İçeriğe Yönlendir

Buğranın İşleri

Buğra Höngül

Recommended Posts

Alkolle temizleseydiniz

O kadar vaktim yoktu doğrusu. Geçen ay collinite 476s yapmıştım. Daha onun etkisi bile gitmeden npt attım :)

Yorum bağlantısı

Üst üste tutunmada sıkıntı olmasın diye dedim

Olsbilir çünkü kaportaya sıkarak uygulamak istediğimde hemen akıp gidiyordu :) Pede sıkarak devam ettim bende. Bir daha ki sefere alkolle yaparım artık :)

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Merhaba Buğra Bey, tecrübelerinizden faydalanmak için bir iki sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.

Bu hafta içi Einhell 1100 ile pasta cila atacağım arabama (2004 Fiesta İnci Beyazı) ve de kuzenimin arabası 2010 Hyundai Accent beyaz renk.

Elimdeki Ürünler:

1-Meguiars Ultimate Compound (yarıdan az)

2-Menzerna Heavy Cut Compound 400 (200gr)

3-Scholl Concepts S30 hare giderici(200gr)

4-GTechniq C2V3 Nano koruma (250ML)

5-İzoprobil Alkol (1LT)

6-180 Gr Mavi Kil

7-Befar 150mm Mor Cutting ve Befar 120mm Turuncu Cutting ped

8-Einhell 1100 polisaj makinesi

Amacım Gtechniq uygulayıp biraz uzun süreli koruma sağlamak, fakat Meguiars ile mi başlasam yoksa direkt Menzerna ile mi başlayayım?

Pastayı attıktan sonra S30 ile parlaklık versem Gtechniq'in tutunmasını azaltmış mı olurum?

Uygulama sıralamasını;

1-Yıkama

2-Kil uygulama

3-Durulama

4-Menzerna

5-İzoprobil alkol ile temezleme

6-S30

7-Gtechniq

Şeklinde yapacağım uygun olmayan kısmı varmı?

Birde Hyundai boyası "yapışkan" cinstenmiş sanırım nasıl bir yol izleyip hangi ürünü kullanmak gerekir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

S30 yağlı bir ürün sıralamanızda s30dan sonra ipa ile silin ki koruma ürünü daha iyi tutunsun ayrıca s30 polishtir polish pedide alıp onunla uygulamanız daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Çok teşekkürler cvp için peki ipa ile silersek S30'u kaldırmazmı kaportadan yani boşu boşuna yapmış olmazmıyım?

Yazmayı unutmuşum Befar'ın polish pedi de var eğer uygularsam yumuşak polish pedle yapacağım.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

S30dolgu özellikli menzerna ile çizikleri alacaksınız zaten çok etkisi olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

S30dolgu özellikli menzerna ile çizikleri alacaksınız zaten çok etkisi olmaz

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Muhteşem ikiliyi otomaniaxdan aldım, dün geldi ve hemen uyguladım. Alıştığımız ürünlerden biraz farklıydı npt. Ama kaporta hissiyatı güzel oldu. İlk yıkamada etkisini göreceğim inşallah :)

Şu araba gelsede azıcık gezsek  :D

Yorum bağlantısı

Şu araba gelsede azıcık gezsek :D

Oooo ben bir haftadır bandırmadayım ki kardeşim [emoji1] izinler iptal oldu ya haberin yok mu
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Detaylar daha detaylı olsun diye würth boya ölçme cihazı aldık :)

Son eksikte tamamlandı desene, hayırlı olsun kardeşim  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Semih İzgi

Detaylar daha detaylı olsun diye würth boya ölçme cihazı aldık :)

Benimki kargoda kayboldu :(       Hayırlı olsun kardeşim kutudan klavuz metalleri çıktı mı acaba?   Benim aldığımda klavuz metal yok aracın kaportasını nasıl tanıtacağım bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benimki kargoda kayboldu :(       Hayırlı olsun kardeşim kutudan klavuz metalleri çıktı mı acaba?   Benim aldığımda klavuz metal yok aracın kaportasını nasıl tanıtacağım bilmiyorum :)

Üzerinde kaplama/boya olmayan bir demire fe yi, alüminyum bir parçaya da nfe yi tanıtarak kalibrasyonu yapabilirsin ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Üzerinde kaplama/boya olmayan bir demire fe yi, alüminyum bir parçaya da nfe yi tanıtarak kalibrasyonu yapabilirsin ;)

Tamam abi öyle yapacağız artık. önce bir ulaşsın da. 2 ay oldu kayıplarda. Tedarikçiye sorun bildirdim bakalım.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhaba arkadaşlar işyerinden bir arkadaşımın siyah Honda civic aracına işleme devam ediyorum bir video çekeyim dedim sonax cutmaxide deneme imkanı buldum cutmax gerçekten başarılı bi ürün video çözünürlüğü yüksek yükledim ayarlardan ayarlayabilirsiniz

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Merhaba arkadaşlar işyerinden bir arkadaşımın siyah Honda civic aracına işleme devam ediyorum bir video çekeyim dedim sonax cutmaxide deneme imkanı buldum cutmax gerçekten başarılı bi ürün video çözünürlüğü yüksek yükledim ayarlardan ayarlayabilirsiniz

Eline sağlık fark dağlar kadar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Boya harelenmemiş.  Hareyi siyaha boyamışlar. .   Kardeşim eline sağlık cut güzel olmuş, bu seviyeye çekmek için kaç mikron incelme yaptın?

ilk ve son ölçüm değerleri neler? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...