İçeriğe Yönlendir

Acemisine Detay Malzemeleri Tavsiyeleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Bende soru sorulursa yardımcı olurum elimden geldiğince işte az biraz :)

Buğra abi sendende acemiye pasta cila wax tavsiyeleri alırsak çok iyi olur:)

Ve tabiki ped tavsiyeleri alırsak süper olur [emoji39]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Açıktan Gel ne saklaniyon oralarda [emoji23]

Bu hobide benim değerlendirme kriterlerim genelde 2 tip

Fiyat/performans

Deneme/yorum

Ben muzlu(valet pro carwax) seviyorum mesela başkası sevmez veya karnaubası bol olsun da ömrü varsın az olsun önemli değil arabam ateş etsin(ne demekse):D derse değişir.

Ph dengeli her jant temizleyici kullanılabilir ama ben çilek kokusuyla(valet pro bilberry) veya kokusuz olan (3d safe acid whell cleaner) seviyorum. Herkese aynı ürünü git al diyemem.

Polisaj makinesi aynı otomobil gibi en pahalısı genelde en iyisi oluyor. Bütçeye yettiğince en pahalısını almalı, ben 4 e ayırdım kafamda giriş, orta seviye, prof ve fantazi olarak.

Pedler için şu aralar dünyanın merkezi olan Çorum firması http://www.markamakina.com/sitesini tavsiye ederim, uygun fiyatlıdır, çokça alışverişim oldu.

Elimden geldiğince yardımcı olurum her zaman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Pedler için şu aralar dünyanın merkezi olan Çorum firması http://www.markamakina.com/sitesini tavsiye ederim, uygun fiyatlıdır, çokça alışverişim oldu.

Elimden geldiğince yardımcı olurum her zaman.

Abi bu siteden Orta sert ve Yumuşak ped olarak hangilerini alabilirim ? Ürünlere baktım ama hangisinin hangisi olduğunu anlayamadım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi bu siteden Orta sert ve Yumuşak ped olarak hangilerini alabilirim ? Ürünlere baktım ama hangisinin hangisi olduğunu anlayamadım  :unsure2:

Birçok çeşit tükenmiş görünüyor,

Orta sert diyor açıklamasında

http://www.markamakina.com/befar-befar-plus-cirtli-polisaj-sungeri-beyaz-150x25.html

Yumuşak olan

http://www.markamakina.com/befar-befar-plus-cirtli-polisaj-sungeri-krem-150x25.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Buğra abi sendende acemiye pasta cila wax tavsiyeleri alırsak çok iyi olur:)

Ve tabiki ped tavsiyeleri alırsak süper olur [emoji39]

Araç nedir emrecim şimdi tüm araçlarada aynısı olmuyor kendi uygulamalarımdan f1 f2 2,5 arası vernikte gerçekten fark var mesela mk1 de koyu renk olmasına rağmen verniği yumuşaktı menzerna fg400 fazla bile geldi araçları yazarak eldeki mazemelerinizi değerlendirelim baştan söyleyim markacı değilim bi çok ürün denedim bazıları çok yalan dolan ürün çıkıyor siz yazın ben cevaplarım hep

Ped konusunda gelirsek en sevdiğim pedler lake country pedleri yün pedde ise çinden yanlışlıkla getirip kullandığım pedin üstüne tanımam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Araç nedir emrecim şimdi tüm araçlarada aynısı olmuyor kendi uygulamalarımdan f1 f2 2,5 arası vernikte gerçekten fark var mesela mk1 de koyu renk olmasına rağmen verniği yumuşaktı menzerna fg400 fazla bile geldi araçları yazarak eldeki mazemelerinizi değerlendirelim baştan söyleyim markacı değilim bi çok ürün denedim bazıları çok yalan dolan ürün çıkıyor siz yazın ben cevaplarım hep

Ped konusunda gelirsek en sevdiğim pedler lake country pedleri yün pedde ise çinden yanlışlıkla getirip kullandığım pedin üstüne tanımam :)

