İçeriğe Yönlendir

Focus I'e Xenon, Mercekli Far Ve Angel Eye

Can Karacaer

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

sizin yaptığınız çok güzelde aynısından yaptırmak zor :rolleyes: kocaelinde 120 liraya audinin 80 lirayada megane merceği takıyolarmış diye duydum ona bakacam eğer mercek iyi ve ucuz olursa xenonuda kaliteli almak istiyorum şu an 350 400 ü göz çıkardım ama iyi bir şey olmazsa diye kafamda sorular var eğer makyajlı kasa farı alırsam 1- yeni far masrafı 2- soketi uymuyo onu nasıl yapacaklar sorunu var 3- merceklerin kalitesi

bu arada megane mercekleri valeo değil mi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

H4 fara bi-xenon mercek takmanız lazım. Kısa ve uzun olması gerekiyor çünkü. Megane mercekleri valeo'dur ama bi-xenon değil, audiler bi-xenondur muhtemelen.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdar Temoçin

Merhabalar tanışma bölümünden sonraki ilk mesajım , yeni bir ford kullanıcısı olarak soruyla geldi :D Dostlar araca bi xenon far takmak istiyorum acaba siz hangi markayı önerirdiniz ve nerde takmalıyım? Çok pahalı bişi olmamasından yanayım malum öğrencilik :D Birde çok basit bir soru kaçıcak belki ama angle eye ile xenon arasındaki fark nedir? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Angel denen, farın içine yapıştırılan yuvarlak mika ve ucuna bağlı led ile yuvarlağın aydınlanmasıdır.

Xenon değişik bir ampül tipidir ve xenon ampülün önünde mercek olması gerekir ki, ışık dağılmasın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

h4 xenonların ucuzları iş yapmaz selektör yapmakta sorun oluyo iyileride pahalı

halka işide artık eskidi yeni trend led :)

Yorum bağlantısı
Serdar Temoçin

cevaplar için teşekkürler. Mümkünse kullanan arkadaslardan marka adı da alabilirsem sevinirim.....

Yorum bağlantısı
Hakan Karakılçık

araban hayırlı olsun öncelikle..angel eye resimdeki gibi görünür zemini kendin seçersin siyah yada metalik olarak..angel +xenon olursa güzel olur düşüncesindeyim..spa0748.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Temoçin
O arabanın farına xenon tam bir felaket olur..

siz ne öneririsiniz?

araban hayırlı olsun öncelikle..angel eye resimdeki gibi görünür zemini kendin seçersin siyah yada metalik olarak..angel +xenon olursa güzel olur düşüncesindeyim..spa0748.jpg

teşekkürler kardeş. Bide önerebileceğin bir model , marka varsa iyi olur...

Yorum bağlantısı
Hakan Karakılçık

benimki siyah zemin düz cam.sonar marka.. gündüz gözüylede böyle görünüyor gerçi foto tam net değil bu fotoyu buldum sadece.. ama umarım yardımcı olur fikir verir..

spa1547.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

mercekli far alınca c max e ,eski halogen farlarıma her iki ampul için H7 ve H1 (uzun kısa) iç kısmına mercek koymayı düşünüyorum,uzunları yakınca h1 ampuldeki mercek yanıp hem karşıdakini rahatsız etmeyecek hemde daha iyi bir aydınlatma gerektiğinde işime yarayacak ne dersiniz mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

arkadaşlar focus I e xenon taktırmak istiyorum far ve sislere ama fiyatlatları biraz kafa karıştırıyo 150 liraya takanıda gördüm 350 ye takanıda orta kalitede bir şey istiyorum nerde bulabilirim uygun fiyatta bişey.bide renk konusunda sıkıntı yaşıyorum bazı gördüğüm araçlarda mavi ile beyaz karışımı bi renk oluyo hangi modelde bunu yakalarız

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

ankara cebeci tarafında bir arkadaş var..forumdan 2 arakadaş taktırmıştı.

garantili ve kaliteli ve akvaryumun içinde bile yandığı söyleniyor(suyun içinde)

efendi dürüst bir arakadaştır..düşünürseniz

serkan..(0312 3681805)

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca
(düzenlendi)

bende o taraflardayım.dükkan felanmı dediğiniz yer.sadece montajmı yaıyor

hem sis ve farları da xenon yaptırmak istiyorum bana kaça patlar bu işlem

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Orta kalite diye birşey yok 100 Tl lik xenon ve 200 Tl xenon biririnin aynıdır,sadece kutuları ve adı farklıdır,satıcı size daha kaliteli desede inanmayın,piyasada kaliteli olan sadece Mtec ya da Philips markadır gerisi birbirinin aynısı,en ucuz olanından takdırın.

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Mavi- beyaz karşımını 8000K ile yakalarısınız,6000 K beyaza daha yakındır onu tavsiye edrim yağmurdada önünüzü görebilirsiniz böylelikle

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
bende o taraflardayım.dükkan felanmı dediğiniz yer.sadece montajmı yaıyor

hem sis ve farları da xenon yaptırmak istiyorum bana kaça patlar bu işlem

bahsettiğim yer işyeridir size yardımcı olacağına inanıyorum..

kullananlarda memnundur.. tel,nosundan bilgi alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

xenon fiyatlarını gezdim biraz pahalı bi sonuç aldım philips diamonvision öneriyolar sizce 5000k lık philips alsam nası olur.bide araçta bi sorun çıkarırmı focusun h7 idi galiba ampülü

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence sislere taktırmayın.. Yoksa sis içinde önünüzü göremezsiniz.

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

ama farı beyaz takıpta sisler sarı olunca çirkin bi görüntü oluşmazmı

Yorum bağlantısı
İlker Basmacı
(düzenlendi)

aydınlıkevler enka tuning oto aksesuar telefon numarası 5170033 engin ve kadir kardeşler yardımcı olurlar sana ucuz xenon takarsanız zamanla beyaz ışığın sarardığını görürsünüz biraz daha kaliteli olursa iyi olur ford clubden olduğunuzu ve benim selamımı söyleyin yardımcı olurlar ::::: ilker:::

tarihinde ?lker Basmac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

cvp lar için sağolun tmm cihan bey tavsiyenize uycam :nazar: xenon dan vazgeçtim hiç orjinalliğini bozmak taraftarı değilim philips diamonvision h7 5000k da karar kıldım hiç değilse istemediğim zaman söker orjinalleri ile değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
cvp lar için sağolun tmm cihan bey tavsiyenize uycam :nazar: xenon dan vazgeçtim hiç orjinalliğini bozmak taraftarı değilim philips diamonvision h7 5000k da karar kıldım hiç değilse istemediğim zaman söker orjinalleri ile değiştiririm.

h7 5000k rengi yine sarı normal ampulmu bu ve maliyeti ne kadar acaba

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

evt normal ampül ama forumlarda çok araştırdım taktıranlar çok memnun olduklarını söylüyolar sarı değil yine beyazmış ama xenon kadar iyi değilmiş ama taktıran çoğu kişi memnun kalmış fiyatıda 70 75 arası değişiyo

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...