acaba?

Yakın zamanda 3500km gibi bir uzun yolumuz var aracın çekişi ve yakıtı daha iyi olması için hiç tereddüt etmeden yorumlara dayanarak Boschun Lpg Bujilerinin kullanıldığını ve memnun kalındığını öğrenince bende dün Öziş otomotivden 024 224 0656 Kodlu bujiyi sipariş verdim tırnak aralığını sorduğumda orjinal olarak 0.9 olduğunu ve ayarının değiştirilmemesinin gerektiğini söylediler. Bosch bujilerinin ideal tırnak aralığı kaç olması gerekir aldığımız gibimi takmalıyız? Birde bujileri veya tırnak aralıklarını değiştirdikten sonra lpg kalibrasyonu yaptırmalımıyız? Bu konularda yardımcı olursanız memnun olurum;

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orijinal bujilerde tırnak aralığı değiştirmek bir işe yaramıyor...

Bosch lpg bujilerini aldığınız gibi takmalısınız... Ben değiştirdim ve memnun kalmadım.. Sonra tekrar orjinaline döndürdüm..

Ayrıca yanlış aklımda kalmadı ise, tırnak aralığı 0,9 değil 0,7 mm..

Yorum bağlantısı
Burak Yaşar Gül

Teşekkürler Mehmet Abi bakalım İnşallah olumlu sonuç alırım. Motorcraftlarıda yanıma alacam ama onların tırnak aralıklarını orjinal ölçülere döndürmek istiyorum. Konularda bulamadım sizin fikriniz varmı. Veya 0.8 mm olmasının araca bir zararı olurmu?

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Bence bujilerle fazla oynamayın birkaç usta focus 1 orjinal dışında bujiyi sevmiyor demişti.Bosch lpg bujilerinin artısı performans açısından çok iyi yalnız benim bobin kısa süre sonra gitmişti.Bujiden olduğunu düşünüp bujileri çıkardım.Şimdi orjinali var üzerinde.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Kaya

Ne zaman aldım,ona bi bakmak lazım,hatırlamıyorumda :)

İki yağ değişimini dikkate al.:rolleyes:
Yorum bağlantısı

Forumun bu yönünü seviyorum,ne zaman ne yazmışız,tarihiyle duruyor :D

Hakan LPG bujilerini taktırmış. Bana demediği laf kalmadı. Niye bunu daha önce bana aldırmadın. Bu nasıl bir buji. Ya kesinlikle inanmıyordum böyle olacağına. Bu imkansız diyor. Araç ciddi anlamda performans artışı oldu diyor. Hala inanamıyor. 2 viteste araç hantal kalkar orada bile çok rahat kalkıyor dedi.  :D

c.tesi yağını değiştirecektim...

bujiyide değiştireyim dedim ama,gerek yok,bi dahaki yağ değişimine artık :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...