İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortasında Tavan Fiyat

Burak Kara

Recommended Posts

Rıfat Çakar
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Olması gereken bu aslında... 

Cimer'e yazayım ben , kısmet , olur mu olur. :D 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
24 dakika önce, Rıfat Çakar yazdı:

Kredi notu gibi sigorta notu olsa da öğrensek.

Yukarda milliyetin linki verilmiş. Orda tablo var aşağıda.

Kaçıncı basamakta isen ona göre tavan fiyat var. Ben 6. basamaktayım, geçen ay 655 liraya yenilendi, 599 tavan fiyat çıkmış.

Sayın Özyürek, 56 lirayı lütfen hesabıma rica edeyim (1 ay kullanım farkı düşecek tabi ki, 50 liraya anlaşalım) :fiuw:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Kaçıncı basamakta isen ona göre tavan fiyat var. Ben 6. basamaktayım, geçen ay 655 liraya yenilendi, 599 tavan fiyat çıkmış.

Sayın Özyürek, 56 lirayı lütfen hesabıma rica edeyim (1 ay kullanım farkı düşecek tabi ki, 50 liraya anlaşalım) :fiuw:

Abi basamaklar arasında ciddi farklar var. İkimizde 5. basamaktayız diyelim. Ben 4'ün sınırında iken , sen 6'nın sınırındasın. İkimizi de tavan fiyattan sigortalamak adil olmaz. Tavan fiyattan poliçe kesilse bile itiraz şansın da yok , çünkü tam olarak hangi noktada olduğumuzdan haberimiz yok. Üstelik bu basamaklar resmi de değil. Ortada yine net bir şey yok. Notumuz olsa , en azından halimizi biliriz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
9 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Oy, bu hesaba göre 100 TL ye yakın iadem çıkar :fiuw:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Rıfat Çakar yazdı:

Abi basamaklar arasında ciddi farklar var. İkimizde 5. basamaktayız diyelim. Ben 4'ün sınırında iken , sen 6'nın sınırındasın. İkimizi de tavan fiyattan sigortalamak adil olmaz. Tavan fiyattan poliçe kesilse bile itiraz şansın da yok , çünkü tam olarak hangi noktada olduğumuzdan haberimiz yok. Üstelik bu basamaklar resmi de değil. Ortada yine net bir şey yok. Notumuz olsa , en azından halimizi biliriz. 

Rıfat haklısın da, zaten tavan diyor. Sana normalde tavanı geçen bir prim çıkıyorsa, tavana iniyor. Normal primin tavanın altındaysa bence gene tavanın altında kalır.

Yani tanımında standart demiyo, tavan diyo. Ben bunu anladım.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bende arada bir şey soriyim. Malum basamak artık önemli.

2008 beri aracım var ve sigortam  hiç bozulmadı.

Sadece 2015 yılında bir ara iki aracım birden oldu. Ve yeni aldığım araç da 4 basamaktan tekrar başladım ve o araçlada devam ettim.

Şu anda basamağım 5 gözüküyor ama daha yüksek olması gerekmezmi acaba?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Basamağı nasıl öğreniyoruz? Sigortacımızdan mı?

En iyi sigortacımız bilir, ama durum şöyle, toplam 7 basamak var. ilk başladığınızda tam ortadan, 4 ten başlıyorsunuz.Kaza yapmadığınız her yıl bir basamak çıkıyor, kaza yaptığınızda düşüyorsunuz. 7. basamak en üst.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
37 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

http://www.sigortacigazetesi.com.tr/trafik-primlerinde-geriye-donuk-iade-yok/

13 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Basamağı nasıl öğreniyoruz? Sigortacımızdan mı?

Poliçenizde de yazar Bekir Bey. 

5 dakika önce, Hakan Yavaş yazdı:

Bende arada bir şey soriyim. Malum basamak artık önemli.

2008 beri aracım var ve sigortam  hiç bozulmadı.

Sadece 2015 yılında bir ara iki aracım birden oldu. Ve yeni aldığım araç da 4 basamaktan tekrar başladım ve o araçlada devam ettim.

Şu anda basamağım 5 gözüküyor ama daha yüksek olması gerekmezmi acaba?

Malesef bu araç için indiriminiz bu ve bundan ilerleyecek.. seneye 6, sonraki seneye 7 olacaksınız..  

