İçeriğe Yönlendir

2005 FII Ghia'da rüzgar sesi

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mehmet Mercan

Aynı problem bendede vardı. Servis'e bildirmenizde fayda var. Bu ses sadece 2004 modellere has olabilir. Ama bende bu ses uzun zamandır yok. Otosan'ın bu konuda bir çalışması mevcuttu. Benim araca uygulamış olabilirler. Ses tamamen motorun rezonansa girdiği en yüksek seviyesinde meydana geliyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Erdal

O sesin kaynağı egzos rezonansı. Çözümü için manifold çıkışında silindirik bir parça var onun bağlantı kelepçesine pul takılıyor. Aynı sorun bende bu şekilde giderildi. Servis biliyordur.

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Sorun çözümü için aracın işletim sisteminin güncellenmesi yeterliymiş. Yurtdışı forumlarda bu konu direkt var. Ben yaptırdım hiçbir şikayetiniz kalmayacak. Yanlız araç garanti dışıysa bu işlem için para isterler. (ECU 425 göstermeli..)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

4 ayrı kişiden 4 ayrı yorum gelmiş.. İyisimi siz arabaya komple baktırın..

Bence de herkes değişik şekilde yorumlamış.
Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Yok hepsinin yolu ECU upgrade 'den geçiyor. Ugultunun çözümü motor yazılımının yenilenmesi.

Motor arıza ışığının yanması için Mehmet MAF olabilir demiş ama bence başka sebebleride olabilir OBDII okuyucu ile bakmadan net anlaşılmaz.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ben bir yorum daha yapıyım turbodan intercolere giden boruda çatlama oluyor. bence bu boruyuda bir kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Mercan

C-MAX ve 2004 Model aynı özelliklerde hatalar gösteriyor. Ne garip. Siz benim açtığım topicleri bir açıp baştan sona doğru okuyun bence. Belki çzöüm açısından yönelndirici olabilir. Benzer arızaları yaşadım. Uğultu bende artık yok. Onu tekrar soracğım servise gittiğimde.

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

abi bu dizeller ne sorunlu araçlarmış yok turbo borusu yok maf sensörü aman abi uzak dursun araçlara bakıyomda 2004 model 2006 model hep aynı sorunlar benzinli gibisi varmı hocam :D

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Sadettin Ayguzel

bu konuda hayran olduğum tek araç toyota corolla runx ler. 180 le giderken sanki araç 90la gidiyor denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu konuda hayran olduğum tek araç toyota corolla runx ler. 180 le giderken sanki araç 90la gidiyor denemenizi tavsiye ederim.

Sürat felakttir.. Sakın denemeyin.. Zaten kurallarımıza da ters...

Yorum bağlantısı
Sadettin Ayguzel
(düzenlendi)

benim denemenizi tavsiye ederim deki kasıt tabii ki hız değil ses ve yalıtım olayı. sürati önermiyorum bende usta. kontrolsüz, uygun şartlar olmadan ve yeterli deneyime de sahip olmadan bende karşıyım. ben sadece araç karşılaştırmasını anlatmak istedim.

tarihinde Sadettin Ayguzel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...