İçeriğe Yönlendir

Cmax Debriyaj Problemleri

Bora Soylu

Recommended Posts

Bora Soylu

merhaba daha 6000km yaptığım cmaxin debriyaj pedalı bana şirket aracını (doblo) kullandıktan sonra çok sert geliyor. kullandığınız cmaxlerde debriyaj pedalı sert mi?

birde soğuk havalarda ilk kilometrelerde debiyaja basarken mekanik bir ses çıkıyor. araç ısınınca ses kesiliyor....çekmedim debriyajından çekmediğim kadar....

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bazen sert olması daha iyi derler ama CMAX'de debriyaj problemin varsa 7500 KM önce problem varsa ortya çıkarmanız lazım. Yoksa yaklaşık 1000 YTL ödersiniz benim gibi. Benim araçta özelikle kalkışlarda performas düşüklüğü vardı Debriyajı baskı değişmek zorunda kaldı. Sarf malzemesi olduğu için garantiye girmiyor. ancak 7500 KM içerindeyse bir ihtimal üretim hatası olarak kabul edebiliyorlar. Tavsiyem ilk önce servise danışmanız. sonrada tanıdık bir ustaya göstermeniz ve fikir almanız.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bana C-max'in debriyajı bayağı yumusak gelmişti, allah allah...

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Bizimkinin de debriyajı hafif yahu. Yoksa kişiden kişiye değişen algılama farklılığı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizimkinin de debriyajı hafif yahu. Yoksa kişiden kişiye değişen algılama farklılığı mı?

Sen o debriyajın üstüne benim toplam ağırlığım kadar basıyorsundur abi.. :seytan:
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kerem Arıkantürk

Kapı gıcırtısı fonksiyonlu debriyajdan ben de muzdaribim ve enteresan bir olay tespit ettim;

Geçen bakımda yağladıkları debriyaj, servisten çıktıktan 1 kilometre sonra yine gıcırdamaya başlamıştı. (Yazın oluyor bu olay)

İşin ilginci bu aralar havaların soğuması ile birlikte kendiliğinden kayboldu...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Murat Cerit

slm,

2006'nın belirli bi dönemine kadar üretilen F II'lerde, üretim hatası olan debriyaj sisteminindeki bir yayın ses yaptığını duydum. sizlerde de böyle bir problem oldu mu? olduysa nasıl bir çözüm yolu izlenebilir? fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Tansel Yılmaz

2000 km. de Focus'um var. Debriyaja biraz basınca çok hafif dönme ve vurma hissi alıyorum. Normal midir yoksa servise baktırayım mı? Düşüncenizi söylerseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt
(düzenlendi)

Benim focusda da oluyodu ama yeniyken 10-15 binden sonra kalmıyor.

tarihinde F?rat Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Benim aracımda 30.000'de ve debriyajın kavrama noktasından sonra itme yaptığını fark ettim.Normal midir? Çok fazla değil birazcık ama aklıma takıldı.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Yanar

benim 2006 focus da debriyaja basınca mekanik ses geliyor.Çözümü nedir? Debriyaj önceki aracım vw boraya göre sert. Vites geçişlerinde sorun yok ama araç soğukken biraz sert gibi.

Yorum bağlantısı
Misafir

opel e göre debriyaj çok yumuşak.şu an 94000 km de.70 binde baskı balata degişmişti.değişmeden öncede sonrada debriyaj kaynaklı en ufak bir ses duymadım.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Benim araç 2006 ama debriyaj ile ilgili bir sorun görmedim sertlikte yok aynı zamanda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...