İçeriğe Yönlendir

Mini 0801. Araç Içi Kamera.

Servet Aydın

Recommended Posts

Ali Gürsoy

Kameranın konumu itibarı ile aynanın dibini çeker olmuş :) Onu biraz farklı bir yere takmayı düşünebilirsiniz. :yes:

Doğru diyorsunuz . Sökünce o yapışkan özelliğini yitirir herhalde . Yedeği var gerçi .

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Doğru diyorsunuz . Sökünce o yapışkan özelliğini yitirir herhalde . Yedeği var gerçi .

Tecrübe ile sabit yitirmiyor :) Ben ön camdan arka cama almıştım cihazı zamanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Tecrübe ile sabit yitirmiyor :) Ben ön camdan arka cama almıştım cihazı zamanında.

Bunu duymak güzel oldu :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi , 6-7 km daha düşük gösteriyor . 130 km'lere çıktığında 140 km ile gidiyordum .  Normalden daha mı hızlı gösteriyor ?

gps doğruyu ölçer daima. Sorun yok :)

Sol şeritte gideceksen,Böyle gidiceksin :D

Hakkını vereceksin yolun :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

gps doğruyu ölçer daima. Sorun yok :)

Hakkını vereceksin yolun :f1:

Aynen öyle.

Adamımsın :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Dün akşam kamerayı video çıkışından teybe bağladım ama kablo kalabalığı olmasın diye sesi taşımadım. Bu bağlantı esnasında kameranın video çıkışının üst kısmında olmasının bir dezavantaj olduğunu farkettim. Eğer kameranın çevresinde özellikle üst bölgesinde ayna kapağı vs. gibi birşey varsa video çıkışının bir yere çarpmaması için biraz daha aşağıda monte etmek gerekiyor.

Bu arada şarj adaptörüne artı ve eksi kablolarını lehimlerken, gidip boştaki girişi seçmişim. Servet Bey'in eklediği resimde anlatmak gerekirse, adaptörün üzerinde beyaz kablonun lehimlendiği ayaklardan iki tane var ve maalesef bir tanesi boşta. Ben için açıp bakmadığım ve evde denemeyip, denemeyi arabaya bıraktığım için maalesef çok sonra farkettim :) Bu çalışmayı yapacaklara ön bilgi olsun.

xCEombjl.jpg

Video girişi ile ilgili küçük bir problem de mevcut. Giriş jakını sonuna kadar taktığımda maalesef görüntü alamıyorum. Tam takıp sonra 2-3mm kadar geri çekince görüntü ekrana geliyor. Tabii bu durum benim kamerama ya da kullandığım giriş jakına özel bir sorun olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Dün akşam kamerayı video çıkışından teybe bağladım ama kablo kalabalığı olmasın diye sesi taşımadım. Bu bağlantı esnasında kameranın video çıkışının üst kısmında olmasının bir dezavantaj olduğunu farkettim. Eğer kameranın çevresinde özellikle üst bölgesinde ayna kapağı vs. gibi birşey varsa video çıkışının bir yere çarpmaması için biraz daha aşağıda monte etmek gerekiyor.

Bu arada şarj adaptörüne artı ve eksi kablolarını lehimlerken, gidip boştaki girişi seçmişim. Servet Bey'in eklediği resimde anlatmak gerekirse, adaptörün üzerinde beyaz kablonun lehimlendiği ayaklardan iki tane var ve maalesef bir tanesi boşta. Ben için açıp bakmadığım ve evde denemeyip, denemeyi arabaya bıraktığım için maalesef çok sonra farkettim :) Bu çalışmayı yapacaklara ön bilgi olsun.

Video girişi ile ilgili küçük bir problem de mevcut. Giriş jakını sonuna kadar taktığımda maalesef görüntü alamıyorum. Tam takıp sonra 2-3mm kadar geri çekince görüntü ekrana geliyor. Tabii bu durum benim kamerama ya da kullandığım giriş jakına özel bir sorun olabilir.

Ayaklardan birinin boşta olduğunu duymamıştım önemli bir bilgi paylaşmışsınız çok teşekkürler. 

Şöyle bir parça da kullanılabilir bağlarken :

qk3n.jpgtcaf.jpg2uy7.jpg768p.jpg768p.jpg

Mustafa Bey Belki böyle yatık bir kablo bulabilirseniz video çıkışı daha kullanılabilir hale gelebilir diye düşündüm 

jb03.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kamera 12 volt değil 5 voltla çalışıyor :) Honda servisinde zeki bir arkadaş öyle yaparak 0801 yaktı 1 hafta önce aman dikkat diyim :)

Aynısını bende yapmıştım :(

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Aynısını bende yapmıştım :(

Servis çalışanı elektrikçi yapmış bunu :) normal vatandaş olarak bizler yapınca sıkıntı yok :p

Sen onu boşver çok bilmiş ben amerikadan 360 tl ye mal ettiğim hava temizleme cihazı 120 volt bile bile 220 volt verdim 5 saniye sonra bildiğin patladı :) çok biliyom ya neyse allahtan bi direnç yanmış 35 tl ye tamir ettirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ben hem gündüz hemde gece çekimi içn gayet memnun kaldım. tek takılduğum nokta geniş açısından dolayı olacak ki objeleri uzakta ve ufak gösteriyor..

