İçeriğe Yönlendir

Mini 0801. Araç Içi Kamera.

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Olgu sebep oldu ve iki adet sipariş ettim. ( 25-11 ) Gönderi çok hızlı. Karaköy'den anca bu sürede gelirdi. Cihazın teknik özellikleri yeterli. Sesli kayıt yapmadım henüz. Gece çekimleri, değişken iklim şartları gibi çekimlerimi burada paylaşacağım.

1080 p kayıt,

G-sensör,

Gps,

32 gb destek,

Ekranda lazım gelen tüm bilgilerin görülmesi v.s.

XzQFR5Pl.jpg

UWmYJRbl.jpg

Aşağıdaki link ise hafıza kartı sıkıntısı çekenler için biçilmiş kaftan..

http://www.foxoffer.com/mini-0801-ambarella-a2s60-1080p-car-dvr-with-gps-logger-p-629.html#.UsU4EdJdVmw

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Montajı bitirdim,

Çakmaklığa takılan güç kaynağına gerekli işlemler yapıldı.

xCEombjl.jpg

DQDVbICl.jpg

Ipckvknl.jpg

AJY5Ex7l.jpg

J1xtJwFl.jpg

Sol direkte kablo kanalı var, harici işlemler için ideal. Kablo salınımı, tıkırtı olmayacak.

eq0BbAql.jpg

Aynanın altında uygun yere konumlandırdım.

fctS6EZl.jpg

moeRuokl.jpg

Panel üzerinde sabit 12 volt'u buldum. Kontaktan bağımsız ( hareket dedektörü için )

ky8Su6Wl.jpg

Bir tek kart kaldı. Onuda aldım mı bakacağız ne meziyetleri varmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

801 ile gelen cd içindeki yazılım bir harika. Video'da yüklüyorum.

Örnek foto

klA2P82.png

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Ekranın solundaki yazılar okunmuyor, piksel yükseltildi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Allah konu gelmiş hemen örnek video Paylaşayım ( Video 1080P dir sol üstteki V: diye geçen km hız göstergesi ) bendeki eski sürüm

0801 kardeşliği başladı   :kutlama:

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bu 0801 de hız gösterme işlemi opsiyonel mi sabit mi?, hareket sensörü ne kadar mesafeden algılıyor? Yani otoparkta komşu aracına binerken çalışacak mı? Fiyatı ne kadar?

Yorum bağlantısı

Adam son sapağa (viraj değil sapak!! yani sokağa döner gibi!!) 75 km/h ile girdi, kaldırıma 40 km/h ile çıktı :shok:

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Yurt dışından kamera alacak arkadaşlara sesleniyorum , alırken banada haber verin banada alalım :flowers:

Veya Canım Servet abicim 2. kamera kullanılmayacaksa bana satsana :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Servet Olgu ile senin yüklediğin videolarda tam ekran dikkatle bakıldığında netlik farkı görülüyor. Yani Olgu'nun yüklediği video daha net görünüyor. Bunun sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yurt dışı bir paket daha 15 dk önce geldi :) Kaliteli TElefon şarj kablosu. Kaliteli markalı bu kablo Türkiye'de 25 tl den aşağı değil. Tanesi 8 tl ye geldi 5 tane aldık kız kardeşimle. Eve işe araca her yere lazım :p Sahibinden comda satılan 5 tl ye ucu incecik hemen bozulan ürünlerden değil.

Yurtdışı ürünümü yollamazlar paramı çalarlar diyenler sizin için bu videolar :)

http://www.aliexpres...1165450228.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet Olgu ile senin yüklediğin videolarda tam ekran dikkatle bakıldığında netlik farkı görülüyor. Yani Olgu'nun yüklediği video daha net görünüyor. Bunun sebebi nedir?

Abi, 1080 olarak izleyince çok net oluyor ama youtube 1080 olarak açmıyor, anlamadım bende

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Mükremin bey Işık. Güneş çok etkili. Birde sizi Youtube çok yanıltıyor aynı videonun orjinal dosyasını Usb bellek ile LCD bir tv den oynatsanız görüntü en az abartmıyorum yüzde 50 netleşiyor.

