İçeriğe Yönlendir

Fabia Mı Yaris Mi?

Anıl Kocaman

Recommended Posts

Anıl Kocaman

Arkadaşlar annem arabasını değiştirecek fakat arabadan çok fazla anlamamaktayız? Fabia 1.2 tsi style dsg alacaktık ama dsg sorunlu diyorlar. Onun yerine Yaris hibrit cool alsak Nasıl olur yada 60.000 e önereceğiniz otomatik şanzıman araç var mı ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Seat İbiza 1.2 TSİ DSG gayet makul bir araç, seçenekler içine alınabilir.

Yaris hibrit de güzeldir.. Ne kadar kullanılacak bu araç? Şehir içi mi kullanılacak ?

Yorum bağlantısı
Anıl Kocaman

Genel itibariyle şehiriçi yazın şehirler arası olacak. Birde dsgler çok sorunlu diyorlar doğruluğu var mı

En az 10 sene kullanılır Allah kaza bela vermezse şu anki aracın 12. Senesi

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Otomatik B sınıfı alacaksanız, piyasada her zaman müşterisi olan Honda jazz ilk sıraya yazılır, maddi konuda daha makul fiyatta olan yeni seat ibiza 1.0 ecotsi dsg ise 53-54 bin lira civarına temin edebliirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Bence Sertaç beyin aracını değerlendirin full bir araç sıfır sayılır zaten km çok düşük?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bence fabia 1.2 TSI 110 BG motoru ile oldukça tatminkar. DSG şanzıman ile iyi iş görüyor. Hızlanması, durması sürüşü gayet iyi. Yola tutunan, viraj kabiliyeti kendi sınıfında iyi bir araç . donanım olarak hepsinden fazla donanıma sahip. F/P olarak en mantıklı seçim FABIA.

Yorum bağlantısı

Bence fabia 1.2 TSI 110 BG motoru ile oldukça tatminkar. DSG şanzıman ile iyi iş görüyor. Hızlanması, durması sürüşü gayet iyi. Yola tutunan, viraj kabiliyeti kendi sınıfında iyi bir araç . donanım olarak hepsinden fazla donanıma sahip. F/P olarak en mantıklı seçim FABIA.

+1 Fabia.

İç hacim olarak ta daha geniş. Daha modern ve sportif tasarım.

Yorum bağlantısı
Anıl Kocaman

Arkadaşlar bana kalsa ikinci el daha mantıklı ama annem sıfır alır illa

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar bana kalsa ikinci el daha mantıklı ama annem sıfır alır illa . Bu dsgler ile ilgili bilgisi olan var mı? İnternette yazdığı gibi çok sorunlu mu?

2012 sonrası üretilenlerde kronik problemler ortadan kalktı deniliyor. Bu süreden sonra uzun dönem kullanan arkadaş var ise yorum yapabilir. Kullanımına biraqa dikkat eder ve bakımlarını aksatmazsanız çok problem yaşanacağını sanmıyorum. Ama 10 yıl sonra ne olur bilinmez. Forumda Dsg konularına bakabilirsiniz. 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244183-dsg-%C5%9Fanz%C4%B1man/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/284525-dsg-%C5%9Fanz%C4%B1man-nas%C4%B1l-kullan%C4%B1lmal%C4%B1d%C4%B1r/

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-18-bin-km-de-honda-jazz-fun-318380182/detay

Jazz alınacaksa en dolu olan fun versiyonu alınır. yaris de çok pratik bir araç ama jazz diğer hepsinden iki adım önde gider bence. 60k bütçeye en uygun linkteki. fotoları çok güzel çekememiş ancak araç temiz görünüyor 57'ye pazarlık atılır :)

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

-- sıfır olması gerektiğini yeni okudum pardon o zaman hiç düşünmeden yaris hybrid derim. :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben kesinlikle fabia derim DSG nin sorun çıkarma olasılığı şu zamanda en aza indirgenmiş durumda fabiayı inceledim en üst donanımdı çok hoşuma gitti

Yorum bağlantısı
Anıl Kocaman

Normal şartlarda fabia almayı istiyorduk tali dsglerle ilgili yazıları okuyama kadar. Aranızda kullanıpta sorun yaşayanınız oldu mu ya da tanıdığı sorun yaşayan?

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

ben dsg kullandım (2013 polo 1.6TDI  7 ileri) 3-4 ay kadar - Yaklaşık 8.000 km 

taş gibiydi şanzımanı

istanbulda çok dik bir yokuştaydı evim ve geri geri o dik yokuşa zorlanmadan park edebiliyordum.

ne koku ne en ufak bi kaçırma. vites geçişleri ve seçimi de gayet başarılıydı.

ama yinede sizin için şehir içi kullanımda hem yakıt ekonomisi hem pratiklik hem sorunsuzluk bakımından yaris diyorum.  

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bende Fabia derim, 110 bg motor ve o donanım o fiyata başka hiçbir arabada yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...