Örneğin bu video'da köpeğe çok yakın geçtiğim halde, kamerada sanki aramda 10 metre varmış gibi duruyor. birde köpek ufak görünüyor. bildiğim Eşek kadar köpekti :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

jb03.jpg

Aynı yatık kabloyu kullanıyorum Olgu Bey. Ama giriş kısmı biraz daha kalın. Zaten ev - iş arasında kamerayı araç üstünde bıraktığım için sök-tak problemi olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

32 GB sandisk kart kullanıyorum, kayıtlar fena değil.Ancak park halinde çok fazla kayıt yapmakta  ( mesela  bu sabah arabaya geldiğimde dünkü kayıtlar silinmiş ve üzerinde aracın park halinde iken geceden sabaha kadar çekilmiş kayıtları kalmış) motion detect'i kapattım.Bunun dışında kameranın menü ayarları konusunda neler tavsiye edersiniz?Sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

32 GB sandisk kart kullanıyorum, kayıtlar fena değil.Ancak park halinde çok fazla kayıt yapmakta  ( mesela  bu sabah arabaya geldiğimde dünkü kayıtlar silinmiş ve üzerinde aracın park halinde iken geceden sabaha kadar çekilmiş kayıtları kalmış) motion detect'i kapattım.Bunun dışında kameranın menü ayarları konusunda neler tavsiye edersiniz?Sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Devamlı hareket varsa tabi 32 lik kart 5-6 saat arası doluyor normal. Ama Emre bey dikkat edin çektiği voltajı tam bilmiyorum ama aküyü bitirmesin ? Sonra sabah bi basarsınız marş almaz  :fiuw:  Böyle bir parça takmak gerekebilir : Voltaj azalırsa enerjiyi kesiyor. 

http://www.ebay.com/itm/Blackvue-Power-Magic-Pro-Vehicle-Battery-Discharge-Prevention-for-Parking-Mode-/251373697600?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a870a3a40

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Kendi kullandığım Menü ayarları   :)

.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
Gündüz, 

Bol ışık, 

Iphone 5 netliği ile farklı açıdan çekilmiş 2 adet resim.

Mini 0801 kamerasını camda görebilen var mı ? 

Birde dün başıma gelen bir Kör Nokta paylaşıyım adam resmen çıkıyordu üstüme saolsun :) Çay kahve ikram edecektim minübüse 

6d44.jpg

2o6c.jpg

.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçmiş olsun , valla ucuz atlatmışsınız .

Dün akşam İlteber ve Göksel aradı aynı anda beni :) Onun makinada sorun olmuş daha doğrusu hafıza kartı dolunca en eski dosyayı silmeyip hafıza dolu mesajı almış cihazdan . Bana da olup olmadığını sormuştu bende bilmiyorum demiştim . Bu sabah aynı durumu bende yaşadım . Bir ayarı varmıdır acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Geçmiş olsun , valla ucuz atlatmışsınız .

Dün akşam İlteber ve Göksel aradı aynı anda beni :) Onun makinada sorun olmuş daha doğrusu hafıza kartı dolunca en eski dosyayı silmeyip hafıza dolu mesajı almış cihazdan . Bana da olup olmadığını sormuştu bende bilmiyorum demiştim . Bu sabah aynı durumu bende yaşadım . Bir ayarı varmıdır acaba ?

Kulübe hoşgeldiniz Ali Bey :) Ben de benzer bir sorun yaşadığım için yazılım sürümünü düşürme yolunu deniyorum ama henüz çözüm bulabilmiş değilim. Kameramda Olgu Bey'in kullandığına benzer bir MicroSD kart kullanıyorum ve onda bu sorun olmadığı için kullandığı yazılım sürümüne (20130727) geçmek istedim ancak bulamadım. Forumlarda, daha güncel bir sürüm olmasına rağmen 20131026 olan yazılım sürümünde bu problemin ortaya çıktığı paylaşılmış.

Rus forumlarını anlamaya çalışmaktan Rusçam gelişti ama sürümü bulamadım. En kötü ihtimalle ürünü satın aldığım arkadaşlardan talep edeceğim.

Kısaca Class 4 Kingston 32 Gb kart alın .) Konu ile ilgili detaylar.

Biliyorsunuz ben elimde olan kartı kullanmıştım, bu özelliklere uymasına rağmen kart dolduğunda kapanma sorunu mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yabancı forumda özellikle Class 6 Samsung önermişler ama bunuda türkiyede bulmak çok zor.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
(düzenlendi)

Aynı konudan bende muzdaribim, ayrıca Full Hd çekim yaptığımda görüntüler takılıyor kayıtta.Servet Abi'nin aldığı karttan kullanıyorum.Acaba Servet Abi böyle bir sorun yaşadın mı?

tarihinde Emre Gülşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Yabancı forumda özellikle Class 6 Samsung önermişler ama bunuda türkiyede bulmak çok zor.

Ben buldum.. 49TL fiyatı vardı.. Ama almadım işte :)

Ben bu sorunun, Hafıza Kartından olmadığını düşünmeye başladım.. Zira Ali Kardeşim ve Mustafa Bey'de aynı sorunu yaşıyor..

Donma olunca, cihazdan formatlıyorum.. Hafıza kartı dolana kadar sorun yaşamıyorum. Bende çözüm geliştiriyorum. Olmadı önerilen Kington 4 class ve Samsung 6 class'ıda deneyeceğim. Gene olmadıysa, cihazda yazılım hatası olduğu kesinleşecek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...