İçeriğe Yönlendir

Yeni Skoda Octavia 1.0 TSI - 1.6 TDI

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Çağlar Bayur

İlk 1.6 ekobustlara binip 125 atmosferik iyi gidiyor demiştik.. Satıcı da atmosferik diye getirmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yandaki yurt içi kargo sahibi. Kafasını duvara vuruyor, koliler arasında beygirleri arıyor kaçmıştır diye. Bir ara gelecek, yolu yine! aydınlatmayan led far yerine portif farı takacaz.

sen denedin mi hocam? bence o araç manuel..arkadaş basmıyor yahut otomatik ama spor moda almıyor ya da diplemiyor. 180 hp ölçüldü ise 180 hp motor verir. olmadı 175 verir.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Aynı gün aynı yerde leon 1,4 150 hp ile honda 1,5 182 liği test ettim.aralarında 32 beygir fark vardı gerçekten kataloğunda öyle yazıyordu :p Leon' daki beygirler daha gençti herhalde çünkü daha güzel koşuyorlardı. Yada içeri gelen yol sesinden ben bir şey anlamamışta olabilirim ::hohoho:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Aynı gün aynı yerde leon 1,4 150 hp ile honda 1,5 182 liği test ettim.aralarında 32 beygir fark vardı gerçekten kataloğunda öyle yazıyordu :p Leon' daki beygirler daha gençti herhalde çünkü daha güzel koşuyorlardı. Yada içeri gelen yol sesinden ben bir şey anlamamışta olabilirim ::hohoho:

cvt ve dsg farkı tabi birde ağırlık farkı da var, dsg nin gözünü seveyim ben :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

7 litre passat ile.

doğrudur hocam :)  

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
4 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

yeni nesil vw grubu araçlar hafif oluyor onun da avantajı var. 

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)

Test sonuçları da TDI için 4.9 Litre TSI için 7 Litre gibi değerlerden söz ediyor.

Bu durumda karar 1.6 TDI oldu.

Görüşleriniz ve yorumlarınız  için teşekkür ederim.

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
ek açıklama
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Simdiden hayirli olsun. Benzini onemsemiyorsaniz bende benzinli derdim ama karar verilmis.

Astra J 1.4 140hp den 150hp TSI her alanda az yakar. Astra J kullanicisiyim ve mesai arkadasimda da 1.4 Leon Fr var. neredeyse aramizda 3 litre fark var.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Simdiden hayirli olsun. Benzini onemsemiyorsaniz bende benzinli derdim ama karar verilmis.

Astra J 1.4 140hp den 150hp TSI her alanda az yakar. Astra J kullanicisiyim ve mesai arkadasimda da 1.4 Leon Fr var. neredeyse aramizda 3 litre fark var.

2009-2011 arası astra J 140 Hp kullandım. yakıt 10 Lt.  - 2011-1014 arası astra J 1.3 dizel kullandım. Yakıt 5 Lt ama güç yoktu onda da.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemal Cangöner

Dün Octavia 1.6 TDI Style paket aracımı İstanbul'dan teslim aldım. İstanbul içi ve İzmir'e kadar da yaklaşık 500 km test etme imkanım oldu.

İlk izlenimim malzeme olarak çok kaliteli. Bej iç döşeme olduğu için içi son derece aydınlık ve ferah. İlk 500 km yakıt ortalaması 5.1 LT oldu. E5 trafik sıkışıklığında adım adım ilerledim. Sonra Osmangazi köprüsünden itibaren 120-150  arası hızlarla İzmir'e geldim. Son derece ekonomik olduğu kesinlik kazandı. Hem de ilk 500 km de. Aracın arka koltuklarında diz mesafesi de oldukça iyi. Style paket olduğu için Full-Led adaptif farları var. Ledin aydınlatmasına alışmak zaman alacak. Işık hüzmesini göremiyorum ama yolu görüyorum :) Selektör yapınca meşhur şimşek etkisi de var. 

Ses yalıtımı mükemmel. Motor sesi içeriye hiç gelmiyor.

8.5" multimedya sistemi mevcut. 8 hoparlörlü ses kalitesi oldukça güzel. Multimedya sisteminden araçla ilgili ayarlamalar da yapılıyor. 

İlk izlenimim bunlar.

ZZPoO0.jpg

5g16Dq.jpg

7qr3Dv.jpg

V01W9V.jpg

37nGO2.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Maaşallah Hayırlı olsun çok güzelmiş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
2 dakika önce, Oğuz Tiryaki yazdı:

Hayirli olsun abi renk şahane

Teşekkür ederim. Çok iddialı bir renk ama gerçekten benim de çok hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Hayirli olsun super..gule gule kullanmak nasip olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Golf  göre daha fazla hacim, acaba gürültü daha fazla mıdır diye merak ederim?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
3 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Golf  göre daha fazla hacim, acaba gürültü daha fazla mıdır diye merak ederim?

Bence test edin bir bayide. Benzinli kadar sessiz iç ortam. Yol sesi de almıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi Hayırlı olsun kazasız belasız, hem motor hem renk en yakışanları aldın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dizel kuyruklu yıldız gibi parladı ve söndü Euro normunda dizel artık maliyetli. Artık yeni trend minik ama bol beslenmiş benzinli. Ama motor ömrü ve ileri dönemde masrafı çok olacak bı tercih. Kullan at araba alacaksam yeni nesil benzinli alırdım yoksa o topa girmezdim. Zaten o yüzden yeni araba alamıyorum. Motor dediğin güçlü olacak 300 400 bine dayanabilecek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...