Yeni bir araç alırsanız, bu aracın satışını vermeden yenisinin satışını alıp, sigortasının yaptırırsanız, eski indiriminizi yeni aracınızda kullanabilirsiniz.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Filo ruhsatları ile tek kullanıcılı ruhsatları ayrı istatistik yapsınlar herşey yoluna girer

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

En iyi sigortacımız bilir, ama durum şöyle, toplam 7 basamak var. ilk başladığınızda tam ortadan, 4 ten başlıyorsunuz.Kaza yapmadığınız her yıl bir basamak çıkıyor, kaza yaptığınızda düşüyorsunuz. 7. basamak en üst.

3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Poliçenizde de yazar Bekir Bey.

E-Devlet'ten baktım, motosiklette 7. basamaktayım, otomobilde 5. Motosikleti 2011'de almıştım, arabayı 2014'te. Bundan olsa gerek. Hiç kazam belam yok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bekir bey teşekkür ederim, e-devletten öğrenebildim. Benim şu an 6. basamakta görünüyor. Çok şükür seneye daha da ucuzlayacak.

Yeni Araç aldığımız zaman, kastım 2. el, yine 4. basamaktan mı başlayacak yoksa nerde kaldıysak oradan devam mı edeceğiz? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bekir bey teşekkür ederim, e-devletten öğrenebildim. Benim şu an 6. basamakta görünüyor. Çok şükür seneye daha da ucuzlayacak.

Yeni Araç aldığımız zaman, kastım 2. el, yine 4. basamaktan mı başlayacak yoksa nerde kaldıysak oradan devam mı edeceğiz? 

2. araç için konuşuyorsak 4. basamaktan, yani sıfırdan başlayacak,

Aracınızı satıp yeni araç aldıysanız, eski sigorta iptal edilip yeniye aktarılırsa eski indiriminiz devam eder.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İkinci için değil, satıp yeni bir araç aldığımı varsaydım. Sonuç, eski basamaktan devam yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
1 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

2. araç için konuşuyorsak 4. basamaktan, yani sıfırdan başlayacak,

Aracınızı satıp yeni araç aldıysanız, eski sigorta iptal edilip yeniye aktarılırsa eski indiriminiz devam eder.

Aracı satınca sigortayı yeni araca aktarma işi kalktı diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bence şöyle diyecekler. 600 ise 700 yapacalar. Hani düşecekti dediğimizde,
o  900 e çıkmıştı siz görmediniz, 900 den 700 e indi diyecekler. Hoplaya zıplaya sevinip yaptıracağız :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Aracı satınca sigortayı yeni araca aktarma işi kalktı diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

Evet.. iptal ediliyor.. 

iptal edilince indirimi askıya alınıyor.. 

Yeni araç alınınca bu indirim kullanılabiliyor.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emmi satış olmadan sigorta iptal edilebilir mi?

Sigorta iptal edilirse kullanmadığımız günler iade edilmeye devam ediyor mu? 

Uyanığım ya, aklıma bişi geldi. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Emmi satış olmadan sigorta iptal edilebilir mi?

Sigorta iptal edilirse kullanmadığımız günler iade edilmeye devam ediyor mu? 

Uyanığım ya, aklıma bişi geldi. :fiuw:

Yok Emre.. ya satış.. ya da trafikten çekilecek araç.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan GÜLTEKİN

Acaba geçmişte ödediklerimiz ile ilgili bilgisi olan varmı?6ad4aa6bccb55c109a38cdc30cceea63.jpg

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

3 Nisanda 7. basamaktan  611 tl ye yeniledim, 10 günlük olduğu için farkını geri alabilirmiyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

Geçen sene 409 TL ye yaptırdım bu sene ozaman yaklaşık 300 lere düşmesi gerekiyor ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geri iade olmayacak arkadaşlar.Bundan sonrası için sigorta yapacakları kapsıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

SBM'nin sitesinden tüm teklifleri görebiliyorduk. Orayı da kapatmışlar. Poliçe bitimine 30 gün kala teklif görülebilir yazıyor artık. 

Oradan bakar azalmış mı artmış mı anlardık. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

İlk defa sigorta yapacaklara 2000 liraya kadar fiyat verilebilecek.:shok: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...