İçeriğe Yönlendir

Sigorta ve Kaskoda Plakanın Fiyata Etkisi

Hasan Yıldız

Recommended Posts

Hasan Yıldız

Merhabalar.

Yarin kismetse 2010 model bir fiesta alacagim.

Eskisehir de ikamet ediyorum.Arac Ankara plaka.

Merak ettigim plaka degisimi yapmam sigorta ve kasko fiyati  konusunda bana ne derce avantaj veya zarar verir.Bildigim kadari ile plaka degisimi 240 TL civari bir maliyeti var.Sigorta ve kaskonun yaklasik olarak il bazinda ne kadar bir farki var.Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

plakanın bir etkisi yok ikamete bakıyorlar zaten kurtulamıyosun değiştirmeye vereceğin parayı sigortaya ver daha iyi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Istanbul da (06) yabancı plakayı hor görürler diye degistirmistim 100 tl veya 200 tl fark etmişti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

12 Nisandan itibaren Hazine Müsteşarlığı müdahalesi ile artık trafik poliçeleri plakaya göre fiyatlanıyor.. 

Eskişehir ile Ankara arası çok az bir fark çıkar.. 

Kaskoda ise çoğu şirket ikamete göre fiyat veriyor. Ancak plakaya göre fiyat verenler de hala var.

Ben olsam 06 bırakırdım..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

15 gün önce araç alımı yaptım noterde artık plaka değişim ücreti ödenmiyormuş. Sadece 126 ya da 127 lira ruhsat ücreti ödüyorsunuz. Plaka değişimi yapmak isterseniz noterdeki görevliye söylüyorsunuz ve sadece şöförler odasına plaka basımı için 40 tl ödüyorsunuz. 
3 ay kadar önce aracımı sattığım zaman plaka değişim ücreti vardı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ruhsatlar tek sayfaya düştüğü için artık alım satım işleri plaka değişse dahi çok uygun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
6 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Ruhsatlar tek sayfaya düştüğü için artık alım satım işleri plaka değişse dahi çok uygun. 

Ruhsat nasil tek sayfa oldu?

Anlamadim:?

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Muayenenin islendigi kisim artik yok.Onun yerine muayene raporu tasinacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...