Servet Bey çekimlerinizin Dropbox linklerini de paylaşın ilerde

Youtube yanıltmasın netlik katili kendisi  :fiuw:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Abi, 1080 olarak izleyince çok net oluyor ama youtube 1080 olarak açmıyor, anlamadım bende

Çekim ayarları filan?

İki videoyu da 1080  p izledim. Servetin kayıttaki netlik bozulmasını şöyle izah edebiliyorum.

1. Arabanın camı pis, biraz temiz olsa neredeyse videonun başlangıcındaki  TIR'ın kapısındaki tel no.ları bile okuyabilecektim.

2. Güneş çok ters bir açıdan geliyor, her türlü ışık olumsuzluğu mevcut.

3. Araba çok hızlı gittiği için kameranın hızı yetişemiyor. :kihkih:

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Servet bey bu sorun tarayıcıdan kaynaklı. FireFox ile sizin videoyu açıp kalitesini 1080P yaparsanız o zaman sıkıntı yok. Google Chrome Tarayıcı ile 1080P ye Youtube videolarını çevirmek için geri al baştan başlat bir dünya sıkıntı ile uğraşmalısınız.

Çekim ayarları filan?

Bakın bunu indirip izleyin Mükremin bey. Aylar önce bu kamerayı ilk satın aldığım gün çektiğim  video. 42 mb az yer kaplıyor. 

https://www.dropbox.com/s/icm92r0g3d6igli/0801_Lal.rar

Unutmadan video Ts. uzantılı olduğu için "Ace Player HD" programı ile açılır. Diğer programlarda GOM player vs. sıkıntı yaratır. Bilgisayarda Codekler tam olmalı.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Servet bey bu sorun tarayıcıdan kaynaklı. FireFox ile sizin videoyu açıp kalitesini 1080P yaparsanız o zaman sıkıntı yok. Google Chrome Tarayıcı ile 1080P ye Youtube videolarını çevirmek için geri al baştan başlat bir dünya sıkıntı ile uğraşmalısınız.

Bakın bunu indirip izleyin Mükremin bey. Aylar önce bu kamerayı ilk satın aldığım gün çektiğim  video. 42 mb az yer kaplıyor. 

https://www.dropbox.com/s/icm92r0g3d6igli/0801_Lal.rar

Unutmadan video Ts. uzantılı olduğu için "Ace Player HD" programı ile açılır. Diğer programlarda GOM player vs. sıkıntı yaratır. Bilgisayarda Codekler tam olmalı.

Tamam, hepsini izledim. Son gönderdiğin videodaki dünya tatlısı hanımefendi zaten güzel, onun konu mankeni olduğu bir video tabi ki net olacak. :)

Netlik, hareket ne kadar hızlıyla o kadar sıkıntılı oluyor, 80 km/h ile giden bir araç içindeki kameradan karşıdan aynı hızda gelen bir aracın plakasını okumaya çalışıyoruz. Yani 160 km/h hızla gelen bir objeyi net bir şekilde yakalamasını istiyoruz, bence normal.

Son iki sorumun cevabını alamadım.

Bu cihaz TR.ye kaça geliyor? ve hız bilgisini silebiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

abi dolar bazında kaliteli en ucuz cihaz 80 doların üstünde.

hız bilgisini benim eskide gps antenini çıkarınca hız kayıtlarda görünmüyor, bunda durum nasıl bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Olgu x3000 de youtubeye attığım videolarda gözükmüyor. :D

ayrı bir ayarıda yok,  801 menüsü sanırım baya fonksiyonlu.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

bu kadar konuşulmuş :D rakam neden yazılmamış almak isteyen arkadaşlar için

Kargo dahil 95.45 $

http://m.aliexpress.com/item/975122287.html

Gönderilen Resim

Olgu x3000 de youtubeye attığım videolarda gözükmüyor. :D

ayrı bir ayarıda yok, 801 menüsü sanırım baya fonksiyonlu.

Evet abi ama servet bey'in menüleri paylaşması daha iyi olur. Bendeki kamera çok eski sürüm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...