İçeriğe Yönlendir

C-max cam su bidonu kapağı

Bora Soylu

Recommended Posts

Bora Soylu

bugün cam suyunu ilave ettikten sona kaputu kapatınca bir tıkırtı duydum...

tekrar kaputu açınca kapağını açık unuttuğum cam suyu bidonunun kapağının kırıldığını farkettim...kapak öyle lanet bir yerdeki açık unutup kırmamak mümkün değil..

ayrıca kapağı japonla yapıştırsanız bile kırıldığı yerden destek aldığı için yine kırılıyor.

aman dikkat derim...sizde acele ile bu kapağı kırabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

benimde ön kapı içindeki vidalardan biri paslanmış,çüşş dedim yani şimdiden paslanma

farkedilmesi oraya yayılabilir,unutmazsam serviste değiştirticem

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gerekli malzeme:

1- adet mutfak ocağı (mutfakta yapacağınız için sorun yok)

2- iki adet ataş

3- bir adet kargaburun

4- bir adet pense

5- varsa mengene gibi bir tutagaç

ataçları açtıktan sonra ocakta ısıtıp kapağın koptuğu parçada iki delik açın. Bunun karşısına da kapakta iki delik açın.

Daha sonra kargaburunla bu deliklerden ataçları geçirip kıvırın.

Ortalığı toplayın !!!

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Bu arada benimkiside kırık ama problem teşkil etmiyor. Kapak normal oturtturulduğunda duruyor zaten. Tek dikkat edilmesi gereken konu su koyarken kapağı motor bloğunu düşürmemek. Kırılan bölgenin tek görevide o. Suyun kaçak yapması gibi bir durum olmaz.

dscn1446hk5.jpg

- Sol üstte mavi kapak

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

bir su deposu kurbanıda ben oldum..ama çözümü buldum ;)

öncelikle bir adet 5 lt lik su bidonunun kapagını alıp kapağın kenarından deponun kendi kapağının uç kısmının sığacağı kadar kestim.

sonra depoda kapağın takıldığı yere sıkı geçecek şekilde bir tel alıp u şeklinde büktüm (genişliğini ayarlamak önemli).sonra uçlarını ısıtıp ilk kestiğim yerin tam karsınına gelecek şekilde kapağı deldim ve içerden büktüm.sonra yapıştırıcı (ben pattex kullandım) ile deponun kendi kapağını su bidonunun kapağının içine yapiştırdım.

grnt048n.jpg

grnt047.jpg

grnt046a.jpg

grnt045f.jpg

umarım aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

malesef bendede aracı aldığımda kapak hiç yoktu. çağların yaptığı güzel olmuş,ben direk 5 lt. bidon kapağını geçirdim iş görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Alper Şensöz

benimki de kapasız çıktı...

yeni kapak aldım (5 TL) ama kapağın takılacağı yer de kırık......

açtım alet çantamı bir de ne göreyim? misina var :) bağlantı yerinden alttaki parçaya 2 yerden bağladım. kapatırken dikkatli olamk gerek. onun dışında kullanımı orjinalindeki gibi oldu :blush:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Aracımı aldıgımda bahsettiginiz kapagın kırıktı ve aynı büyüklükte bir yumusatıcı kapagı kapatılmıstı. Serviste ancak paralı yapılabilecegi soylendi ama sorun sadece kapak değil, hazne girisi de catlaktı. Yumusatıcı kapagı gayet kullanıslı, aynı gorevı goruyor, eger estetik takıntınız yok ise.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...