İçeriğe Yönlendir

Acemisine Detay Malzemeleri Tavsiyeleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Ped bu

923a97ad4fb696473c1b35590ae03405.jpg

G3 hareler için fazla kalın değil mi ;)

3m polishing pedi sarı diye hatırlıyorum, mavi ve siyah finishing olmalı

Yorum bağlantısı

G3 hareler için fazla kalın değil mi ;)

3m polishing pedi sarı diye hatırlıyorum, mavi ve siyah finishing olmalı

Çok yumuşak bir ped ama daha yumusagi varmı bilmiyorum bulaşık sungerinden çok daha yumuşak
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok yumuşak bir ped ama daha yumusagi varmı bilmiyorum bulaşık sungerinden çok daha yumuşak

3m pedleri diğer markalara göre daha yumuşaktır.

Yeşil cutting

Sarı polishing

Mavi-siyah finishing diye geçer ama misal 3m cutting ped, diğer markaların polishing pedine denk gelir. Kibardır 3m ler ;)

Yorum bağlantısı

3m pedleri diğer markalara göre daha yumuşaktır.

Yeşil cutting

Sarı polishing

Mavi-siyah finishing diye geçer ama misal 3m cutting ped, diğer markaların polishing pedine denk gelir. Kibardır 3m ler ;)

Yani elimdeki gri 3m ler ile en son cila atmak için kullanmayım Peki hare için hangi pedi almalıyım birde Hem 13mm hem 18 mm ara tabla mevcut hangisi kullanilmali
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
(düzenlendi)

Sağol kardeşim benim Allah razı olsun şu menzerna 2500 den de alayım Bunun için 3m polish ped almıştım gri renk olanından kullanılır mı pasta pedi ile mi yapmalıyım

G3 için değil dert etme kullanabilirsin dediğim üründe

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Buğra Höngül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

G3 için değil dert etme kullanabilirsin dediğim üründe

Menzerna 2500 de kullanabilir im yani sağolasın Buğra bu arada yeğeni opuver [emoji106] [emoji106]
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Mavisi aslında tam 2500 lük ama buda olur aslında bununla 3800 yiğenini öptüm yerine :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yani elimdeki gri 3m ler ile en son cila atmak için kullanmayım Peki hare için hangi pedi almalıyım birde Hem 13mm hem 18 mm ara tabla mevcut hangisi kullanilmali

3m gri ped hangisi bildiğim 3mlerde gri yok, elinle sertliğine bakıp ona göre bi kombinasyon yapabilirsin. ped tabladan 1-2 cm geniş olsun yeterli, azı veya fazlası kullanışlı olmaz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3m gri ped hangisi bildiğim 3mlerde gri yok, elinle sertliğine bakıp ona göre bi kombinasyon yapabilirsin. ped tabladan 1-2 cm geniş olsun yeterli, azı veya fazlası kullanışlı olmaz.

Resim attım ya abi koyu gri renk bilmiyorum siyah diye mi geçiyor acaba

c0441da0b6924f12ab669b383e129750.jpg

Bunun aynısı abi. Pedleri hep büyük alıyorum kenardan 4-5 mm

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Resim attım ya abi koyu gri renk bilmiyorum siyah diye mi geçiyor acaba

Bunun aynısı abi. Pedleri hep büyük alıyorum kenardan 4-5 mm

Elle kontrol et sertliğini diğer pedlerle kıyaslayabilirsin [emoji6]

Yorum bağlantısı

O zaman hare veya ince çiziklerde yetersiz kalabilir. Wax glaze atılır onla

Benim henkel marka kırmızı ped aldım pasta için o sert baya bulaşık sungerinden bir tık sert onunla hare giderici atılır mı ? Pasta pedi de hare giderici için çokmu sert olur
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Benim henkel marka kırmızı ped aldım pasta için o sert baya bulaşık sungerinden bir tık sert onunla hare giderici atılır mı ? Pasta pedi de hare giderici için çokmu sert olur

Biraz sert olur pasta pedi henkel dediğin gibiyse doğrudur henkel kullanmadım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

pasta+cila yapacağım, okudum kafam dahada karıştı (yaşlanıyorum)

el ile (neden bilmiyorum gülme geliyor) yapacak birine pasta cila wax vb mlz için öneriniz nedir ? (araç gümüş gri çizik bol)

Yorum bağlantısı

el ile (neden bilmiyorum gülme geliyor) yapacak birine pasta cila wax vb mlz için öneriniz nedir ? (araç gümüş gri çizik bol)

El ile çizik malesef gideremezsiniz
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hocam Samet abimin dediği gibi el ile çizik gideremezsiniz fakat,

Autoglym Super Resin Polish  (SRP) alıp el ile ovalayarak uygularsanız çok ama çok hafif çizik giderebilirsiniz ve geriye kalan harelenmelerin ise bir kısmı  SRP'nin dolgu özelliği sayesinde kapanacaktır.  Nötr PH şampuan ve muhtelif hızlı cilalar(Sonax BSD veya Autoglym Liquid hard wax) ile desteklerseniz uzun süreli parlaklık ve koruma sağlarsınız.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

tamam makina aldığımı varsayarsam, (elim yatkındır..) koçtaş gibi biryerden neler almalıyım 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

tamam makina aldığımı varsayarsam, (elim yatkındır..) koçtaş gibi biryerden neler almalıyım 

koçtaş yerine direk detailing ürünleri satan bir internet sitesinden alışveriş yapsanız ? hepsiburada sitesinde de makineler mevcut. Dikkat etmeniz gereken şey, mantar tipi cihaz almamanız; minimum 1100  1200 w cihaz almanız.   Cihaz pedleri için ise ilk sayfalardaki uzun yazıma bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ferhat Karaca
(düzenlendi)

Dün hepsiburada 200tl alışverişe 50 tl indirim vardı.Sizin için kazançlı olabilirdi.

tarihinde Ferhat Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Olur internetten vb yerden de alabilirim. Ama bana bir amatorun kotaracagi sekilde liste seklinde verirseniz daha cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Makineyi hiç tutmadıysanız aracın verniğine yazık etmemeniz için çok baskı yapmayın pastayı ped iyi ayarlayın miktar olarak kurutmadan yapın
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Makineyi hiç tutmadıysanız aracın verniğine yazık etmemeniz için çok baskı yapmayın pastayı ped iyi ayarlayın miktar olarak kurutmadan yapın
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

küçük bir açıklama ya ihtiyacım var

pasta->biliyorum

cila->biliyorum

wax->nedir

finish->nedir

cut->nedir

:unsure2:

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

Turtle sealer wax aldım uygulaması kolay 3-4 haftada yeniliyorum ama güneş yanığından ne derece korur arabayı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...