Focus 2 panter siyah Buğra vernik boya durumu nasıldır asindiricikik oranı ne olmalı elimde ferace g3 var misal kullanmamı miyim hiç deneme imkanın oldumu çokmu sordum [emoji23]
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Yok estağfurullah da g3 çabuk kuruyor el alışkan değilse verniği çabuk yakarsın artı olarak g3 extra daha iyidir çiziğin durumunada bağlı bazen hare giderici bile yeterli oluyor

Yorum bağlantısı

Bende soru sorulursa yardımcı olurum elimden geldiğince işte az biraz :)

Usta kolay gelsin,benim de bir sorum olacak :)

Yorum bağlantısı

Yok estağfurullah da g3 çabuk kuruyor el alışkan değilse verniği çabuk yakarsın artı olarak g3 extra daha iyidir çiziğin durumunada bağlı bazen hare giderici bile yeterli oluyor

Islatıp kullanmak gerekli sanırım birde düşük devirde video izledim biraz ama menzerna 2500 nasıldır ?
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Usta kolay gelsin,benim de bir sorum olacak :)

Senden para alırım

2500 hare giderici güzel sürdüre sürdüre kullanıma uygun arındırıcılığı bi fg 400 değil tabiki aslında konularıma Yazıyodum sanırım kullandığım mazemeleri :)

Yorum bağlantısı

Senden para alırım

2500 hare giderici güzel sürdüre sürdüre kullanıma uygun arındırıcılığı bi fg 400 değil tabiki aslında konularıma Yazıyodum sanırım kullandığım mazemeleri :) [emoji23]

Para dediğin nedir usta ? Sen yeter ki iste [emoji23]

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Para dediğin nedir usta ? Sen yeter ki iste [emoji23]

Senin canın saolsun :) sor sabaha kadar sor aynısını tekrar sor adımı sor soyadımı sor sor sor :)
Yorum bağlantısı

Senden para alırım

2500 hare giderici güzel sürdüre sürdüre kullanıma uygun arındırıcılığı bi fg 400 değil tabiki aslında konularıma Yazıyodum sanırım kullandığım mazemeleri :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Hani g3 aldım kullanmadım hiç ona göre kullanmayim mi diye sordum :)

Kullanabilirsiniz tanıdığım sıkı detaycı biri vazgeçmiyor g3 extradan mesela tabiki ilk başlarda az baskı pedi kurutmamaya dikkat edin :)
Yorum bağlantısı

Senin canın saolsun :) sor sabaha kadar sor aynısını tekrar sor adımı sor soyadımı sor sor sor :)

Eyvallah kardeşim,bekliyorum seni İstanbula [emoji8]

Yorum bağlantısı

Kullanabilirsiniz tanıdığım sıkı detaycı biri vazgeçmiyor g3 extradan mesela tabiki ilk başlarda az baskı pedi kurutmamaya dikkat edin :)

Teşekkür ederim :) Hakan abi sana da geliyor sıra [emoji2]
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Eyvallah kardeşim,bekliyorum seni İstanbula [emoji8]

Temmuz gibi aksilik olmazsa detay şenliği yapalım orda nargilesi olan arkadaşları bekliyorum olmayanlarda tütün alıp katılım sağlayabilirler :)
Yorum bağlantısı

Pedi kurutmamak için camsil şişesine su koyup sıkmak nasıl olur ?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Pedi kurutmamak için camsil şişesine su koyup sıkmak nasıl olur ?

Aslında ilk başta pedi ıslatmak yerine ben pastaya doyurup başlıyorum her panel arası bende ped çok olduğundan değiştiriyorum olmayan arkadaşlarımız makineyi yüksek devirde çalıştırıp eski diş fırçası yardımıyla temizleyebilirler pede tek fıs su yeterli olcaktır fazlası çamur gibi yapar bolca üstünüze sıçrar
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Buğra abi araç 2012 caddy [emoji4]
Yorum bağlantısı

Temmuz gibi aksilik olmazsa detay şenliği yapalım orda nargilesi olan arkadaşları bekliyorum olmayanlarda tütün alıp katılım sağlayabilirler :)

Her zaman garaj açık ve Rocco team seni bekliyor kardeşim,takımlar ve tütünler hazır sadece ateş diyeceğiz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...